תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

שיווק במייל – כך תעשו זאת בלי טעויות

השיווק באמצעות דואר אלקטרוני הוא כלי מנצח לעסקים קטנים ובינוניים. כך תוכלו לעשות זאת נכון ובלי טעויות

הדואר האלקטרוני שומר בשנים האחרונות על מעמדו האיתן כמנוף של מכירות וכאמצעי יעיל לשמירת קשר בין עסקים ולקוחותיהם. בהתאם לכך ולאור החשיבות הגוברת של כלי שיווקי זה, התחזק הצורך במערכות יעילות שימקסמו את רשימות התפוצה והדיוור.

ארבעה אנשים יושבים מסביב לשולחן במשרד

כיום קיימות מערכות ניהול קשרי לקוחות שיכולות לנהל רשימות תפוצה ודיוור אלקטרוני בקלות באופן עצמאי. בנוסף לכך, הן יכולות גם להתאים תוכן שיווקי לכל לקוח ולקוח ולעקוב אחר הפעולות שהתבצעו על ידו בעקבות מסרים שיווקיים שונים. בעתיד הקרוב נראה אף יותר ויותר מערכות שמציעות Predictive Analysis, ניתוח של מגמות בפעילות הלקוח באופן אוטומטי, תוך ניסיון להתאים מסרים ופעילויות שיווקיות על בסיס התובנות הללו.

למערכות מתקדמות היכולות לסייע ביצירת הזדמנויות עסקיות לחץ כאן.

אז לא משנה באיזה שלב אתם: בין אם עדיין לא התנסיתם בשיווק באמצעות דואר אלקטרוני, ובין אם ביצעתם כבר מהלך שיווקי כזה או שאתם משתמשי דואר אלקטרוני באופן שוטף - הטיפים הבאים שאספנו עבורכם יכולים לעזור לכם למכור יותר ולשמור על מערכת יחסים מוצלחת עם הלקוחות.

הקפידו על רשימות תפוצה מסודרות – השלב הראשון הוא בניית רשימות תפוצה מסודרות. אחד הדברים שגורמים לכך שמשלוח דואר אלקטרוני לא מצליח הוא שימוש ברשימות דיוור לא עדכניות. כתוצאה מכך אתם גם לא מגיעים לקהל היעד שלכם,  וגם יוצרים הודעות חוזרות רבות שעלולות לסמן אתכם כמקור ל"דואר זבל" בעיני ספקים של שירותי משלוח ההודעות. בנוסף לתחזוקה השוטפת של הרשימה הקיימת שלכם, מומלץ לוודא שהוספת נמענים לרשימה מתבצעת באמצעות מנגנון אישור כפול: הלקוח מאשר באתר שלכם קבלת דיוור מכם ואחר כך לוחץ על קישור שנשלח מכם לדואר האלקטרוני שלו. רק כך תוכלו להיות בטוחים שהכתובת נכונה והנמען אכן משתמש בה.

חיוני שתבנו אמון –משלוח של דואר אלקטרוני בצורה קבועה ומסודרת, בפורמט אחיד ותוך הקפדה על הכללים יסייע לכם לשמור על האמון בעיני הספק. ככל שאתם מצטיירים כשולחים אמינים יותר, כך דיווחים על ההודעות שלכם כדואר זבל יקבלו משמעות פחותה. אם אתם שולחים הודעות בצורה לא מסודרת, לא מקפידים על כללים, ומשתמשים מסמנים אתכם כשולחי הודעות זבל, אתם מסתכנים בתיוג ההודעות שלכם אוטומטית כדואר זבל.

האמון הזה חיוני גם  עבור שירותי הדואר הגדולים ושירותים פנים ארגוניים. שמירה על סדר וכללים במשלוח הודעות יסייע לתייג אתכם כשולחים לגיטימיים, אחרת משתמשים עלולים לדווח עליכם כעל דואר זבל, ובסופו של דבר כל ההודעות שלכם יתוייגו כך ויעברו באופן אוטומטי לתיקיות דואר הזבל.

בצעו ניטור מתמיד – אחד הדברים החשובים בניהול רשימות תפוצה הוא ניטור מתמיד של השגיאות והכשלים במשלוח. בנוסף על כך שזה יסייע בעדכון הרשימות שלכם, הרי שאם תמשיכו לשלוח לכתובות שגויות, שירותי דואר רבים יחסמו אתכם מלשלוח בכלל. לכן מומלץ תמיד לראות שאתם מסירים את הכתובות השגויות ומעדכנים כתובות במידת הצורך.

הקפידו על החוק – על פי החוק בישראל יש להקפיד על הכללים הבאים במשלוח פרסומת באמצעות המייל: המילה "פרסומת" צריכה להופיע במפורש בכותרת ההודעה, יש לציין בגוף ההודעה את שמו של המפרסם ופרטיו ויש לציין את האפשרות של הנמען להסיר את עצמו והדרכים להסרה.

שני אנשים יושבים, אחד מצביע על משהו בתוך טאבלט

יש לציין כי החברות בארץ ובעולם העוסקות במשלוח דואר שיווקי כוללות אפשרות זו באופן אוטומטי. בנוסף, יש לזכור כי ניתן לשלוח דואר שיווקי רק לנמען שהביע לכך את רצונו באופן מפורש. מעבר לעובדה כי מדובר בדרישות חוק, זוהי גם התנהלות עסקית הגונה, שתסייע לכם ביצירת תדמית נכונה בקרב הלקוחות. כדאי לזכור שלמדינות שונות יש כללים שונים, ואם יש לכם קהל לקוחות גלובלי, כדאי לוודא שאתם עומדים בדרישות החוק במדינות רלוונטיות נוספות.

התוכן הוא עדיין המלךהקפידו על איכותו, במקרים רבים בסופו של התהליך מגיעים לשלב התוכן אך אז יוצרים הודעה שהיא לא שיווקית ולא אפקטיבית מבחינה מסחרית. הודעה נכונה צריכה לכלול הצעה אטרקטיבית מבחינה מסחרית שמוצגת כראוי: בטקסט ברור וקריא, ללא חזרה על משפטים וללא שימוש בסימני קריאה, בכוכביות או בכל תוספת אחרת. מומלץ תמיד לשלוח את הדואר מכתובת ברורה שתוצג ללקוח, ולא מכתובת כמו "no-reply" שמעלות חשד למקור בעייתי. 

כדאי מאוד גם להציע אפשרות של גרסת טקסט בלבד של ההודעה שלכם (כזאת ללא תמונות או קבצים מצורפים). בחלק מהמקרים זאת הגרסה שתופיע במכשירים סלולריים, או בתוכנות שונות לקריאת דואר אלקטרוני.

בסופו של דבר, אם הגעתם לתיבת הדואר של הלקוח שלכם עשו בה שימוש מושכל. צריך להציע תוכן מעניין, שימושי, וכזה שימשוך את הקורא לביצוע פעולה. מומלץ לשלב בין מערכת ניהול קשרי הלקוחות שלכם לבין מערכת משלוח הדואר, כך שלכל לקוח תגיע הצעה, המתאימה לו על פי המאפיינים שלו.

בדקו הקישורים - בדיקה מומלצת נוספת  היא  בתחום הקישורים. כאן מומלץ לשלב קישורים שמפנים לאתר אמיתי (כמו אתר החברה שלכם) ולא ישירות לכתובת אינטרנט כמו 192.118.72.58. בנוסף יש לבצע בדיקה שכל הקישורים בהודעה אכן מפנים לכתובות הנכונות וו אינם שגויים.

מונחון מושגים:

ספאם – דואר זבל שכולם מכירים ולא אוהבים. החשש של עסקים רבים הוא להיות מתויגים כשולחי דואר זבל על ידי שירותי דואר גלובליים, המסמנים דואר זבל לכל המשתמשים שלהם.

Blacklists - "רשימות שחורות", הרשימות הללו שנערכות על ידי גופים שונים באינטרנט, מרכזות מידע לגבי שרתי דואר שמפיצים ספאם באופן קבוע. במקרה שהוסיפו אתכם לרשימות כאלו הרי שכל שירותי הדואר יעבירו הודעות מכם לתיקיות דואר זבל של המשתמשים. במצב כזה, יש להעזר באנשי מקצוע על מנת להסיר את  העסק שלכם מהרשימות הללו.

Soft Bounce/Hard Bounce – מונח מקצועי שהרבה שירותים למשלוח דואר אלקטרוני משתמשים בו. Soft Bounce מתייחס למצב שבו ההודעה הגיעה לתיבת הדואר אך חזרה בגלל שהתיבה מלאה, ההודעה גדולה מדי או השרת לא היה זמין. Hard Bounce היא מקרה שבו התיבה לא קיימת או שגויה.

כתובת IP קבועה – שירותי משלוח דואר אלקטרוני מציעים שימוש בכתובת IP קבועה כדי להגדיל את סיכויי המשלוח. זה לא תמיד מחויב המציאות, ואם אתם מבצעים משלוח בהיקף נמוך יחסית אפשר להשתמש במאגר הכתובת הדינמי של הספק שלכם.

תיבות תלונה – כדאי להקפיד על הקמת תיבות שנקראת abuse ו-postmaster. אלו תיבות שמיועדות לקבלת תלונות ונבדקות על ידי שירותי דואר שונים במטרה לראות אם מדובר בשולח לגיטימי.

אימות משלוח – ישנן טכניקות כמו SPF ו-DKIM שבהן משתמשות גם שירותי משלוח וגם ספקי השירותים כדי לזהות שההודעות אכן נשלחות מהכתובת שלכם. מומלץ לברר לגבי הטכניקות הללו עם ספק השירותים שלכם.

למערכות מתקדמות היכולות לסייע בתחומי השיווק, המכירות והשירות לחץ כאן.

כתבות שאולי פיספסתם

*#