תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

אילו הזדמנויות ואיומים מציעה Uber לארגון שלכם

חברות חדשות ודיגיטליות עשויות להוות היום איום גם על ארגונים גדולים מכל התחומים, ומציבות בפניהם אתגר עסקי מורכב במיוחד. מה עושים? קראו בכתבה כיצד טרנספורמציה דיגיטאלית מסייעת לארגונים להדביק את הפער

העולם הטכנולוגי משתנה במהירות מסחררת. שמעתם, למשל, על המונח "אובריזציה" (Uberization)? השם נגזר משמה של חלוצת שיתוף הנסיעות אובר – והוא מסמן שינוי מהפכני המציב מתחרה חדש ובלתי צפוי לחלוטין בעמדת איום על תחומי תעשיה, ועל מנהלים שצמחו בסביבה המסורתית של תחומים אלה.

התובנה שמתחרה חדשה יכולה לצוץ מכל מקום, בכל זמן, ולהפתיע בענק – מתבטא היטב בנתון מתוך סקר המנהלים הבינלאומי של יבמ: 54% מהמנהלים צופים התמודדות עם תחרות שתגיע מחוץ לתחום התעשייה שלהם, לעומת 43% בלבד שחששו מתחרות כזאת בשנת 2013.

המחקר של מכון יבמ לערך עסקי כלל יותר מ- 5,200 מנכ"לים, מנהלי שיווק, מנהלי כספים ומנהלי טכנולוגיות מידע ב- 21 תחומי משק ותעשייה ב- 70 מדינות – והתנהל ברובו בראיונות פנים אל פנים.

משיכת חבל
shutterstock

לקבלת מידע נוסף>>>

מה עוד עלה בסקר? שמנהלים בכירים צופים כי השילוב והמיזוג בין תחומי משק ותעשיה יהפוך לכוח המשפיע המרכזי על עסקיהם בשלוש עד חמש השנים הקרובות. הם מאמינים כי מי שיובילו את השוק העתידי, יהיו אותם ארגונים שיציבו בראש סדר העדיפויות שלהם את ביסוס היכולות הקוגניטיביות במסגרת מערך טכנולוגיות המידע הארגוני.

כיצד קשורה המהפיכה הדיגיטאלית לאיום ה-Uberization? האיומים החמורים ביותר הם אלה שאיננו מודעים להם. על מנת לגבש יכולות מודעות וכושר תגובה, נדרשות מערכות מסוג חדש: כאלה המסוגלות לחוש את המתרחש בסביבה, ללמוד ולהציג מסקנות והמלצות, ולזרז את מהירות התגובה והיישום של התובנות שנולדות בזמן אמת.

בעבר, האיום העסקי הגדול ביותר הגיע מכיוונם של מתחרים המסוגלים להציע מוצר טוב יותר או זול יותר. מול תחרות כזו, קל יחסית לגבש אסטרטגיות חלופיות. אלא שכיום, האיומים המהותיים מגיעים ממתחרים חדשים הנכנסים לראשונה אל השוק ומביאים עימם מודלים עסקיים חדשים לחלוטין. מתחרים זריזים ויעילים - שאינם מוגבלים במסגרות מסורתיות.

האיום הגדול ביותר, אם כך, מגיע דווקא מכיוונם של מתחרים שטרם הוגדרו על ידנו כלל כמתחרים. מול תחרות כזו, מתבקש תהליך קבלת החלטות מבוזר יותר ותהליך שיטתי של איתור חדשנות מחוץ לתחומי הארגון. לפי הסקר - 54% מהמנהלים מחפשים בדיוק חדשנות שכזו ו-70% מתכוונים להרחיב את רשת השותפים שלהם.

צורך ברור נוסף העולה ומצטייר בשיחות עם מנהלים, נוגע ליישום בפועל של המשוב המתקבל מלקוחות. רק מחצית מהמנהלים שהשתתפו בסקר של יבמ דיווחו כי הם אכן עושים שימוש מלא בהיזון החוזר המתקבל מהלקוחות – למרות שכבר לפני שנתיים טענו 60% מהמנהלים כי בכוונתם לעמוד בקשר הדוק ויוזם יותר עם לקוחותיהם וליישם את התובנות הנולדות שם במסגרת סדר היום העסקי שלהם. הפער הזה בין כוונות ובין מימוש בפועל, חמור כיום במיוחד לנוכח האיומים החדשים. הלקוחות עשויים לנטוש כהרף עין, ברגע שיצוץ מתחרה רעב וחדשני יותר.

כבר שלוש שנים רצופות מציבים המנכ"לים המשתתפים בסקרים הבינלאומיים של יבמ את הטכנולוגיה בצמרת רשימת הכוחות החיצוניים המעצבים את פני הארגון. השנה, לראשונה, מזהים כל המנהלים, ואין זה משנה מה תחום העיסוק הארגוני או האחריות האישית שלהם, את הטכנולוגיה ככוח החיצוני החזק ביותר המשפיע על הארגון בו הם פועלים.

מנהלים מעריכים כי סביבת הענן, פתרונות מובייל, האינטרנט של הדברים ומחשוב קוגניטיבי הם הטכנולוגיות הנושאות את הפוטנציאל המירבי לחולל מהפיכה בעסקיהם. בכל הנוגע להערכת סיכונים, נמצא כי אם לפני שנתיים דורגה אבטחת טכנולוגיות המידע נמוך ברשימה – הרי כיום מצביעים 68% על אבטחת מערכות מידע כעל הסיכון הארגוני הגדול ביותר הניצב בפניהם.

לקבלת מידע נוסף>>>

אין היום תחום שאינו חשוף למהפיכה הטכנולוגית. ממש כשם ש- Airbnb שינתה את פני עולם התיירות; ממש כמו שאובר משנה את עולם הנסיעות; ממש כשם שאתרי מימון המונים והלוואות עמיתים מציגים אתגר לבנקאות המסורתית וכשם שתשלומים באמצעות הטלפון הסלולארי מאיימים על חברות כרטיסי האשראי – השינויים המהותיים ביותר מגיעים מהכיוונים הכי פחות צפויים. ובמקום שבו יש איום – יש גם הזדמנות.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

* גיל קרידי הוא מנהל השיווק לארגוני Enterprise ביבמ ישראל

כתבות שאולי פיספסתם

*#