תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

תכנית פיננסית משפחתית – אתם לא יכולים להרשות לעצמכם לוותר על זה

משפחות רבות בישראל סובלות מחוסר וודאות וביטחון כלכלי, שהשלכותיו משפיעות לא רק על ההתנהלות הכלכלית היום יומית, אלא גם על תכנון כלכלי משפחתי ארוך טווח ועל היכולת להתמודד עם הוצאות בלתי צפויות

לרה ניגרי, מנכ"ל אור לעתיד מסבירה כי הסיבות לחוסר הוודאות משלבות סיבות אובייקטיביות, יחד עם סיבות הנובעות מהתנהלות כלכלית לא מודעת: "הישראלים משלמים יותר בסופר, בתחנת הדלק ובקניון ובמקביל חווים קיפאון בשכר שנמשך כבר שנים ארוכות. אלו שוחקים באופן מהותי את ההכנסה הפנויה של המשפחה ומערימים קשיים כלכליים של ממש.

עם זאת, הסיבות המהותיות לחוסר הוודאות הכלכלית נמצאות בתוך הבית של כל אחד ואחת מאיתנו. המשפחות הישראליות מתנהלות באופן אמוציונלי בכל הנוגע לכלכלת המשפחה. יש מוטיבציה נמוכה מאוד להבין כמה כסף נכנס וכמה כסף יוצא ולמה, אין חשיבות לתכנון כלכלי לטווח ארוך וכמובן, אין התייחסות רצינית, המבוססת על מידע וידע להוצאות הקריטיות של המשפחה: משכנתא, ביטוחים, הלוואות, מיסים ועוד.

אמא אבא ובן חתח איור של מטריה וגשם יורד
Dreamstime

בארצות הברית ובאירופה גם הבנות וגם הבנים לומדים כלכלת בית כחלק מתכנית הלימודים. בשיעורים אלה הם לומדים לתכנן תקציב משפחתי, לחסוך לטווח ארוך ולומדים מושגים כלכליים חשובים כגון משכנתא, ריביות, הלוואות וכולי. כאן בישראל אנחנו יוצאים לחיים אחרי התיכון והשירות הצבאי מבלי שיהיו לנו כלים מינימליים להתנהלות כלכלית נכונה. הפער הזה בין מה שאנחנו יודעים ובין מה שאנחנו צריכים לדעת הוא הסיבה העיקרית לכך שמשפחות ישראליות רבות נקלעות למצב כלכלי בעייתי"

לפרטים נוספים לגבי תכנון פיננסי משפחתי >>>

מתי מגיעים לטיפול משפחתי פיננסי?

משפחות רבות מגיעות לייעוץ באור לעתיד בסיטואציה כלכלית משברית: מקרים של הגבלת חשבון, הלוואות חירום, חוסר יכולת לעמוד בהוצאות הכלכליות שבשגרה ולעיתים, אף אי יכולת לממן הוצאה חיונית בלתי מתכוננת. עם זאת, התנהלות כלכלית נכונה לאורך זמן יכולה להוביל את התקציב המשפחתי להתייצבות, לבנות תכנית כלכלית משפחתית לאורך זמן ואפילו ליצור מסגרות לחיסכון והשקעה.

לרה ניגרי מספרת: "מגיעות אלינו לפעמים משפחות ואומרות לי, אנחנו חייבים מימון דחוף של 30 אלף שקלים להוצאה כזאת או אחרת. בדיקה קלה מגלה שהם צריכים 30 אלף, אבל במקביל הם פתוחים בהלוואות של 150 אלף שקלים עליהן הם משלמים ריביות, מינוס של עוד כמה עשרות אלפי שקלים וכמובן משכנתא, שגם היא בתנאים שגורמים לבור הכלכלי המשפחתי להעמיק. במקרים כאלה אנחנו עוצרים את הכל, יושבים עם המשפחה ובונים לה תכנית הבראה כלכלית שכוללת לא רק גזירה של כרטיסי האשראי, כפי שרואים בתכניות הריאליטי.

על מנת להקטין את העול החודשי מחד ולהבריא את המערכת הכלכלית מאידך, אנחנו עוברים עם המשפחה את התהליכים הבאים:

1.בחינה של כל ההלוואות, בהיבטים של -  החזר חודשי, גובה ריבית ותקופת תשלום ההלוואה

2. ניהול מו"מ עם הבנק על מנת לאחד את כל ההלוואות, לפרוס אותן לתקופה ארוכה יותר, לצמצם את הריביות וכמובן, לקבוע החזר חודשי נוח למשפחה.

3. בחינה של המשכנתא, לרבות תנאי המשכנתא, אחוזי מימון, החזר חודשי ויתרת חוב ומחזור המשכנתא בתנאים אופטימליים.

4. בחינת תיק הביטוח של המשפחה כדי לוודא שאין כפלי ביטוח, שדמי הניהול מינימליים וכיסויי הביטוח מתאימים לכל בני המשפחה

תלמידים ומורתם סביב שולחן
Dreamstime

5. ולא פחות חשוב – בחינת האפשרות לקבל החזרים ממס הכנסה, להם זכאים מרבית השכירים בישראל".

אור לעתיד- הדרך לעתיד כלכלי בטוח

הישראלים אוהבים לתכנן: הם מתכננים את העתיד שלהם בתיכון, את המסלול הצבאי שלהם בטירונות ואת הקריירה שלהם באוניברסיטה. אבל שזה מגיע לעתיד הפיננסי של המשפחה שלנו, אנחנו זורמים... הזרימה הזאת עולה לנו הרבה מאוד כסף, מונעת מאיתנו לחסוך לפעמים אף עלולה לסכן אותנו מבחינה כלכלית.

באור לעתיד מאמינים שאת העתיד הכלכלי אפשר ורצוי לתכנן ולא מדובר במשימה קשה במיוחד. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם:

1. הבנקים יציעו לכם משכנתא שמתאימה לבנק, לניהול הסיכונים שלו וליעדי הרווח מהפעילות. מה שאומר שהיא עלולה להתאים פחות לכם. לכן, הימנעו מלהגיע לבנק לבד, מבלי להתייעץ עם יועץ משכנתאות בלתי תלוי שיבנה לכם את התמהיל הנכון. כוח של חברה מול הבנקים אפשר להשוות לכוחה של רשת מזון גדולה לאומת מכולת שכונתית

גזרי נייר של משפחה- בית- אוטו
Dreamstime

2. יש לכם כבר משכנתא? ההחזר הצפוי גדול מ- 100 אלף שקלים ומועד הסיום שלה צפוי להיות בעוד חמש שנים והלאה? כדאי לכם מאוד למחזר. מדובר בחיסכון של עשרות אלפי שקלים מסך ההחזר הכולל. גם אם זה רק הלוואה אחת, כדאי לבדוק באיזה תנאים היא.

3. אם יש לכם יותר מהלוואה אחת הגיע הזמן להיערך מחדש! בדקו את כלל ההתחייבויות שלכם מול הבנק, לרבות ההלוואות והמינוס בחשבון ותכננו כיצד אתם הופכים את התשלומים לנוחים יותר.

4. במהלך החיים אנחנו רוכשים כל מיני ביטוחים: ביטוח חיים, ביטוח דירה, ביטוח בריאות וכולי. תיק הביטוח הוא הוצאה כלכלית לכל דבר ועניין. שווה לעצור, לבחון את התיק ולראות שהוא מתאים לצרכים שלכם וחשוב מכל, יסייע לכם ביום פקודה.

5. פנסיה וביטוחי חיים הם החיסכון לטווח ארוך שלכם. הרפורמות האחרונות בשוק הביטוח מאפשרות לכם להוזיל את עלויות הניהול ולהגדיל את הסכום בפרישה בעשרות, אם לא מאות אלפי שקלים. יועצים פנסיונים בלתי תלויים יוכלו לעזור לכם לבנות את התיק הפנסיוני המשתלם והמתאים ביותר עבורכם.

6. שוק העבודה הנוכחי מאופיין במוביליות: אנשים זזים מתפקיד לתפקיד, מקבלים בונוסים על ביצועים והשכר החודשי אינו קבוע. בשל כך למרבית השכירים מגיע החזר מס משמעותי ממס הכנסה, שיכול להגיע ליותר מ- 10 אלפים שקלים בשנה. שווה מאוד לבצע החזר מס מידי שנה לאחר קבלת טופס 106.

7. יועצים לכלכלת המשפחה אינם מסתפקים בטיפול במצבי חירום אלא גם בונים לכם תכנית פיננסית משפחתית שתסייע לכם להגשים את החלומות שלכם.זו הוצאה שמחזירה את עצמה. אל תוותרו על זה...

בהצלחה!

לפרטים נוספים לגבי תכנון פיננסי משפחתי >>>

כתבות שאולי פיספסתם

*#