תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

טבריה מובילה את מדדי הנדל"ן

טבריה הופכת למוקד ההתעניינות של הצפון ושל ישראל בקרב המשקיעים, בזכות התשואה הגבוהה להשקעה, עליות המחירים בשנים האחרונות ויותר מכל – התכניות הנרחבות לפיתוח העיר וסביבתה.

כדי להבין את תהליכי השינוי והשדרוג שעוברים על העיר טבריה ואת השפעתם מספיק לבחון את נתוני הנדל"ן המתפרסמים במהלך חצי השנה האחרונה. טבריה מובילה ברציפות, מזה שישה חודשים את כל מדדי הנדל"ן בישראל וביניהם:

הדמייה של פרוייקט נדל"ן בטבריה
מיכאלאנג'לו כנרת
 • עליית מחירי הדירות בעיר – המחירים עלו בכ- 8% ברבעון הראשון לשנת 2016, עם עליה של כ- 4% בחודש מרץ בלבד. זאת לעומת עליה של 3% בממוצע ברחבי הארץ

 • מספר העסקאות שבוצעו בעיר עלה גם הוא ב- 15% ברבעון הראשון ל- 2016, ביחס לרבעון האחרון ב- 2015.

 • טבריה אף מובילה את טבלאות הביקושים הארציות, לפי סקר שפורסם על ידי אתר yad2 בחודש האחרון.

 • התשואה לשכירות בעיר מובילה את מדד התשואות הארצי עם כ- 4% לעומת ממוצע ארצי של 2.2%

עליית מחירי הדירות בעיר – המחירים עלו בכ- 8% ברבעון הראשון לשנת 2016, עם עליה של כ- 4% בחודש מרץ בלבד. זאת לעומת עליה של 3% בממוצע ברחבי הארץ

מספר העסקאות שבוצעו בעיר עלה גם הוא ב- 15% ברבעון הראשון ל- 2016, ביחס לרבעון האחרון ב- 2015.

טבריה אף מובילה את טבלאות הביקושים הארציות, לפי סקר שפורסם על ידי אתר yad2 בחודש האחרון.

התשואה לשכירות בעיר מובילה את מדד התשואות הארצי עם כ- 4% לעומת ממוצע ארצי של 2.2%

הדמייה של פרוייקט בטבריה, בריכה בחצר בית
מיכאלאנג'לו כנרת

משלבים בין תמרוץ התושבים ובין שיפור התשתיות

העיר טבריה עדיין רחוקה מאוד מהממוצע הארצי, בכל הנוגע למחירי הדירות, למרות עליה של כ- 105% במחירי  הדירות הממוצעים בעיר (יד ראשונה ויד שנייה) במהלך שש השנים האחרונות.

יתר על כן, מחירי הדירות החדשות עלו בכ- 36% בשש השנים האחרונות: דירת 4 חדרים חדשה עלתה בשנת 2015 כ- 970 אלף שקלים, ואילו מחיר דירה דומה בשנת 2010, הסתכם ב- 710 אלף שקלים.

חשוב לזכור כי הממוצע הארצי של מחיר של דירת ארבעה חדרים חדשה בשנת 2015 עמד על כ- 1.4 מיליון שקלים.

הסיבות להפיכתה לטבריה למוקד עניין אטרקטיבי עבור רוכשי הנדל"ן בכלל ולמשקיעים בפרט נובע מכמה סיבות עיקריות:

 • לאחר יותר מעשור שהעיר טבריה הוצאה מרשימת הערים הנהנות מהטבות במס, העיר הוחזרה לרשימה בסוף 2015. מעתה יוכלו ליהנות תושבי העיר מ- 7% הנחה במס הכנסה על לשכר של כ- 11 אלף שקלים נטו. המשמעות של הנחה זו עשויה להאמיר לחיסכון של כ- 18 אלף שקלים למשפחה בשנה.

 • לאחר עשרים שנים בהן כמעט ולא נבנו דירות חדשות בעיר, העירייה פרסמה תכנית חומש הכוללת בניית כ- 6000 יחידות דיור חדשות בעיר, במסגרת הסכם גג שייחתם מול משרד האוצר.

 • לצד הבניה למגורים, ההסכם כולל בנייה של מלונות חדשים בעיר, בניית פארק מדע ופארק ספורט שצפויים להכפיל את מקומות התעסוקה בעיר עם השלמתם.

 • חידוש תשתיות הכבישים בעיר. לדוגמא: כביש מספר 90 שעד היום עבר בתוך העיר יוסט מערבה ויאפשר נגישות גבוהה ונוחה לפארק התעשייה בעיר.

  הדמייה של פרוייקט נדל"ן בטבריה, שלון של בית עם חלון גדול משקיף לכנרת
  מיכאלאנג'לו כנרת
 • רכבת העמק המושקת בימים אלה תגיע אף היא לטבריה בשנת 2022, תחבר את העיר ישירות לחיפה דרך עפולה ותאפשר לאלפי משפחות לעבור להתגורר בעיר ולמצוא את פרנסתם באזור הצפון, מבלי להזיז את הרכב כל בוקר.

 • הטבה זו גורמת לא רק לתושבים ליהנות מאזור עדיפות לאומי, אלא גם מהווה אטרקציה מהותית למעסיקים הממהרים להעתיק את הפעילות לעיר, כפי שכבר ראינו בערים כמו שדרות, נתיבות ואופקים שהפכו מוקד לפעילות עסקית בעקבות ההטבות של מס הכנסה.

 • האצטדיון הישן של העיר עובר בימים אלה שדרוג משמעותי שיכלול אצטדיון בן 5000 מקומות, אולם כדורסל, בריכה חצי אולימפית, אצטדיון אתלטיקה ופארק עירוני לרשות הציבור.

 • התוצאה של כל אלה הביאו למהפך בהגירה מהעיר ואליה – לראשונה לאחר שנים רבות בהן העיר סבלה מהגירה שלילית, בשנת 2015 עברה העיר למאזן הגירה חיובי, הנובע לפי העירייה מצעירים שעזבו את העיר בשנים האחרונות וחוזרים אליה בעקבות תנופת הפיתוח.

לאחר יותר מעשור שהעיר טבריה הוצאה מרשימת הערים הנהנות מהטבות במס, העיר הוחזרה לרשימה בסוף 2015. מעתה יוכלו ליהנות תושבי העיר מ- 7% הנחה במס הכנסה על לשכר של כ- 11 אלף שקלים נטו. המשמעות של הנחה זו עשויה להאמיר לחיסכון של כ- 18 אלף שקלים למשפחה בשנה.

לאחר עשרים שנים בהן כמעט ולא נבנו דירות חדשות בעיר, העירייה פרסמה תכנית חומש הכוללת בניית כ- 6000 יחידות דיור חדשות בעיר, במסגרת הסכם גג שייחתם מול משרד האוצר.

לצד הבניה למגורים, ההסכם כולל בנייה של מלונות חדשים בעיר, בניית פארק מדע ופארק ספורט שצפויים להכפיל את מקומות התעסוקה בעיר עם השלמתם.

חידוש תשתיות הכבישים בעיר. לדוגמא: כביש מספר 90 שעד היום עבר בתוך העיר יוסט מערבה ויאפשר נגישות גבוהה ונוחה לפארק התעשייה בעיר.

רכבת העמק המושקת בימים אלה תגיע אף היא לטבריה בשנת 2022, תחבר את העיר ישירות לחיפה דרך עפולה ותאפשר לאלפי משפחות לעבור להתגורר בעיר ולמצוא את פרנסתם באזור הצפון, מבלי להזיז את הרכב כל בוקר.

הטבה זו גורמת לא רק לתושבים ליהנות מאזור עדיפות לאומי, אלא גם מהווה אטרקציה מהותית למעסיקים הממהרים להעתיק את הפעילות לעיר, כפי שכבר ראינו בערים כמו שדרות, נתיבות ואופקים שהפכו מוקד לפעילות עסקית בעקבות ההטבות של מס הכנסה.

האצטדיון הישן של העיר עובר בימים אלה שדרוג משמעותי שיכלול אצטדיון בן 5000 מקומות, אולם כדורסל, בריכה חצי אולימפית, אצטדיון אתלטיקה ופארק עירוני לרשות הציבור.

התוצאה של כל אלה הביאו למהפך בהגירה מהעיר ואליה – לראשונה לאחר שנים רבות בהן העיר סבלה מהגירה שלילית, בשנת 2015 עברה העיר למאזן הגירה חיובי, הנובע לפי העירייה מצעירים שעזבו את העיר בשנים האחרונות וחוזרים אליה בעקבות תנופת הפיתוח.

הזדמנות נדירה למשקיעי הנדל"ן

נראה כי משקיעי הנדל"ן המנוסים לא מופתעים מהנתונים המופיעים חדשות לבקרים על טבריה ועל פוטנציאל ההשקעה בה. אותם משקיעים פעילים בעיר מזה שנתיים והם אלה, יחד עם משדרגי הדיור בעיר, הפועלים באינטנסיביות בשוק ותורמים לעליות המחירים בעיר.

רוני כהן – מנכ"ל אלדר שיווק נדל"ן אומר בהקשר זה: "משקיעי הנדל"ן מחפשים אחר ערים שמציגות את השילוש הקדוש למשקיע: תשואה גבוהה על שכירות, תכניות פיתוח מקיפות ובנייה מאסיבית. הם יודעים מניסיונם כי שלושת אלה מביאים להשבחת נכסים מהירה ויציבה לאורך זמן. אותם משקיעים איתרו את הפוטנציאל של באר יעקב לפני עשור, את חיפה בחמש השנים האחרונות ועתה הם מגיעים גם לטבריה".

"אני מאמין כי תנופת המחירים תמשיך ביתר שאת בשנים הקרובות, ככל שייבנו יותר פרויקטים בעיר ושתכניות הפיתוח יתקדמו. אין ספק כי טבריה מחזיקה בפוטנציאל להשלים את הפער בין המחירים בעיר למחירים בישובים כמו יוקנעם וכרמיאל. מי שירוויחו מכך הוא ללא ספק אותם משקיעים שיבואו לעיר בשנה הקרובה".

פרויקט מיכלאנג'לו כנרת – הסנונית מטבריה

חברת פידמונט אנטרפרייזס בע"מ, שחרתה על דגלה יצירתיות ופריצת מוסכמות בנדל"ן, השיקה לפני מספר חודשים את פרויקט מיכלאנג'לו כנרת בעיר.

הפרויקט מתאפיין בסטנדרט בניה חסר תקדים בעיר: מדובר בשכונת מגורים ייחודית הכוללת 10 בניינים מדורגים אופקיים לכנרת, בני 160 יחידות דיור רחבות ידיים ויוקרתיות. בתמהיל הדירות ניתן למצוא דירות בנות שלושה, ארבעה וחמישה חדרים, כמו גם דירות גן ייחודיות בקומה הראשונה ובקומה הרביעית, בעלות אפשרות לתוספת של  בריכת שחיה.

שחר אריאל, סמנכ"ל השיווק בחברת פידמונט אנטרפרייזס בע"מ הבונה את פרויקט "מיכלאנג'לו כנרת", בחלקה העליון של טבריה, מספר כי עוד לפני ההשקה נמכרו כ- 10 דירות בפרויקט ומאז ההשקה המכירות הולכות ומתגברות. עוד הוא מוסיף כי: "הפרויקט שלנו פורץ את הגבולות המוכרים בנדל"ן באזור בכלל ובעיר בפרט. הבאנו איתנו בשורה חדשה וסגנון חיים הכולל שכונה בעלת פיתוח סביבתי עוצר נשימה, המשתלב עם הנוף הירוק והכחול של הכנרת, הרי הגליל ורמת הגולן. הדיירים בפרויקט ייהנו מסביבה ירוקה ומעוצבת, הכוללת כ- 75 דונם המיועדים לפיתוח סביבתי הכולל בין היתר צמחיה אקזוטית, שבילי הליכה, פינות תצפית, מתקני שעשועים וספורט ועוד. רבים מהמתעניינים בפרויקט הם משקיעים המעוניינים למצות את חלון ההזדמנויות שטבריה מציעה. חלק מהמשקיעים אף מעוניינים בדירת נופש בטבריה שתאפשר להם ליהנות מתשואה עודפת.

לצידם של המשקיעים קבוצה דומיננטית נוספת היא משפרי הדיור בעיר ותושבים חוזרים שמחפשים את אותה חווית מגורים הרמונית וייחודית שמתחילה בדירות, ממשיכה במרפסות ובנוף הפנורמי המדהים הנשקף ועד לשטחים הירוקים והפיתוח הסביבתי העוטפים את הפרויקט. 

לפרטים נוספים >>

כתבות שאולי פיספסתם

*#