תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

Rimini Street מכריזה על התוצאות הפיננסיות הראשוניות עבור הרבעון ה-1 של שנת הכספים 2016

imini StreetR הספקית העצמאית המובילה של שירותי תמיכה בתוכנות ארגוניות עבור תוכנות Business Suite ו-BusinessObjects של SAP SE (NYSESAP) ותוכנות SiebelPeopleSoftJD EdwardsE-Business SuiteOracle DatabaseOracle MiddlewareHyperionOracle Retail ו-Oracle Agile PLM של Oracle Corporation (NYSEORCL), הכריזה על התוצאות הפיננסיות הראשוניות שלה עבור הרבעון הראשון של שנת הכספים 2016, אשר הסתיים ב-31 במרץ, 2016.

tbvaho huacho

מומנטום משמעותי מאפיין את התמיכה ב- Oracle ו-SAP

- הצמיחה החזקה והיציבה שאפיינה את Rimini Street במהלך הרבעון הראשון של שנת הכספים 2016 כוללת 74 עסקאות לקוח חדשות ברחבי העולם וצמיחה בשורה העליונה לרוחב קווי המוצרים של התמיכה ב- Oracle ו- SAP. הרבעון הראשון של שנת הכספים 2016 הנו הרבעון ה-41 ברציפות, המתאפיין בצמיחה של החברה, מאז הקמתה בשנת 2005.

- ההכנסה עבור הרבעון הראשון של שנת 2016 מייצגת גידול של 37% שנה אחר שנה, בסך של 35.4$ מיליון.

- ההכנסות הנדחות החל ב-31 במרץ 2016 מייצגות גידול של 28% שנה אחר שנה, עד לסך של 11.2$ מיליון.

- החיובים עבור הרבעון הראשון של שנת 2016 התאפיינו בגידול של 39% שנה אחר שנה, עד לסך של 41.6$ מיליון.

- המספר הכולל של הלקוחות החתומים נכון ל-31 במרץ 2016 התאפיין בצמיחה של 31% שנה אחר שנה, עד לסך של  1,344 לקוחות.

- מניין העובדים נכון ל-31 במרץ 2016 התאפיין בגידול של 36% שנה אחר שנה והסתכם ב-696.

המידע שלעיל הנו ראשוני וכפוף להשלמת התהליכים הפיננסיים והסקירה של סוף הרבעון.

דגשים לרבעון הראשון של שנת 2016 – Rimini Street:

- הכרזה על מומנטום חזק והרחבת הפעילות ביפן לצורך תמיכה בבסיס הלקוחות ההולך וגדל, כמו גם על פתיחה של משרד נוסף שממוקם באוסאקה ומיועד לתת מענה לביקוש המתרחב לתמיכת Oracle ו- SAP של Rimini Street במערב יפן.

- הכרזה על מומנטום חזק והרחבת הפעילות בישראל ובמזרח אירופה, לרבות תמיכה ביותר מ-55 לקוחות לרוחב האזור, כולל חמש מתוך 10 החברות הישראליות הגדולות ביותר, והשקעה מוגברת בצוות עובדים מקומי, יכולות תמיכה ופעילות באזור.

- סגירה של כמעט 4,500 מקרי תמיכה לרוחב 30 מדינות, והשגת דירוג שביעות רצון של לקוחות של יותר מ-4.8 מתוך 5.0 עבור אספקת שירותים ורזולוציה.

- אספקה של יותר מ- 110,000 עדכוני מס, עדכונים משפטיים ועדכונים רגולטוריים ללקוחות ברחבי העולם, דרך טכנולוגיית המחקר מוגנת הפטנט של Rimini Street, המתודולוגיה שלה ותהליך הפיתוח הנושא את אישור ISO.

- השלמת תהליך ביקורת ההסמכה השנתי השלישי של תקן ISO 27001:2013 עבור מערכת ניהול אבטחת המידע של החברה והשגת תוצאה של "אפס מקרי אי-תאימות" זו השנה השלישית ברציפות. ISO 27001:2013 הוא התקן הבינלאומי המחמיר והמוכר ביותר, העוסק בהטמעה ובניהול של בקרות אבטחה אשר מגינות על נכסי מידע. Rimini Street ממשיכה להיות הספקית היחידה של שירותי תמיכה בלתי תלויים בתוכנה ארגונית, אשר הנה מוסמכת ISO 27001:2013.

- זכייה בפרס Stevie היוקרתי המוענק למחלקת שירות הלקוחות של השנה. זו השנה החמישית ברציפות שהחברה מקבלת את הפרס המבוקש, בגין מצוינות בתחומי שירות הלקוחות והתמיכה.

- ייצוג בחמישה כנסים ואירועים של עולם הבנקאות וההשקעות, על-ידי Roth Capital Partners ,Needham & Company ,Barclay’s Capital ,JMP Securities וכן Piper Jaffrey & Co.

tbaho huacho

- ייצוג בחמישה כנסי CIO ברחבי העולם, לרבות ה- Enterprise Application & Architecture Summit של Gartner שנערכה ביפן.

"התוצאות המרשימות שלנו עבור הרבעון הראשון של שנת הכספים 2016 משקפות את המשך הביקוש הגלובלי ההולך וגדל לשירותי התמיכה של Rimini Street, ואת המשך המימוש המוצלח של הפעילות ותכנית ההתרחבות הגלובלית שלנו", אומר סת' ראבין, מנכ"ל Rimini Street. "בעלי הזיכיונות של Oracle ו- SAP ממשיכים בתהליך המעבר לשירותי התמיכה שלנו ועושים זאת בקצב שיא, כשהם נהנים משירותים איכותיים ותגובתיים במיוחד ומנצלים את החיסכון המשמעותי לצורך מימון השקעות חדשות בחידושים שמניעים צמיחה ותחרותיות עבור הארגונים שלהם".

אודות Rimini Street:

Rimini Street היא ספקית גלובלית מובילה של שירותי תמיכה בלתי תלויים בתוכנות ארגוניות. מאז שנת 2005, החברה מגדירה מחדש את שירותי התמיכה הארגוניים, וזאת באמצעות תכנית חדשנית ועטורת פרסים, אשר מאפשרת לבעלי הזיכיונות של SAP ו- Oracle לחסוך עד 90 אחוזים מעלויות התמיכה הכוללות. הלקוחות יכולים להישאר עם מהדורת התוכנה הקיימת ברשותם מבלי שיזדקקו לשדרוגים במשך 15 שנה לפחות. יותר מ- 1,300 ארגונים גלובליים שנמנים עם Fortune 500, ה- midmarket והמגזר הציבורי ומשתייכים למגוון רחב של ענפים בחרו ב-Rimini Street כספקית התמיכה המהימנה והבלתי תלויה שלהם. למידע נוסף, בקרו באתר החברה.

כתבות שאולי פיספסתם

*#