דירת גן: האחות הצעירה של הווילה

עבור ישראלים רבים, חלום על בית פרטי עם גינה הוא בגדר פנטזיה בלתי ממומשת. הפתרון מגיע בדמות דירת גן, שדייריה נהנים מכל העולמות: גם גינה פרטית ופרטיות מקסימלית, וגם חיי קהילה עשירים. והמחיר? נמוך משמעותית, לעיתים ב-150%. פלא שדירות הגן בפרויקטי נדל"ן הן אלה שנמכרות ראשונות?

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אחד החלומות הנפוצים ביותר בעולם הנדל"ן הוא חלום הווילה הפרטית, זו שמגיעה עם גינה צמודה, מקסימום פרטיות, ושפע של מרחב לגדל בו 3 ילדים, כלב וערוגת תבלינים. הבעיה שמדובר בחלום יקר מאד, אשר במציאות הנדל"ן של ימינו, מקוטלג עבור זוגות רבים תחת סעיף "פנטזיות לא ממומשות". הפתרון: דירת גן עם אותה גינה פרטית, רק במסגרת של בית משותף, כלומר עם שכנים שגרים ממעל.

דירות הגן הן תופעה שצמחה בישראל לפני כשני עשורים, והיום כבר הפכה לחלק בלתי נפרד מכל פרויקט נדל"ן שמכבד את עצמו. היתרון המרכזי בהן הוא המחיר: על פי רוב, מחירן של דירות גן יהיה נמוך משמעותית ממחירי וילות באותו אזור. גם הוצאות הדיור הנלוות דוגמת ארנונה, מיגון, אחזקת הגינה - שלרוב תהיה קטנה יותר מזו שבבית פרטי - הן נמוכות יותר מההוצאות הקיימות בווילה. לא מפתיע, אם כך, שדירות הגן בפרויקטי נדל"ן הן אלה שלרוב נמכרות ראשונות.

דירת גן בקרית אונו: כ-2.5 מיליון שקלים, וילה בעיר: כ-4 מיליון
גם בפרויקטים השונים של חברת אזורים בולט יתרון המחיר של דירות גן, לעומת מחירה של האחות הוותיקה יותר, הווילה הפרטית. כך למשל, בפרויקטים של אזורים באשקלון, דירות גן נמכרו במחיר ממוצע של 1.5 מיליון שקלים, לעומת וילות בעיר, שמחירן יכול לטפס ל-2-2.5 מיליון שקלים. גם במרכז הארץ המצב דומה: מחירה של דירת גן בפרויקט אזורים בקרית אונו, בבניין בן 9 קומות בלבד, הוא כ-2.5 מיליון שקלים, לעומת כ-4 מיליון שקלים שישלמו התושבים על בית פרטי. בפרויקט אזורים ברחובות, דירת דופלקס-גן מפוארת בת שתי קומות, המעניקה תחושה של בית פרטי לכל דבר, נחטפה ב-2.7 מיליון שקלים, כאשר תמורת וילות בעיר נאלצו המעוניינים להיפרד לשלום מסכום של 3-3.5 מיליון שקלים.

לא מפתיע שדירות הגן בפרויקטי נדל"ן הן אלה שלרוב נמכרות ראשונות.

כמו בחלומות: כך נראית דירת גן מקרוב >>> 

הישראלים מעדיפים דירות גן בבניינים נמוכים, על פני מגדלים גבוהים
ליתרון המחיר משמעות כפולה בהקשר של דירות גן: פעם אחת בסכום הנמוך יותר, שמשלמים הדיירים בהשוואה לווילה, ובפעם השנייה – בערך של דירת הגן, שרק ימשיך לזנק, כך שתשואת הנדל"ן עבור דירות אלה היא מהגבוהות בשוק.

נתון מעניין נוסף מצביע על העדפה ברורה של הישראלים לדירות גן בבניינים נמוכים, על פני מגדלים גבוהים. "מבדיקות שערכנו עולה, כי דירות גן בבניינים נמוכים נחשקות יותר מדירות בבניינים גבוהים יותר", אומרת קארן אבנם, מנהלת חטיבת הלקוחות באזורים. ההסבר, לדבריה, טמון בכך, שבניין נמוך עדיין מתקשר לאיכות חיים גבוהה וירוקה, עבור אלו הבוחרים בדירות גן.

פרגולות, גגונים ומרפסות בולטות לשמירה על פרטיות הדיירים
אמנם מגדלים הם צורת מגורים הנחשבת אקסקלוסיבית ונחשקת בשנים האחרונות, בעיקר לאור מצוקת הקרקעות והמחירים הגבוהים, אך מתברר, שככל שהבנייה לגובה שכיחה יותר - כך עלה גם הביקוש לדירות הגן. ולמרות המחיר הנמוך יחסית של דירות הגן בהשוואה לווילות, הדבר אינו פוגע בערך הנחשב אולי לחשוב ביותר עבור דיירי הבתים הפרטיים: הפרטיות. כדי לשמור על פרטיותם של דיירי דירות הגן, המאפיינת כל כך את הבתים הפרטיים, מצוידות דירות אלה במפרט מיוחד כפרגולות, גגונים ומרפסות בולטות.

דירות גן בפרויקט הרצליה הילס: פרטיות מקסימלית לצד חיי קהילה עשירים
אך המחיר אינו היתרון הבולט היחיד בהשוואה בין דירות גן לבתים פרטיים: למרות ההקפדה על פרטיותם של דיירי דירות הגן, זוכים אלה גם ליתרונות החיים בשכנות ובקהילה חמה. למעשה, דיירי דירות הגן נהנים מכל העולמות. כך למשל, בפרויקט "הרצליה הילס" היוקרתי, ניתן למצוא לצד דירות רגילות, פנטהאוזים ומיני פנטהאוזים, גם דירות גן בעיצוב חדשני, אורבני ומודרני; אלה מתחשבות באופן מקסימלי בצורכי הדיירים, בדגש על שמירת פרטיותם, ובמקביל – מעודדות חיי קהילה עשירים. זאת, על ידי קיומו של הפרויקט כשכונה פרטית וייחודית, הכוללת שירותים יוקרתיים ונחוצים לטובת תושביה, ונקודות מפגש איכותיות עבור כלל הדיירים כקאנטרי קלאב עם בריכת שיחה חצי אולימפית, מרכז מסחרי, פארק רחב ידיים ועוד.

קארן אבנם: "הגינה הפרטית של דירת הגן יכולה להפוך למרכז של הבית"
אבנם מוסיפה, כי המגורים בדירת גן דוגמת בפרויקט הרצליה הילס, מאפיינים בעיקר זוגות ומשפחות בדירתם השנייה, המעוניינים לשפר את איכות חייהם במחיר שפוי. "דירת גן מאפשרת ליהנות מגינה פרטית צמודה, המהווה יתרון עצום כשיש ילדים, ויכולה אפילו להפוך למרכז החיים של הבית – בטח במדינה כשלנו, שבה מזג האוויר מאפשר שהות בחוץ ברוב חודשי השנה", אומרת אבנם. "אבזור הגינה הפרטית באלמנטים שונים כגון ערסל, נדנדות, מגלשה, צמחייה עשירה וכיו"ב, יהפכו אותה למקום שכיף לבלות בו, עבור מבוגרים וילדים כאחד".

לחצו כאן וגלו איך דירת גן נראית מקרוב >>>