תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

מועדון מנהלי הדיגיטל הישראלי מובילים במסע אל הארגון הדיגיטלי

כבר מספר שנים שהזירה העסקית בארץ ובעולם גועשת ורוגשת סביב המושג "טרנספורמציה דיגיטלית", אותו מענה עסקי לשינויים הדמוגרפיים כלכליים שמתרחשים כתוצאה מהגלובליזציה, מעבר הדורות וכניסתן של טכנולוגיות דיגיטליות לשגרת חיינו המקצועיים והאישיים.

בעוד שרבים שמעו את המושג מעטים הם אלו שבאמת מבינים את המשמעויות העמוקות שבבסיס השינוי. מעבר לבאזז "הטרנספורמציה הדיגיטלית" מהווה שינוי אמיתי ועמוק בדפוסי החשיבה וההפעלה של כל ארגון באשר הוא (עסקי, חברתי או ממשלתי). השילוב של טכנולוגיות הדיגיטל (רשתות תקשורת מהירות, מובייל, תשתיות ענן, דאטה, אנליטיקה, בינה מלאכותית, מציאות מועשרת ורשתות חברתיות), לצד תעשיית המוצרים החכמים (האינטרנט של הדברים) מהווים במה למהפכה תרבותית עמוקה שהחלה לפני מספר שנים ומתכנסת כיום לנקודת מפנה מכרעת.

אותה טכנולוגיה מהווה בסיס ליצירה של מוצרים ושירותים חדשים, אשר מגדילים את היעילות ואת ההנאה בחיינו האישיים והמקצועיים כמעט בכל תחום ובכל תעשייה. עולם הקמעונאות ומוצרי הצריכה משתנים ככל שהמדפים הדיגיטליים הופכים נפוצים ואמינים, התחבורה משתנה עם כניסתם של רכבים אוטונומיים, בתי המלון והמסעדות חווים שינויים כלכליים מרחיקי לכת לאור התחרות החדשה על גבי פלטפורמות הכלכלה השיתופית, תחום הפיננסיים ניצב בפני זעזועים עמוקים עם כניסתם של אמצעי תשלום חדשים, תחום הלמידה עובר שינוי כשרוב הידע זמין בצורה חופשית על גבי האינטרנט, עולם הרפואה והפארמה משתנים במעבר לניהול תיקי מטופל דיגיטליים ופיתוח תרופות פרסונאליות, מערכות אוטונומיות ובינה מלאכותית מתקשרות לצורך ביצוע פעולות שגרתיות בצורה עצמאית, ומערכות ייצור מתקנות את עצמן לאחר כשל או מדווחות על תקלה בתרם התרחשה.

אינפוגרפיקה

The Global Center for Digital Business Transformation (DBT Center) – Digital Vortex

כל אלו ועוד הם רק חלק קטן מהאפשרויות שהכלכלה הדיגיטלית מאפשרת כיום ותאפשר בעתיד. היטיב לתאר זאת קלאוס שוואב (יושב ראש הפורום הכלכלי העולמי בדאבוס) בספרו "המהפכה התעשייתית הרביעית". המהפכה התעשייתית הראשונה עשתה שימוש בכוח הקיטור כדי למכן את תהליכי הייצור, המהפיכה השנייה רתמה את החשמל כדי להגיע לייצור המוני. המהפכה השלישית השתמשה בטכנולוגיית המידע כדי לפתח את תהליכי האוטומציה וניהול הנתונים. כעת מתפתחת מהפכה תעשייתית רביעית כהמשך ישיר למהפכה השלישית, והיא מאופיינת בשילוב של טכנולוגיות שמטשטשות את הקווים בין העולם הפיזי לעולם הדיגיטלי והביולוגי.

לצד סיכונים בהחרפת חוסר השוויון בשל יכולתה של הטכנולוגיה הדיגיטלית להחליף ידיים עובדות במכונות ומערכות בינה מלאכותית למהפכה התעשייתית הרביעית יש פוטנציאל עצום להגדיל את רמות ההכנסה בעולם ולשפר את איכות החיים של האוכלוסייה זאת במקביל לשיפור משמעותי בהצעת הערך של החברות המסחריות לקהל הלקוחות שלהם.

מסע בששה שלבים.

למרות השוני בין ארגון לארגון ובין תעשייה לתעשייה, כאשר בוחנים את התפתחות הטכנולוגיה בשנים האחרונות והשפעתה על הפעילות העסקית, לצד מבט מפוקח אל העשור הקרוב, ניתן להבחין בתבנית קבועה בת ששה שלבים המאפיינים את המסע הדיגיטלי של רוב הארגונים.

אינפוגרפיקה

השלב הראשון, שלב הארגון האנלוגי (עסקים כרגיל).

בשלב זה הארגון מקיים פעילות שגרתית בעידן של כלכלה משתנה. הארגון מתעלם או אינו מודע להזדמנויות או לסיכונים שמביא עמו העידן הדיגיטלי, וממשיך בתוכניותיו כרגיל. רוב הפעילות הטכנולוגית בארגון ממוקדת בתפעול הפעילות העסקית השוטפת.

השלב השני, שלב הנוכחות האינטרנטית (מתנסים ולומדים).

בשלב זה ארגונים מבינים שמשהו שונה מתרחש סביבם, בדרך כלל זו תוצאה של עובד בארגון שמצביע על השינוי או שהמנהלים בארגון מבחינים בפעילות הדיגיטלית של המתחרים. עיקר הפעילות הדיגיטלית של ארגונים בשלב זה היא נוכחות אינטרנטית בה הארגון מציג את המוצרים והשירותים שלו לעולם.

השלב השלישי, שלב האי-ביזנס (מתכננים ומתארגנים).

בשלב זה הארגון עושה את צעדיו הראשונים במסע הדיגיטלי והשקעות אסטרטגיות מחליפות את הפעילות הניסיונית של העובדים. הארגון בוחן ערוצי דיגיטליים למכירת השירותים והמוצרים הקיימים שלו לצד הערוצים הקיימים. הארגון הופך לחכם יותר כתוצאה מהנתונים שנצברים בארגון וסוכני השינוי בוחנים את התהליך בראיה ארגונית רחבה בגיבוי רישמי של ההנהלה הבכירה.

שלב הרביעי, שלב השיווק הדיגיטלי (מסתגלים או נעלמים)

לצד המכירה של המוצרים והשירותים בערוצים הדיגיטליים הארגון מנצל את הנתונים שנצברו בכדי לבצע פעולות שיווק חכמות לקהלי יעד מדוייקים עם הצעות ערך פרסונאליות. הארגון שומר על שיח רציף ומסר אחיד בכל הערוצים הקיימים לצד שיפור משמעותי בחויית הלקוח. יש מומנטום משמעותי ביזמות הדיגיטלית בארגון. העובדים מתחילים להרגיש את עוצמת השינוי, ואצל המנהלים מחלחלת ההבנה שמי שלא יתאים את עצמו לעידן הדיגיטלי עלול להיעלם מהמפה העסקית.

שלב חמישי, שלב הארגון הדיגיטלי (תום הטרנספורמציה).

הדיגיטל הפך לחלק אינטגרלי מה DNA הארגוני, והוא גורר אחריו שינוי מהותי במבנה הארגוני ובפעילותו. כל המחלקות בלי יוצא מן הכלל מעורבות ביוזמות הדיגיטליות אשר מניבות מוצרים ושירותים דיגיטליים חדשים. אלו הרחיבו את ערוצי ההכנסה של הארגון מפעילות דיגיטלית ושירותי ערך מוסף מבוססי נתונים.

שלב שישי, שלב הארגון האוטונומי. (חדשנות או היעלמות)

הארגון האוטונומי מסמל את השלב האחרון בהתפתחות הדיגיטלית כפי שניתן לחזות לעשור הקרוב. שלב זה מייצג את היכולת הארגונית למנף את הטכנולוגיה האוטונומית ודמויית האדם לשיפור הפעילות הארגונית, וחויית הלקוח. סט המיומנויות שהיכרנו עד כה השתנה והוא כולל בעיקר התמחות באנליטיקה, רובוטיקה, מערכות לומדות, זיהוי דיבור ופנים, מכשירים חכמים (IoT) תקשורת בין מכונות ועוד.

אודות CDO CLUB

מועדון מנהלי הדיגיטל הישראלי, הוקם בשיתוף פעולה עם מועדון מנהלי הדיגיטל העולמי CDO Club בו חברים ארגונים מ 12 מדינות שונות, עם למעלה מ 1500 סמנכל"ים בכירים בתפקידים שונים כגון סמנכל"י שיווק, מערכות מידע, דאטה, דיגיטל, חדשנות וחויית לקוח. מטרת המועדון, לסייע לחברים בו להפוך לסוכני שינוי כחלק מהכנת הארגון להתמודדות עם האתגרים של המהפכה הדיגיטלית תוך הקניית הידע הנדרש והקצאת המשאבים לניהול תהליך הטרנספורמציה הדיגיטלית.

בהמשך לכנסים בלונדון, סידני, ניו-יורק, ואמסטרדם, מועדון מנהלי הדיגיטל מגיע לכנס ראשון בישראל. 17 למאי 2016 קריפטון הכפר הירוק.

לפרטים ורישום>>>

כתבות שאולי פיספסתם

*#