תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

הגשת בקשה להחזר מס אינה פעולה מורכבת

למה, אם כן, אנשים אינם עושים זאת באופן שוטף? למה מצטברים מליארדי שקלים במס הכנסה ואינם חוזרים לאזרח? ההערכות האחרונות מדברות על 8.5 מליארדי שקלים ששוכבים בקופת האוצר ללא דורש ואף מבקר המדינה העביר בעבר ביקורת חריפה על רשות המיסים כי אינה עושה די על מנת להחזיר מיסים לאילו ששילמו ביתר. מכיוון שניתן להגיש בקשה להחזר מס עד 6 שנים אחורה, בכל שנה שמתחלפת כ-1.5 מליארד ש"ח אינם חוזרים לאזרח באופן סופי.

מצד אחד רשות המיסים החלה בתגובה לביקורת של מבקר המדינה לפעול על מנת לזהות מצבים בהם קיים פוטנציאל להחזר מס ואף שולחת מכתבים למי שזוהה אצלו פוטנציאל כזה. אך אין די בכך, לרשות המיסים אין את היכולת לדעת באופן מלא למי מגיע החזר ועל כן הצלחת פעולתה מוגבלת.

לבדיקה אם מגיע לך החזר מס>>>

כסף

מצד שני, הנורמה שהשתרשה בשוק החזרי המס היא, תמחור השירות על פי הצלחה, כאחוז מההחזר. מן המקובלות, כי שיעור השתתפותו של בעל המקצוע נע בין 15% - 20% מגובה ההחזר המתקבל. וזאת עוד לפני שנלקחות בחשבון עמלות שונות כגון עמלת פתיחת תיק.

הנורמה המקובלת כיום מיצרת שני כשלים

החזר נמוך (עד 5,000 ) - התגמול לבעל המקצוע אינו מכסה את עלויות הגשת הדו"ח ועל כן אין נכונות לקבל תיקים בעלי החזרים נמוכים.

החזר גבוה (מעל 5,000 ) - שכר הטרחה מטפס עד לגובה רב, לעתים עד לאלפי שקלים והופך את בעל המקצוע למעין "שותף" של הלקוח בבואו לתן לו שירות.

חושבת אחרת

הדבר אינו מידתי בעיני, ואף שבטווח הקצר עשוי לייצר רווחים נאים למי שמתמחר כך את עבודתו, הרי שבטווח הארוך תמחור כזה מסב נזק. לקוח המשלם שכר טרחה מופרז המייצג שותפות ולא מתן שירות עלול להישאר עם טעם רע מכל התהליך ועשוי להימנע מלממש את זכויותיו בעתיד.

החזר מס דורש על פי רוב כ - 5 שעות עבודה, תמחור סביר המביא בחשבון את ידענותו של בעל המקצוע,הוא, כ - 200  לשעת עבודה. על כן, תגמול של עד 1,000 ש"ח מהווה שכר טרחה נאות עבור הגשת בקשה לחזר מס ללא קשר לגובה ההחזר.

החזר גדול, אין משמעותו עבודה נוספת.

ההחזר שייך לך

אין לי רצון להיות שותפה של הלקוחות בהחזרים השייכים להם. יש לי רצון חזק כי הם ישובו אלי בעתיד לקבלת שירותים נוספים. יתרה מזו, אני מגישה גם החזרים קטנים אשר לכאורה אין כדאיות כלכלית בהגשת הבקשה להחזר המס, על מנת לייצר מודעות לנושא מתוך אמונה כי מי שייהנה מהחזר מס בפעם הראשונה, ישוב בעתיד ויגיש בקשות נוספות להחזרי מס.

לבדיקה אם מגיע לך החזר מס>>>

כתבות שאולי פיספסתם

*#