תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

רוצים ללמוד איך לעצב ולהשפיע על מדיניות ציבורית? הירשמו לתכנית המוסמך למדיניות ציבורית למנהלים של אוניברסיטת תל אביב

אם אתם נמצאים בעמדה ניהולית בכירה, הגיע הזמן לחשוב על האתגר הבא ולמצוא את הדרך שלכם לגדול ולהתפתח. בעידן המודרני שבו אנו חיים, התפתחות ולמידה מתמדת חשובים לקריירה לא פחות מהניהול היום יומי.

השינויים התכופים במגזר העסקי לא פוסחים על המגזר הציבורי והיום חלק מתפקידם של מנהלים ומנהלות, במגזר העסקי והציבורי כאחד, הוא להוביל שינויים ארגוניים ולהתוות מדיניות מעודכנת. 

בחוג למדיניות ציבורית באוניברסיטת תל אביב, קיימת תכנית וותיקה ללימודי מוסמך אשר מותאמת במיוחד למנהלים בכירים ובדרג ביניים מהסקטור הציבורי. התכנית משלבת בין לימודים אקדמאים ופרקטיקה והיא נמשכת שנה אחת בלבד. אם אתם מנהלים במשרדי ממשלה, קצינים בצבא , מנהלים בשלטון המקומי ומנהלי עמותות, תכנית זו מיועדת עבורכם. כמו כן, התכנית מתאימה גם לבעלי מקצועות חופשיים, בעלי השפעה בתוך ארגון ציבורי כמו  יועצים אסטרטגים ועורכי דין.

מנהלים

לקבלת פרטים נוספים אודות התכנית>>>

חגית אליאס, בוגרת תכנית המוסמך למדיניות ציבורית למנהלים מטעם אוניברסיטת תל אביב, המכהנת בשנים האחרונות כמנהלת התכנית הלאומית "קדם עתידים",  החליטה להצטרף לתכנית ב-2009, לאחר שביצעה כמה תפקידים ניהוליים משמעותיים בגופים ציבוריים שונים. "היה לי ברור שלצד הניסיון הניהולי והציבורי שצברתי עד אותה שנה, בשילוב הכלים שארכוש בתכנית, אוכל להשתלב בעשייה ציבורית רחבה יותר ומשפיעה יותר, ואכן כך קרה".  

"התכנית ענתה על ציפיותיי", אמרה אליאס, "והביאה אותי לקפיצה משמעותית ביכולת ההשפעה שלי על מערכות רחבות אשר בכוחן להשפיע על מדדי השוויון במדינת ישראל".  ואכן בוגרי תכנית המוסמך למדיניות ציבורית למנהלים מטעם אוניברסיטת תל אביב השתלבו במהלך השנים בתפקידי מפתח  במגזר הציבורי כמו גם במגזר הפרטי והעסקי. הבסיס להצלחת התכנית של אוניברסיטת תל אביב הוא הוותק הרב שנצבר במהלך השנים, שכן התכנית היא הוותיקה והיוקרתית ביותר בישראל,  ובמשך השנים למדו בה יותר מ- 500 בוגרים.

מי שעומדת בראש התכנית היא פרופ' גילה מנחם. במסגרת התכנית ישנו מסלול במדיניות עירונית ושלטון מקומי שעומד בראשו השר לשעבר אופיר פינס, שתחת אמתחתו ניסיון רב במדיניות ציבורית והיכרות אישית עם מערכות ציבוריות רבות.

תיאוריה ופרקטיקה

למרבית מהסטודנטים הלומדים בתכנית יש היכרות מעמיקה עם מערכות ציבוריות שונות, לכן הדגש שניתן הוא על הקניית ערך מוסף ללימודים. לצד הקורסים התיאורטיים, ילמדו גם קורסים מעשיים רבים שיקנו לבוגרים אפשרות לפתח ולהוביל שינוי מדיניות, להעריך תכניות, לבצע ניתוחי עלות- תועלת וליישום רעיונות מדיניות הלכה למעשה. הלימודים מעניקים לבוגרים ראייה מאקרו מערכתית בנושא מדיניות ציבורית בעזרת הכרות עם הכוחות הפועלים בזירה הציבורית והבנה רחבה של תהליכי עיצוב מדיניות ציבורית.  

תכנית הלימוד משלבת קורסים מהתחומים הניהוליים, המשפטיים והכלכליים, כך שהידע שתצברו במהלך הלימודים  יקנה לכם גם ראייה רחבה ורב תחומית בנושאים המורכבים של המגזר הציבורי.

הלימודים פרוסים על פני שלושה סמסטרים רצופים בימי חמישי ושישי, ומיועדים למנהלים במגזר הציבורי שיש להם ניסיון של חמש שנים לפחות בניהול במגזר הציבורי ובעלי ממוצע ציונים של 75 לפחות מהתואר הראשון.

התואר האקדמי הניתן בסיום הלימודים הוא תואר "מוסמך אוניברסיטה M.A. במדיניות ציבורית", אך לא פחות חשוב מכך, במהלך הלימודים וגם לאחר מכן, נוצרת רשת קשרים בין הסטודנטים והבוגרים מהמגזרים השונים שתורמת לפתוח ההון החברתי.

לקבלת פרטים נוספים אודות התכנית>>>

כתבות שאולי פיספסתם

*#