תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

כתבת בדיקות

כותרת משנה- הכנסת אישרה אתמול את הצעת חוק הסליקה האלקטרונית ■ על פי החוק ניתן להפקיד, לפדות ולהחזיר צ'קים באמצעות סריקתם בסלולרי או במחשב - בלי צורך להפקיד אותם פיזית בסניף הבנק

במסגרת החוק יתבטל הצורך של הלקוח להפקיד את הצ'ק בסניף עצמו. לקוחות שירצו להפקיד צ'קים יוכלו מעתה להסתפק בסריקה בלבד באמצעות הטלפון הסלולרי או המחשב, והעברת הקובץ הסרוק לבנק באמצעות הדואר האלקטרוני. במקרים שבהם הצ'ק לא כובד, יקבל הלקוח בהתאם לדרישתו פלט של הצ'ק הממוחשב - לצורך המשך הליכי הגבייה בהוצאה לפועל.

כיום הצ'קים שהופקדו באופן פיזי נשלחים מהבנק שבו הופקדו לבנקים שמהם מושכים את הכסף. בסליקה אלקטרונית אין צורך בשליחת הצ'ק באופן פיזי לבנק אחר, אלא רק בשליחה של קובץ סרוק של הצ'ק לבנק שבו הוא אמור להיפדות. במקרה של החזרה, יוצא הצ'ק מהבנק שממנו נמשך הכסף לבנק שבו הופקד הצ'ק - וממנו ללקוח, לצורך גבייה על ידי הצגה מחדש לבנק, או בהוצאה לפועל ובבית משפט.

"חוק הסליקה האלקטרונית יקדם באופן משמעותי את שוק אמצעי התשלום בכלל ואת תהליך סליקת הצ'קים בפרט", ציינה נגידת בנק ישראל, ד"ר קרנית פלוג. "החוק הוא צעד נוסף לאימוץ ההשפעות החיוביות של הטכנולוגיה, ויישומו יועיל ללקוחות הבנקים אשר יוכלו ליהנות משירותי סליקה משופרים - מתקדמים יותר, נוחים יותר, וזולים יותר.

כתבות שאולי פיספסתם

*#