תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

שיווק התנהגותי- מסתבר שזה עובד ואפילו טוב

מסתבר שזה עובד ואפילו טוב חברת אופטינייז הישראלית מביאה בשורה חדשה שתעשה רק טוב לכל חברה המחפשת דרכים להגיע למקסימום לקוחות בזמן אמת ובאופן האישי והיעיל ביותר.

אחרי הצלחה בחברות באוסטרליה, ארצות הברית, אנגליה ומדינות אירופאיות נוספות, מביאה אופטינייז את הבשורה גם לישראל, בצורת פלטפורמה שתשנה את חוקי המשחק בכל הנוגע לתקשורת אוטומטית.

אנשים שיושבים במשרד

פשטות- זה שם המשחק

אז קמים להם כמה בעלי חזון ומקימים פלטפורמה חדשה, במימון עצמי בלבד, אחרי שהם חושבים שאולי נמאס ללקוחות קצה לקבל אין ספור פניות, מיילים, הודעות ומסרונים על מבצעי מכירות שלא מעניינים אותם, רק בגלל שפעם אולי נכנסו לאתר כלשהוא והביעו עניין במוצר מסוים.

חושבים להם אותם מפתחים שכמה נחמד יהיה לקבל פעם אחת מערכת שתזהה במדויק את מה שמתעניין בו אותו לקוח קצה, ותשמר אותו כלקוח פוטנציאלי באמצעות עדכונים שיקבל, הקשורים אך ורק לתחומי העניין שלו.

מה הרעיון בעצם? פשוט מאד. חברות רבות ברחבי העולם שעוסקות במכירת מוצרים או שירותים, מעניינות את הלקוח במודעות והזמנה לרכישה. הלקוח מתעניין ואולי גם רוכש משהו. ברגע זה הוא הופך להיות לקוח פוטנציאלי שהחברה שמוכרת רוצה להפוך ללקוח קבוע, ומתחילה לשלוח לו עדכונים ומסרים בכל ערוץ תקשורת אפשרי.

הבעיה מתחילה כאשר החברות הללו לא מזהות את תחום העניין המדויק של אותו לקוח פוטנציאלי ומציעות לו את כל המוצרים שיש להן למכור, ובהודעה גנרית ולא אישית.

באה חברת אופטינייז ואמרה- למה שלא נהיה ממוקדים יותר ונתאים את הפרסום הזה לפי מה שאנחנו לומדים על הלקוח ועל תחומי העניין שלו? ולזה קוראים שיווק התנהגותי.

מנגנון ייחודי וללא כל צורך בתכנות

שמש שבה מציעים את כל השירותים ליזם המתחיל

הפלטפורמה שהקימה אופטינייז נוגעת בשני מישורים חשובים מאד. האחד, להפסיק את הסרבול הקיים היום במערכות תקשורת אוטומטית, מערכות שמתנהלות ידנית ורק מפתח או מתכנת יידע לתפעל אותן, והשני, ייעול השיטה, כך שהמסרים שיגיעו אל הלקוח יהיו בהתאם לצרכיו בלבד.

במילים פשוטות יותר, אם אתם פורטל מכירות שמוכר החל מבורג ועד פסנתר, אין כל צורך, משמעות או אפקטיביות לשלוח ניוזלטר או מסרון המכיל את כל מוצרי האתר, ללקוח שהתעניין, או רכש דרככם נעלי ספורט.

למידע נוסף ותיאום פגישה הקלק כאן>>

תגידו- אבל יכול להיות שבעוד חודש הוא ירצה גם חולצה. מצוין! כאן נכנסת לתמונה המערכת החכמה והיעילה הזו, שבוחנת דפוסי התנהגות של הלקוחות, יוצרת פרופיל התנהגות שלהם ומפלחת אותם לפי קבוצות עניין, לפעמים יותר מקבוצה אחת, כל זאת מבלי להציק יותר מדי ולגרום ללקוח לאבד עניין כליל.

בשורה התחתונה, אם הלקוח שייך לקבוצת עניין בנעלי ספורט- זה מה שהוא יקבל: הודעות על מבצעים חמים, ניוזלטר שמספר על דגמים חדשים וגם התעניינות אישית בהליך הרכישה שלו. למשל: לקוח נכנס לאתר, בדק מחירים של נעלי ספורט, התחיל אולי את הרכישה ושינה את דעתו, הותיר עגלה ריקה ויצא מהאתר.

המערכת זוכרת אותו ואחרי כשעה שולחת לו הודעה" לאן נעלמת? הנעליים שרצית הן עכשיו בשלושים אחוז הנחה". וזו דוגמה ליחס אישי שניתן בזמן אמת.

אבל הקדמנו את המאוחר. לפני הכל חשוב להבין איך בכלל מוודאים שאותם הלידים, הלקוחות הפוטנציאלים, הם אכן אמיתיים, פעילים ברשת ועשויים להיות רלוונטיים למכירה.

איך עושים את זה? עם מערכת סינון לידים של חברת אופטינייז. ליד הופך להיות כזה כאשר קונה נכנס לאתר ומשאיר פרטי התקשרות שלו כמו דוא"ל, טלפון וכדומה. יכול להיות שהמייל שמסר אינו פעיל בכלל, או שמספר הטלפון שגוי.

מה עושה מערכת סינון לידים? בעיקר חוסכת לכם הרבה מאד כסף על לידים לא רלוונטיים. המערכת מוודאת ומאמתת את פרטי הליד ומסננת את אלו שאינם רלוונטיים. הבדיקות מתבצעות באופן שלא יפריע לו, ובזמן אמת.

לא רק זאת, אם עד עכשיו ישב אדם בחברה ולחץ על כפתור ה"שלח" על כל הודעות הטקסט או ניוזלטר למיניהם, המערכת של אופטינייז היא אוטומטית לחלוטין, מקבלת חיים משל עצמה ושולחת מסרים בזמן אמת. מעבר להיותו מרשים, הנתון הזה מייעל את הליכי שליחת המסרים.

ועל מסעות לקוח שמעתם?

כל חברה מגדירה לעצמה את קהלי היעד שלה. למשל, גברים בגיל 35-50 שמתעניינים במוצרי ספורט. באמצעות המערכת של אופטינייז הקבוצה נוצרת בזמן אמת, כלומר בזמן שאותו קהל מביע עניין במוצר. הליד מתעדכן בזמן אמת והמערכת עוקבת אחר דפוסי ההתנהגות של הקבוצה הזו. למשל, מישהו פתח מייל שקיבל אולם לא רכש דבר.

לכל קבוצה כזו יוצרת המערכת מסע לקוח (journey ), וקובעת את תוכן ההודעות שיתקבלו באותה הקבוצה, כשהמטרה היא לפעול מהר כדי להחזיר את ה"נוטשים" בזמן אמת לעגלת הקניות שלהם.

אם אתם חברה שכבר פועלת באמצעי תקשורת שונים ויש לכם מערכת קיימת, או אפילו מספר מערכות, של תקשורת שוטפת עם הלקוחות, לא תצטרכו להקים את הכל מחדש כדי לעשות שימוש במערכת של אופטינייז. היא מאפשרת התממשקות עם כל מערכת קיימת ומבלי להפריע לפעילותה.

כלומר, כל הלידים שיש לכם כחברה, עוברים דרך כלי הוולידיזציה שפותח באופטינייז,שבודק ומאמת את הלידים ואח"כ מתבצע פרופיל התנהגות הליד, בהתאם לתגובותיו, למערכות הדיוור ומערכות המסרונים של המידע.

הבשורה היותר טובה- את המערכת של אופטינייז, יכול כל אחד להפעיל ואין צורך במתכנת שיעשה זאת. 

קצת מספרים

בישראל, ובעולם כולו, קיימות בקושי מערכות אשר תומכות בקהל יעד מסיבי ולבטח לא ברזולוציה שמציעה המערכת של אופטינייז, שיורדת עד לרזולוציה אישית ומותאמת במדויק לצרכי הלקוח ועם יכולת לייצר מאות קבוצות עניין של כל ליד.

כלומר, אם לקוחה מתעניינת בנעליים וגם בקוסמטיקה, היא תהיה בשתי קבוצות עניין ותקבל את המידע הרלוונטי בערוצי התקשורת השונים.

ולמספרים: בשנת 2015 לבדה נחסכו שני מיליון דולר רק מסינון לידים ואימותם לפני שנכנסו למערכת.

גידול של 51 אחוזי תגובה לדיוור אלקטרוני, שנשלח בזמן אמת ובהתאם להתנהגות הלקוח, באמצעות מסרים אוטומטיים ואישיים.

300% גידול בהיקף הפעילות וייעול תהליכי רכישת הלידים.

בשורה התחתונה יש כאן בשורה של ממש גם ללקוחות הקצה שלא מציקים להם יותר מדי עם מסרים שאינם רלוונטיים לתחומי העניין שלהם, וגם מייעלים את הליכי המכירה ומגדילים אותה.

העניין במסעות לקוח רק הולך וגובר ברחבי העולם, ובצדק. הם משמשים כדי לפתח מערכת יחסים עם לקוחות קיימים ועתידיים, תוך שיפור חוויית המשתמש שעומד עכשיו במרכז, ועם דגש על מתן מרחב מחייה ללקוח.

אחרי התנסות ופעילות מרשימה ומוצלחת בחו"ל מגיעה הבשורה גם לארץ ומתאימה לכל חברה שמקיימת תקשורת שוטפת ללקוחות ורוצה לעבור משיווק גנרי לשיווק אישי.

Optinize – תזכרו את השם הזה.

למידע נוסף ותיאום פגישה הקלק כאן>>

כתבות שאולי פיספסתם

*#