תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

הכלי האסטרטגי ש-Coca Cola ,GE וSAP לא מספרות לכם עליו

ארגונים וחברות משקיעים משאבים רבים כדי להבין את צרכי הלקוח ולצורך כך עושים שימוש נרחב במחקרי שוק, סקרים, שאלונים וקבוצות מיקוד. כל אלו לא מאפשרים בהכרח לגלות את צרכיו הייחודיים של הלקוח ולרוב אין בהם בסיס איכותני או השראה לפיתוח חדשני של הצעת ערך ללקוח

בשנת 2010 פיתחה חברת GE את מוצר הדגל בתחום ה MRI. המוצר היה חדשני קלינית, תפעולית ועיצובית. לקוחותיה הטכנאים והצוות הרפואי הרעיפו שבחים על המוצר החדשני. מתוך מפגש מקרי שלהם עם חוויה של ילדה קטנה שעמדה לפני בדיקה, הבינו ב-GE שהבדיקה מפחידה את הילדה עד בכי. הוריה עמדו חסרי אונים ולצורך ביצוע שגרת הבדיקה וכמענה למורכבות שפגשו  נאלצו להרדים את הילדה לקראת הבדיקה.

ב-GE היה ברור שנדרשת חשיבה מחדש ושהיא לא בהכרח תתמקד ביכולות הטכנולוגיות והרפואיות של המכשיר אלא בעיצוב החוויה אותה עוברים הילדה, הוריה, והצוות הרפואי האחראי לבדיקה. ההתבוננות מתוך אמפטיה לצרכיהם של המעורבים בבדיקה, בדגש על צרכיה של הילדה, אפשרה ל GE לעצב פתרון חדשני בדמות ה GE Healthcare adventure series. סקרנים לדעת מהו הפתרון? Google יעזור... ספוילר: יש הרבה יותר חיוכים והרבה פחות מרדימים.

התפיסה שהנחתה את GE בבואה להתמודד עם האתגר ובמציאת פתרון היא גישה ייחודית לפיתוח חדשני של מוצרים ושירותים הנקראת Design Thinking.

כנס

ארגונים וחברות משקיעים משאבים רבים כדי להבין את צרכי הלקוח ולצורך כך עושים שימוש נרחב במחקרי שוק, סקרים, שאלונים וקבוצות מיקוד. כל אלו לא מאפשרים בהכרח לגלות את צרכיו הייחודיים של הלקוח ולרוב אין בהם בסיס איכותני או השראה לפיתוח חדשני של הצעת ערך ללקוח.

להשתתפות בכנס MEDICAL INNOVATION THROUGH DESIGN THINKING>>

הדבר שמעצב היום את חווית הלקוח ממוצר ושרות הוא התנסויותיו בעולמות תוכן ובתוך התרחשויות מוחשיות ודיגיטליות בתחומי חיים שונים ומגוונים. נקודת הייחוס שלו רחבה הרבה יותר והיא כבר מזמן איננה איכות המוצרים והשירותים המונגשים דווקא ע"י המתחרים שלנו. דמיינו כמה פעמים נכנסתם לאפליקציה של הבנק ואמרתם לעצמכם "חבל שזה לא פשוט כמו וואטסאפ...".

היכולת לפעול תוך כניסה לנעליו של הלקוח ולא מתוך ניתוח השיוך שלו לסגמנטים דמוגרפים היא נקודת המוצא לעיצוב ופיתוח מוצרים ותפיסות שרות מבודלים וחדשניים. על פי Design Thinking , ההבנה כי בסביבתו של אדם, יש גורמים רבים המשפיעים על בחירותיו ועל העדפותיו מדייקת את עיצוב המענה הנדרש לו. בית, משפחה, חברים, מקום עבודה ועוד רבים משנים את הדרך בה אנחנו מתנהלים בעולם ומגיבים אליו.

הנחות היסוד בבסיס מתודולוגיית ה- Design Thinking,  נוצרו מעולם העיצוב ומיצבו את המתודולוגיה ככלי אסטרטגי מהפכני שהשימוש בו בפתרון בעיות והתמודדות עם אתגרים עסקיים וארגוניים הולך ומתעצם.

אמיר הושיה, מנכ"ל ובעלים בחברת  Whiteboard

ארגז הכלים של ה-Design Thinking, מאפשר ליצר פתרונות מקוריים לאתגרים מורכבים, לעצב חוויות שירות חדשניות, ולפתח הצעת ערך ייחודית ומבדלת המונגשת ללקוח בפלטפורמה של תשתיות פיזיות וכלים דיגיטליים.

בשנים האחרונות, הפך ה- Design Thinking למנוף החדשנות וההצלחה של הארגונים המובילים בעולם, והוא מקנה להם יתרון תחרותי ניכר, קהל נאמן יותר ורווחים מוגדלים. ניתן לראות זאת במגוון סקטורים עסקיים:

חברת הטכנולוגיה Philips החלה לייצר בקבוק תינוק חכם, האוסף מידע אודות הרגלי האכילה של התינוק תוך כדי האכלתו, ומתרגם את הנתונים האלו לתובנות רפואיות עבור שירותי הבריאות וההורים. הפיתוח כולו התבסס על מתודולוגיית ה-Design Thinking, בשילוב "למידה תוך כדי התנסות". איסוף הדאטה מתוך ההתנסויות השפיע באופן ישיר על הרעיון ועיצוב המוצר.

בנק ING בהולנד עשה שימוש נרחב בDesign thinking  במהלך אסטרטגי שנועד לפתח הצעת ערך ייחודית ללקוחותיו העסקיים . באמצעות Design Thinking פותח בבנק פיילוט על-פיו הצוות הפיננסי של הבנק יפעל כ"אקסלרטור". התומך ביוזמות העסקיות של לקוחותיו העסקיים. לאחר הצלחת הפיילוט מטמיע הבנק את המודל החדשני ברחבי העולם.

להשתתפות בכנס MEDICAL INNOVATION THROUGH DESIGN THINKING>>

בית חולים כרמל עשה שימוש ב Design Thinking במהלך ארגוני שעיצב את תהליך האשפוז האלקטיבי. במסגרת התהליך עוצב מחדש מסע המטופל והמלווים שלו בתחנות הממשק השונות של תהליך האשפוז, תוך שבית החולים לוקח בחשבון את הצרכים, הרגשות והמורכבויות בעולמו של המטופל ומביא לידי ביטוי את מכלול איכויותיו בתחום הרפואי והאדמיניסטרטיבי. הפתרונות עוצבו במתכונת שיצרה ערך רב לחווית השרות של הלקוח בבית החולים.

Coca Cola, מיישמת Design Thinking בפיתוח תהליכים ותרחישים ארגוניים מול עובדיה, כמו איתור, מיון וגיוס עובדים.

SAP, שמיישמת Design Thinking כמעט בכל היבט של פיתוח פתרונות בחברה, מכשירה את צוותי המכירות שלה במתכונת שמאמנת אותם לקשב חדש ללקוחותיה ובפיתוח והתאמת הפתרונות לצורכיהם.

למרות ש-Design Thinking מיושם כבר מספר שנים בעולם, ואף נלמד באוניברסיטאות המובילות בעולם כחלק מתהליך הכשרת מנהלים, המודעות אליו בישראל התחילה רק לאחרונה. עבור החברות בישראל זהו תחום בתולי שתופס את מקומו באופן מואץ כמחולל חדשנות בארגונים וחברות בתחומי פעילות מגוונים.

יישום Design Thinking בחברות הללו יוצר מומנטום אדיר ושינוי תפיסה של הדרך בה הם מבינים את האנשים שמאחורי הלקוחות, ובמיוחד את דרך בה מעצבים עבורם את פתרונות המוצר והשרות.

הכותב הוא אמיר הושיה, מנכ"ל שותף בחברת White Board

ב-28/11  יתקיים הכנס הראשון מסוגו בישראל שיעסוק ביישום מתודולוגיית ה- Design Thinking בעולמות ה-Medical וה-Healthcare בארץ ובעולם.

הכנס יתקיים בפארק העסקים קיסריה, מרכז תעשיות המדיקל והביוטכנולוגיה בישראל, במתכונת   Masterclasses  ויכלול הצגת Case Studies מפי מובילי פיתוח מוצר ושירות בחברות  Medical ו-Healthcare  מהמובילות בעולם, ביניהן נציגים של החברות Philips Netherlands, General Electric India  ו-Endymed ישראל.

לפרטים נוספים על הכנס ולרשימת הדוברים לחץ כאן

כתבות שאולי פיספסתם

*#