תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

חולץ פקקים: האם נמצא פתרון לפקקים הישראליים?

נדמה כי משנה לשנה מצב עומסי התנועה הולך ומחמיר, ייתכן שפשוט נכנענו למציאות של עמידה בפקקים? פתרון הנסיעה השיתופית הולך וצובר תאוצה בעולם המערבי, ומעכשיו גם בישראל - מה זה, איך זה יפתור את עומסי התנועה, ואיך בדיוק עושים את זה?

איך נראה בוקר ישראלי שגרתי? השעון מצלצל, אתם קמים, שותים קפה מהיר, מתארגנים בלחץ, אולי אורזים לעצמם משהו לאכול, מעיפים מבט במראה ויוצאים בצעד נחפז לרכב. בדיוק כמו כולם. ואכן, מיד תפגשו את כולם. על הכביש. ושוב תתבאסו, כמו בכל בוקר, המהירות בה תקתקתם את הבוקר לא תועיל לכם כשתתקעו יחד עם כל עם ישראל בפקקים מרגיזים ובלתי נגמרים.

פקק תנועה
shutterstock

זו לא אשליה, משנה לשנה גדל מספר המכוניות בכבישי הארץ, וכיום נעים בהם כשלושה מיליון כלי רכב. כתוצאה מכך מחמירים עומסי התנועה, במיוחד בכניסה למטרופולין תל אביב בשעות הבוקר, ביציאה ממנה בשעות אחר הצהריים ובתוך תל אביב עצמה. מצב דומה מתרחש גם בכניסה וביציאה למטרופולינים אחרות כמו חיפה וירושלים ובצירים המרכזיים בערים האלו. בקיץ 2015 החלו בגוש דן העבודות הנרחבות להקמת הרכבת הקלה, מהלך שהביא לסגירת נתיבים ולשינויי תנועה משמעותיים. כך החריפו באופן דרמטי עומסי התנועה באזור.

ממדידות שונות שנעשו מסתמן כי הציר שנחשב לפקוק ביותר הוא איילון צפון. הנסיעה ב-8:00 בבוקר ממחלף מבוא איילון (החיבור לכביש 431), ועד מחלף ארלוזורוב נמשכת כשעה ואף יותר. כבישים נוספים בארץ שסובלים מפקקים חמורים בקטעים מסוימים הם איילון דרום, כביש 4, כביש 5, כביש 1, כביש 471 (מכבית) וכביש 22 (עוקף קריות).

אינפו
themarker

ואחרי שצלחתם בקושי את הפקקים והגעתם ליעד בעצבים רופפים, נותר לכם להתמודד עם חזית החנייה. אם לא זכיתם לחנייה מוסדרת במקום העבודה, גם כאן צפויה התמודדות מאתגרת ומתישה. בקטסטרופה התחבורתית שנוצרה, נהגים הופכים לעצבניים עם יד קלה על הצופר, חסרי סבלנות, עוקפים מימין ומשמאל, "חותכים" נתיבים ומסכנים את עצמם ואת הסביבה.

ההיקף האדיר של עומסי התנועה גורם מלבד העצבים גם לזיהום אוויר בעייתי (כ-75% מזיהום האוויר באזור תל אביב נגרם מכלי רכב, שמזהמים במיוחד בזמן שימוש בהילוך נמוך והאצה), לאובדן זמן איכות משפחתי ולהפסד כלכלי כתוצאה מצמצום בלית ברירה של שעות עבודה. בארגון "אור ירוק" העריכו את הנזק שנגרם למשק כתוצאה מהפקקים בכ-15 מיליארד שקלים בשנה, סכום שגדל משנה לשנה.

בעיית עומסי התנועה אופיינית למדינות מפותחות, אבל במערב מתמודדים איתה באמצעות תחבורה ציבורית יעילה שמשרתת שיעור גבוה של תושבים, הרבה יותר מהמקובל בארץ. בכמה מדינות מערכת תחבורה ציבורית יעילה הביאה לירידה של כ-40% בהיקף השימוש במכוניות פרטיות. אולם בארץ אין ויכוח על כך שהתחבורה הציבורית לא יעילה דיה. אחוז המשתמשים בה הולך ופוחת, ורק פחות מ-5% ממי שבאפשרותו לנסוע ברכב פרטי משתמש באוטובוס. פחות מ-20% מהעובדים בגוש דן מגיעים לעבודה בתחבורה ציבורית.

בניסיון לעודד את השימוש בתחבורה הציבורית נוספו בשנים האחרונות יותר נת"צים (נתיבים בלעדיים לתחבורה הציבורית), אבל הם נחשבים למעטים מדי ובכל מקרה עד שהמערכת הציבורית לא תהפוך ליעילה ומפתה, הנת"צים רק מחמירים את הפקקים מכיוון שהם מצמצמים את מספר הנתיבים בצירים שעמוסים גם כך.

אולם הפקקים הם לא גזירת גורל. אפשר להמשיך לקטר, או לאמץ פתרונות מעשיים שכבר מיושמים במקומות שונים בעולם. אחת השיטות שצוברת תאוצה היא נסיעה שיתופית, כלומר התארגנות לנסיעה ברכב אחד, במקום שארבעה או חמישה נהגים יסעו את אותה דרך כל אחד ברכבו הפרטי. בדרך כלל מדובר על נסיעה קבועה הלוך ושוב לעבודה. היתרונות ברורים: הפחתה בעלויות הנסיעה, צמצום זיהום האוויר, חיסכון במשאבי הדלק והפחתת עומסי התנועה. בארצות הברית למשל כ-12% מהעובדים מגיעים לעבודה בנסיעה שיתופית, אולם בישראל השיטה עדיין הרבה פחות מקובלת. המשרד להגנת הסביבה מפעיל אפליקציה לשיתוף נסיעות עבור עובדי מדינה. כמו כן ישנן חברות פרטיות שמעודדות שיתוף נסיעות של עובדים וכן יוזמות קהילתיות שנעזרות בקבוצות פייסבוק או וואטסאפ.

אם רבים ישתמשו בנסיעה שיתופית, תמונת הפקקים עשויה להשתנות באופן קיצוני. לצורך המחשה, נתייחס לאיילון צפון בקטע העמוס ביותר, בין המחלפים וולפסון לחולון. לפי נתוני משרד התחבורה כיום חולפים שם כ- 3,800 כלי רכב בממוצע בשעה. אם כל שתי מכוניות יתאחדו לרכב אחד - ייסעו בקטע רק 1,900 כלי רכב. אם חמישה אנשים ייסעו ברכב אחד במקום בחמש מכוניות – ייסעו בקטע רק 760 כלי רכב!

info
themarker
info
themarker

צעד דרמטי שנועד להטמיע בארץ את השיטה הוא השקת מיזם שיתוף הנסיעות החדש של Waze וגוגל - Waze Carpool - שמאפשר לנהגים לאסוף אנשים שנוסעים באותה דרך ולקבל תשלום עבור ההוצאות. בקיץ 2015 האפליקציה הושקה כפיילוט למשתמשי אנדרואיד באזור תל אביב והשרון. כיום האפליקציה זמינה למשתמשי וייז במכשירי אנדרואיד באזור תל אביב והשרון, ולאחרונה הורחב השירות לכל הארץ.

איך זה עובד? הנהגים מסמנים ב- Wazeוהנוסעים מסמנים באפליקציית Waze Rider את המוצא והיעד שלהם, והאפליקציה מקשרת ביניהם אם המיקומים שלהם קרובים. הם יכולים לתאם ביניהם מבלי לחשוף פרטים מזהים. התשלום מחושב לפי עלות הדלק והבלאי ומוגבל על ידי האפליקציה, אך ניתן לסכם על סכום נמוך יותר. התשלום מועבר באמצעות האפליקציה לאחר ניכוי עמלה שגוגל גובה.

נשמע פיתרון אידאלי? זו בהחלט בשורה צרכנית וחברתית חשובה, אבל עדיין ישנה אי בהירות בנושאי המס והביטוח בעת שימוש באפליקציה כזאת. האם חלה על הנהג שמקבל תשלום עבור הנסיעה חובת תשלום מס? סוגיה יותר מטרידה היא קיומו של כיסוי ביטוחי לנסיעה כזאת, מפני שפוליסת ביטוח חובה סטנדרטית לא מכסה נסיעה שמטרתה עסקית ושכרוכה בהסעת נוסע תמורת תשלום. ולכן ברוב המקרים הביטוח לא יכסה את הנסיעה השיתופית (למעט חברה ישראלית אחת, שמציעה ביטוח חובה לרכב שכולל גם נסיעות שיתופיות)".

מדינות שונות מעודדות נסיעה שיתופית באמצעות קידום חקיקה. גם בארץ נעשו ניסיונות כאלה, אך הם טרם צלחו. בשנת 2009 הוגשה הצעת חוק שדרשה לפטור ממס את ההכנסות וההוצאות מהנסיעה המשותפת וכן להגדיר נסיעה כזאת כנסיעה לצרכים פרטיים כדי שתוכר לביטוח הרכב. הצעה זו לא עברה, וב-2014 הוגשה הצעת חוק נוספת שביקשה להסדיר את התחום.

דרך נוספת לעודד את הנסיעה השיתופית היא הקצאת נתיבי נסיעה למכוניות שבהן כמה נוסעים בצירים עמוסים. בארץ ישנם כמה נת"צים שבהם מותרת נסיעה למכוניות עם ארבעה נוסעים ומעלה, אולם בינתיים הם לא מצליחים לחולל מהפיכה בתחום.

צעד מבטיח ראשון בכיוון הוא הנתיב המהיר בכביש 6 ובו הנסיעה ללא תשלום לרכבים המכילים נהג +2 או 3 נוסעים, כך שנהגים יכולים להשאיר את רכבם בחניון ה"חנה וסע" החינמי, סמוך למחלף שפירים, ולהתאחד לרכב אחד או לתחבורה ציבורית אשר גם היא חינמית לכיוון תל אביב ורמת גן.

השלב הבא הוא בידיים שלנו, עלינו לאמץ את השיטות המוצעות לנו, לצאת מאזור הנוחות שלנו, מהרכב הפרטי, ולהשתמש בכלים אשר יוצרו בשבילנו. רק אז נראה שינוי משמעותי ונוכל לנצל את השעתיים הנוספות ביום על מנת להיות עם המשפחה והחברים ונפסיק לרדוף אחרי השעון.

**הכתבה נכתבה בשיתוף ביטוח ישיר 

כתבות שאולי פיספסתם

*#