תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

רפואה בהתאמה אישית - גישה חדשנית ופורצת דרך לטיפול בחולי סרטן

גילוי של מחלת הסרטן מכה בהלם את החולה ומשפחתו. מה עושים כעת? ד"ר עמי איל, שהקים עם צוות מומחים את מרכז "MY PRIVATE DOCTOR", מציע לחולים ניהול מלא וליווי אישי - מקצועי, רפואי ותמיכתי. מיטב המומחים יבנו טיפול מיטבי, יתאימו את הרופאים הרלוונטיים, בתי החולים המתאימים ותרופות וטיפולים חדשניים המתאימים לו אישית

המפגש עם ד"ר עמי איל העלה אצלי זיכרון משפחתי. לפני כ-15 שנה התגלה אצל אבי סרטן - מיאלומה נפוצה. סרטן קטלני בעצמות, עם תחזית עגומה של שנה עד שנה וחצי לחיות. קשה לתאר את ההלם שאחז בכולנו, באבא ובבני המשפחה, כאשר שמענו את הבשורה.

עוד באותו היום הוא אושפז לטיפול כימותרפי דחוף. זה היה עולם בלי גוגל ואת כל האינפורמציה קיבלנו רק מהרופאים, בבחינת כזה ראה וקדש. בעזרת קשרים הצלחתי להגיע לרב ידוע, נפגשתי איתו לרגע בשש בבוקר, הראיתי לו את שם המחלה, הוא הציץ בדף, אמר "VAD" ונכנס לרכב. כשסיפרתי לרופאה על המפגש היא התעניינה בתשובתו וכששמעה אותה אמרה: "מצויין, כך אנחנו מטפלים".

לפרטים נוספים וקביעת פגישת ייעוץ לחצ/י כאן

בסופו של דבר אבא נפטר לאחר 12 שנה. חולים אחרים שהכרנו כבר נפטרו, למרות שקיבלו טיפול זהה. התחושה היא של הגרלה עיוורת שאין לה הסבר. חוסר אונים. בשנים האחרונות לחייו התגלתה תרופה חדשה ומאריכת חיים, שוויצרית, שמחירה 40 אלף שקל לחודש. היא לא היתה בסל. אחת החולות שהכרנו מכרה את ביתה ורכשה אותה. אנחנו לא יכולנו. עד מהרה נודע לנו שבהודו מייצרים תרופת חיקוי, ב-1500 שקל לחודש. אדם פרטי טס להביא אותה וממנו קנינו.

זה יכול לקרות לכל אחד מאיתנו. ללא כל התראה יום אחד מחלת הסרטן דופקת בדלת והחיים משתנים. המשפחה והחולה חסרי אונים מול הבשורה. הם עומדים מול המערכת הרפואית חסרי ידע ונסיון ושמים את גורלם ביד הרופא והרפואה.

את המקום והצורך הזה זיהה ד"ר עמי איל, שהקים יחד עם צוות מומחים את מרכז "MY PRIVATE DOCTOR", שמטרתו לנהל עבור חולי סרטן את הטיפול המורכב במחלה הלא מוכרת שנחתה עליהם, או כמו שהוא קורא לזה – ניהול רפואה מותאמת אישית.

"סרטן היא כנראה המחלה הקשה והמשפיעה ביותר על החולה ומשפחתו", אומר ד"ר איל, "ולחולי סרטן מגיע הכל. אדם נזרק בבת אחת אל הלא נודע, ללא כלים וידע להבנת מצבו ולדרכי הטיפול האפשריים. אנחנו מציעים רפואה בהתאמה אישית, עם ליווי מקצועי, אישי ותמיכתי מהמעלה הראשונה. משהו שהרפואה הציבורית ואפילו הפרטית מתקשות לעיתים להציע בשלמות. הרפואה מטפלת במחלה לפי פרוטוקולים מוכרים, לפעמים מבלי להביא בחשבון שאין שני אנשים דומים, פיזית, נפשית וגם גנטית. לכן חלק מהחולים משתקמים ואחרים לא, למרות טיפול זהה לאותה מחלה. השוני הוא החל מהפרטים הבסיסיים כמו זמן הגילוי, סוג הגידול ועומק הנזק, ועד לנתונים כמו מצב נפשי, מצב משפחתי, השכלה, יכולת כלכלית, מחלות רקע, נתונים גנטיים ועוד. כל אלה מצריכים התייחסות ומשפיעים על בחירת הטיפול וסיכויי הצלחתו".

- אז החולה ומשפחתו נפגשים איתך ומה הם מקבלים?

"תיק רפואי מלא וממוחשב, השלמת כל הבדיקות ותמונת מצב מלאה תוך ימים. לרוב הרפואה הציבורית טובה מאוד, אבל צריך לעיתים לבחור את המרכז המתאים בארץ או בעולם, צוות הרופאים המומחים הטוב בתחום וסוג הטיפול הניתוחי או התרופתי המתאים לחולה המסויים. בין המומחים שעובדים איתנו פרופ' משה מיטלמן, המאטואונקולוג בכיר, האונקולוגית ד"ר חנה לוטן, פסיכואונקולוגים לגיוס משאבים נפשיים להתמודדות, תזונאים, מומחי כאב, פנימאים, מומחים ליעוץ ביטוחי וזכויות החולה, מומחי פליאציה לתופעות לוואי, מומחים לשיקום בכל הרמות, צוות אחיות בכירות למענה טלפוני וביקורי בית דחופים, שירותי הוספיס ביתיים ועוד - כל הנחוץ לליווי ארוך טווח לחולה ומשפחתו. אנחנו מעורבים בכל שלבי הטיפול ונמצאים איתו כשנחוץ גם בבתי החולים וגם בבית. הצוות מתאים את אסטרטגיית הטיפול לאורך זמן, לרבות טיפולים ביולוגיים וטיפולים חדשניים של אימיונותרפיה, על בסיס הגנטיקה של הגידול, שעשוי להתאים רק לו. הצוות נפגש עם החולה בתדירות גבוהה וזמין בכל עת. בנוסף יש לנו צוות שעוקב אחר החידושים, הניסויים והגילויים בכל העולם, כדי לאפשר לחולה להתנסות בכל תרופה, גם בשלבי הניסוי".

- נשמע כמו השירות הטוב ביותר שחולה יכול לקבל. כמה עולה ליווי כזה?

"אנחנו נותנים לחולים שלנו טיפולי פרימיום והמעורבות שלנו עשויה לחסוך למטופלים סכומי עתק של הוצאות מיותרות, מה גם שלמרבית האנשים יש ביטוחים רפואיים שונים שבעזרתם מכסים חלק מהעלויות. ישנם כמובן לפעמים טיפולים שאינם בסל התרופות ואינם מכוסים על ידי הביטוחים ומצריכים תשלום. חלקם עולים עשרות אלפי שקלים בחודש. בהשוואה לזה החלק שלנו באמת קטן".

לפרטים נוספים וקביעת פגישת ייעוץ לחצ/י כאן

כתבות שאולי פיספסתם

*#