תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

משפצים לך את המצגת

אין הזדמנות שניה לעשות רושם ראשוני, במצגת מול משקיעים יש לך 30 שניות לתפוס אותם, אם לא הצלחת אתה היסטוריה. כשאתה עומד שם זה אתה והמצגת שלך, יש אנשים שיודעים להציג, רובנו לא. רובנו מסתמכים על המצגת שתציל אותנו ותספר את הסיפור שלנו. רוב היזמים נופלים על זה. לא רק שהם לא יודעים לספר סיפור, גם המצגת שלהם גרועה והם עוברים עשרות משקיעים פוטנציאליים עד שהם מבינים את זה.

emaze היא התוכנה המתקדמת ביותר היום ליצירת מצגות ומגיעה בדיוק לפתור את הבעיה הזאת - איך ליצור מצגת שתהמם את המשקיעים ותספר את הסיפור של הסטארט-אפ שלך הכי טוב שאפשר. 

emaze מאפשרת לעשות את זה בצורה אוטומטית באמצעות טכנולוגיה שפיתחה בשם Automaze שלוקחת את מצגת ה-PowerPoint הפשוטה שלך ובעזרת אלגוריתם משוכלל הופכת אותה למצגת אימייז מהממת.

לקחנו את כל היכולות האלה והחלטנו לעזור ליזמים לעשות את המצגת. בדיוק כמו בתוכנית "באנו לחדש לכם" שמשפצים בית ביומיים ומעלים את הערך שלו בצורה ניכרת, גם אנחנו ב-emaze הזמנו יזמים מכל הארץ לשלוח אלינו את מצגות ה-PowerPoint שלהם ולהדגים להם כיצד מצגת המשקיעים שלהם יכולה להיראות ב-emaze. זה יכול להיות ההבדל בין ללכת הביתה עם הזנב מקופל לבין הפגישה הבאה להשקעה של המיליון. הופתענו מההיענות וקיבלנו מבול של מצגות של מיזמים מכל הסוגים: אפליקציות, משחקים, מיזמים חברתיים, מיזמים מדעיים, פיננסים ואחרים. רובן של המצגות היה נראות נורא, וזה נורמלי - יזמים הם לא מעצבים. הבעיה הגדולה יותר היא שרובן נכשלו לספר סיפור, וגם אלה שסיפרו משהו לא היו ממש מעניינות. חיפשנו אתגר ומצאנו. בחרנו מתוך המאה וכמה מצגות שהיו לנו 3 מיזמים עם סיפורים מעניינים. 

התוכנית הייתה לקחת את היזמים יחד עם המצגת ולסגור אותם שעתיים בחדר עם מומחית תוכן ומעצבת מקצועית ובסוף לצאת עם מצגת מנצחת. התוצאות לפניכם במצגות לפני ואחרי.

מצגת 1 - Hug & Dug

חברת Hug & Dug מפתחת אפליקציות משחק חינוכיות לילדים. שני יזמים עם הצלחות בעברם שבונים מערכת חינוכית מעשירה ודיגיטלית לגיל הטרום-בית-הספר.

לקחנו סיפור מרגש אך לא ממש קוהרנטי בו שובצו בעיות ואידיאולוגיות חינוך מסוגים שונים. סדר השקפים היה נראה מקרי והיו חזרות רבות על רעינות לאורך המצגת. ארזנו מחדש את הסיפור שלהם כאקדמיה לגיל הרך והצגנו את ההגדרה בשקף הפתיחה, בחרנו ברקע של לוח גיר ירוק מסורתי תוך שימוש בדמויות מצויירות המככבות במשחקי ה-iPad שלהם כדי לשקף את עולם הילדים אליו הם פונים.

לפני (פאוארפוינט)

אחרי (אימייז)

מצגת 2 - TaskMe

חברת TaskMe מפתחת זירת מפגש קהילתי בין אנשים שצריכים עזרה במטלות יומיומיות ואין להם זמן או יכולת לבצע ובין אנשים שיש להם זמן ויכולת לבצע תמורת תשלום צנוע. תוכלו לדמיין את הצורך לקחת חבילה מהדואר או לגרף את עלים מהגינה, מטלות שצעירים מהשכונה ישמחו לבצע ולקבל דמי כיס ובמקרים אחרים הכנסה נוספת.

הרעיון המדהים של כלכלה שיתופית קהילתית נקבר איכשהו במצגת המקורית שהציגה רכבת הרים של רעיונות ואיבדה את המהות המעולה של המיזם הזה. חידדנו את המסר והצבנו אותו בשקף הפתיחה, שידעו. מאחר והשוק של כלכלה שיתופית הפך להיות מוטיב עוצמתי בעולם המודרני העמדנו את TaskMe לצד חברות מצליחות כמו Airbnb ו-Fiverr. הבעיה השניה שהתמקדנו בה מבחינת הסיפור הוא מי הם הקהלים שזקוקים לשירות הזה ובודדנו 3 קהלים - אנשים באמצע החיים שאין להם זמן וצריכים עזרה, אנשים מבוגרים שיש להם הרבה זמן אך קושי לבצע עבודות פיזיות וצעירים שיש להם זמן פנוי וצורך בהכנסה. החיבור של שלושתם יוצר כלכלה שיתופית בריאה. הצגנו במצגת שלב אחר שלב כיצד כל אלה מתחברים.

ויזאולית המצגת הייתה זוועתית, מצבעים של קרנבל יצרנו מצגת בעולם ירוק ונעים, שנע על ציר ויוצר תחושה ארצית. הוספנו המון תמונות צבעוניות של אנשים להמחיש את קהל המשתמשים וליצור הזדהות. זיקקנו את הרעיון בפינצטה והצגנו את מה שבאמת המיזם הזה עוסק בו והוא - אנשים.

לפני (פאוארפוינט)

אחרי (אימייז)

מצגת 3 - Accessible

חברת Accessible מפתחת אפליקציה לאנשים עם מוגבלויות מסוגים שונים (ובכלל זה גם צמחונים ושומרי כשרות) המספקת מידע לגבי נגישות עסקים בכל רחבי הארץ.
לקחנו מצגת אווירתית עם תמונות של בעלי מוגבלות ובעיותיהם שמלבד להציג דמויות לא מציעה פתרונות קונקרטיים ומותירה את הצופה בתחושת חמלה על גבול רחמים כלפי האוכלוסייה זו. המצגת הייתה עמוסה במלל וברשימות חסרות שחר. בפועל הקהל אליו פונה האפליקצייה מהווה חלק גדול באוכלוסייה וכולל אף אנשים עם רגישויות לסוגי מזון מסויימים. הצגנו את הדמויות בצורה יותר מוחשית ואנושית לייצר הזדהות, והצגנו גם את המוצר עצמו שנעלם מהמצגת המקורית. השתמשנו בסביבה ויזואלית של עננים לסמל ש-"השמיים הם הגבול" והכל אפשרי על מנת לייצג נימה קלילה ואופטימית. והסברנו את הפיתרון ויתרונותיו במספר נקודות.

לפני (פאוארפוינט)

אחרי (אימייז)

כתבות שאולי פיספסתם

*#