תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

ענן של אפשרויות חדשות

טכנולוגיית הענן הופכת את השימוש במערכות מחשוב ותקשורת לפשוטה וקלה מאי פעם. עבור חברות SMB ו- SME מדובר במהפכה של ממש המאפשרת להן לשחק במגרש של הגדולים.

פתיחת עסק קטן מלווה בהרבה בדיקות, תכנונים וחלומות. בחצי הדרך מתחילים לגלות גם את הקשיים, את האתגר הכלכלי והצורך בהתייעלות עסקית אל מול ענקי השוק.

בעלי עסקים קטנים רבים מוצאים עצמם מתקשים לעמוד ברף השירות והמוצר שמציבות חברות הענק, אחת הדרכים לעמוד בקצב החדשנות לצד הלחץ בקיצוץ הוצאות היא יציאה מהקופסא בכל הנוגע למערכת המחשוב בחברה. חשבתם כמה עולה לכם לקנות עוד מחשב, להקצות לעובד עליו עוד שולחן, לשכור מזכירה, לפתוח ארכיון, לתייק ניירת בתיקיות, להוציא חשבוניות? הרבה מאוד. דמיינו שיכולתם להעלים הכל ולהתנהל מול מקום אחד בו מרוכז כל המידע, נמצאות כל התוכנות והכל יחד לא תופס אפילו חצי שולחן משרדי, תחשבו גבוה, תחשבו ענן.

מחשוב ענן
Dreamstime

מחשוב ענן נמצא בגידול מואץ בכל רחבי העולם וארגונים רבים כבר גילו את היתרונות העסקיים והחיסכון בעלויות שמציעה טכנולוגיה זו.

במקום לקנות מחשב תתחבר לשקע

טכנולוגיית הענן פשוטה למדי ומזכירה במידה רבה את האופן בו אנו צורכים כיום מים או חשמל. חלק הארי של האוכלוסייה שלנו אינו מחזיק באר מים ליד הבית, או מייצר בעצמו את החשמל הדרוש לנו, אלא פשוט מתחבר לרשת המים או החשמל. כך גם עם טכנולוגיית הענן - במקום לרכוש שרתים ותוכנות יקרות ולתחזק מערך מחשוב פנימי בארגון, מאפשר הענן חיבור בקווים רחבים ומהירים למרכז מחשוב עצום בגודלו (מעין תחנת כח מחשובית אדירת מימדים) וצריכת כח מחשוב, תקשורת או אפליקציות שונות, תוך תשלום על פי צריכה.

לשחק במגרש של הגדולים

בטכנולוגית Business Cloud Services יש בשורה אמיתית במיוחד לחברות קטנות ובינוניות המכונות SMB 
(Small to Medium Business), כיוון שהיא מאפשרת להן לעשות שימוש בכח מחשוב שהיה שמור עד כה לארגוני אנטרפרייז בלבד. בעבר נאלצו חברות ה-SMB לוותר על היתרונות הגדולים הטמונים בשרתים ארגוניים, מרכזיות תקשורת גדולות ואפליקציות עסקיות מרכזיות, עקב עלויות הרכש והתחזוקה הגבוהות שאפיינו אותן.

כתוצאה מכך, כלים מתקדמים כמו: מערכות גיבוי, מרכזיות תקשורת, אבטחת מידע, מערכת לניהול קשרי לקוחות, או אפילו דואר ארגוני מתקדם, נותרו מחוץ לתחום עבור ארגונים אלה ומנעו מהם להתחרות באופן יעיל באותם שווקים בהם נדרש סיוען של טכנולוגיות אלה. בשורת הענן יצרה מהפכה בדפוסי העבודה הללו ומאפשרת כיום לעסקים לעשות שימוש בכלי העבודה המתקדמים ביותר בעולם בעלות נמוכה מאוד וללא כל צורך להשקיע ברכישת שרתים, תשתיות ואפליקציות, או בתחזוקתם. חזון העבודה במודל הארגונים הגדולים ועתירי התקציבים, קורם כיום עור וגידים, הודות לעלויות הנמוכות, עושר האפליקציות והיכולת להצטרף למהפכה ללא שום שינוי בדפוסי העבודה הקיימים.

מרכזי המחשוב בענן בנויים בכדי לספק אבטחת מידע ברמה הגבוהה ביותר, כך שניתן לגשת לנתונים והאפליקציות מכל מקום, בכל זמן, ובאמצעות כל מכשיר כמו מחשב נייד, מחשב לוח, או טלפון חכם, כאשר הדבר היחידי שנדרש, הנו גישה לאינטרנט.

Business Cloud Services  תעלו לשירות בענן של בזק >>

מחשב וירטואלי
Sorapop Udomsri | Dreamstime.com

אוסף של יתרונות לשימוש בדואר אלקטרוני

כך למשל, אם עד היום החזיקו חברות רבות את שרת הדואר שלהן (Microsoft Exchange) בתוך הארגון ונאלצו לגבות, לשדרג ולתחזק אותו באופן שוטף ויקר, הרי שכיום ניתן לצרוך את אותו שירות בדיוק דרך הענן, ברמה גבוהה יותר ותוך הצגת אוסף של יתרונות משמעותיים כמו 

 • תיבות דואר בגודל של 25 גיגה בייט
 • סנכרון מלא של יומנים ואנשי קשר
 • גישה לדואר אלקטרוני, לוחות שנה ואנשי קשר מכל מקום ובכל זמן
 • תמיכה בטלפונים סלולאריים ActiveSync Mobile Support 
 • הגנה מקסימלית לתיבת הדואר באמצעות Anti Virus ו- Anti Spam
 • שירותי ארכיון בהתאם לנפח התיבה עם יכולת שמירת המידע לתקופה של עד 5 שנים.

  מיקוד הפוקוס בעשייה העסקית

בחברות קטנות, בעל העסק משמש פעמים רבות כצומת אליה מתנקזים כל הצרכים והמשימות הטכניות, תפעוליות והכספיות. ניהולו השוטף של העסק גוזל אנרגיה וזמן יקרים מבעל העסק.

מהפכת הענן מאפשרת לרכוש כיום בעלות של כמה עשרות שקלים בחודש פתרונות בענן של מרכזיית תקשורת מתקדמת. כזו שבעבר דרשה השקעה מסיבית ואף אלצה את בעלי העסקים להשקיע זמן רב בתחזוקה שוטפת. שירותים קריטיים לעסק כמו שירותי גיבוי המייתרים את הצורך ברכישת ספריות גיבוי יקרות ומשפרים מקצה לקצה את רמת הזמינות והשרידות של העסק; מצלמות וידיאו בענן המאפשרות למנוע את התופעה המוכרת של גניבת שרת המצלמות ומחיקת היסטוריית התיעוד בו; אבטחת מידע בענן המספקת לחברה רמות הגנה גבוהות בעלות זניחה, נעשו כיום לזמינים ונוחים הרבה יותר מבעבר.

לדברי מנהל החטיבה העסקית בבזק, קובי פז "פתרון התקשורת של בזק בענן מאפשר לעסקי SMB ליהנות משירותי תקשורת שאפיינו בעבר ארגונים גדולים המצוידים בתקציבים גדולים. כיום ניתן להשיג את אותה יכולת בעלות חודשית נמוכה, לבסס יתרון תחרותי ולהתמקד בליבת הפעילות העסקית במקום בפעילות תפעולית טכנית. אנו מביאים ללקוח העסקי בשורה אמיתית - לראשונה בישראל יכול בעל העסק ליהנות מחבילת שירותים המאפשרת לו נגישות מרבית, שרידות מלאה ואבטחה ברמה הגבוהה ביותר, תוך כדי שליטה ופיקוח מרחוק ובכל זמן אחר הנעשה בעסק שלו, תוך חיסכון ניכר בתקציבי הקמה ואחזקה של שירותים דומים המוקמים בתוך העסק".

שרידות ואבטחת מידע בענן

בין הנושאים שמטרידים חלק מבעלי החברות הרוצים לעבור לטכנולוגיית ענן, מצוי נושא אבטחת המידע.

כשפרצות והתקפות סייבר הן עניין יום יומי, שירות אבטחת המידע נהיה הכרח לכל עסק ואפילו לכל בית אב, חברות המציעות שירותים בדרגות שונות של אבטחת מידע מציפות את השוק. אחת הבעיות איתה נדרש בעל עסק בינוני קטן להתמודד היא היכולת התקציבית המוגבלת ברכישת שירותי אבטחת מידע.

מתוך סקר של בזק ומכון המחקר TNS שנערך בקרב עסקים קטנים ובינוניים, עולה כי החשש הגדול ביותר של עסקים כיום הוא מפריצה למערכות הארגון והתקפות על הרשת הארגונית, שיכולות להוביל לאיבוד מידע ארגוני ולאיבוד מידע על לקוחות החברה.
 66% מהעסקים ציינו, שהאיום הגדול ביותר עבור העסק שלהם הוא פריצות לשרת הארגוני של העסק, לעומת
 11% שציינו פריצה פיזית לעסק כאיום הגדול ביותר,
 9% שחושבים, שנזק פיזי למבנה או למרחב העסק הוא האיום העיקרי,
ו-8% שרואים במעילה של אחד העובדים את האיום המרכזי מבחינתם.
יחד עם זאת, ולמרות שמרבית העסקים רואים בפריצה למערכות הארגון את האיום המרכזי על העסק, מציינים 92% מהעסקים, שפתרונות אבטחת המידע והגנה על הרשת הקיימים ברשותם אינם מספקים להם הגנה מלאה ושקט נפשי.

לדברי מנהל החטיבה העסקית בבזק, קובי פז: "מומחי Bcyber עוקבים אחרי מספר עצום של גורמי סיכון בסיוע רשת עולמית של מרכזי התרעה, המאוישים ומתופעלים על ידי חברות האבטחה המובילות ובשיתוף עם זרועות האבטחה של חברות הטלקו הגלובליות. הלקוח מקבל דוחות תקופתיים על הפעילות ברשת שלו, עדכונים אודות איומים חדשים ונקודות תורפה המנוצלות על ידי ההאקרים, המלצות לפעולה מונעת והנחיות שדרוג במידת הצורך. השירות שומר על סטריליות הרשת הציבורית ומבטיח יצירת סביבת תקשורת בטוחה ברמות הגבוהות ביותר של סטנדרטים תעשייתיים".

לסיכום, אין ספק כי למעבר לענן ישנן מספר תועלות מהותיות לחברות SMB  ו- SME:

 • חיסכון בעלויות רכישת ותחזוקה של ציוד חומרה
 • חיסכון בעלויות כוח אדם לתחזוקה ותפעול של מערכות התשתית במרכז המחשבים
 • יכולות להשתמש במשאבים באופן גמיש ולהרחיב או לצמצם אותם לפי הצורך של העסק
 • יכולת גידול (Scalability) בהיקפים ובמשתמשים במערכות
   

תועלות אלו הופכות את המעבר לענן לכדאי עבור כל ארגון המעוניין להימצא בחזית הטכנולוגיה ולשפר את יכולת התחרות שלו בעידן העסקי של ימינו.

Business Cloud Services  תעלו לשירות בענן של בזק >>

כתבות שאולי פיספסתם

*#