תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

מערכות עזר מתקדמות לנהגים – השאלה מורכבת התשובה פשוטה

גורמים רבים משפיעים על תאונות דרכים. את הגורמים הללו, ניתן לחלק לשני סוגים: הגורם האנושי, וכל מה שאינו גורם אנושי.

כמות הגורמים שלא נמצאים בשליטתו של הנהג היא עצומה – תנאי הראות, מזג האוויר, תנאי הדרך, סוג הרכב, גיל הרכב, כל אלה גורמים שמשפיעים ועשויים לגרום לתאונה. אולם מעבר למרכיבים אלו, הגורם המשפיע באופן המשמעותי ביותר, שבעטיו נגרמות מרבית תאונות הדרכים הוא הגורם האנושי, הנהג עצמו. מחקרים מראים כי ניתן לייחס בערך 90% מתאונות הדרכים לגורם האנושי – בעיקר לסיבות הקשורות בעייפות או בחוסר שימת לב.

המחיר שגובות תאונות הדרכים הוא מחיר כבד מאוד הן בהיבט החברתי והן בהיבט האישי. המחיר בא לידי ביטוי באבדן חיי אדם, כאב וסבל לפצועים ולמשפחותיהם; בנזק כלכלי לחברה כולה – בין אם עלויות למערכת הרפואית, בין אם נזק לתשתיות ואבדן שעות עבודה בגין פקקי תנועה שנגרמים כתוצאה מתאונות דרכים. במדינות גוש היורו הוערכה ההוצאה השנתית על טיפול רפואי בנפגעי תאונות דרכים בכ-70 מיליארד יורו.

יש מחקרים הטוענים כי היעדר תשומת לב הוא הגורם העיקרי (34%) בתאונות קטלניות, בעוד אחרים גורסים שדווקא אלכוהול הוא הגורים העיקרי (20%) לתאונות קטלניות, לפחות בסופי שבוע. כמו-כן מוערך שעייפות לבדה אחראית על בין 7% ל-10% מכלל התאונות.

נקודה נוספת לציון היא שמרבית תאונות הדרכים הן תאונות חזית אחור, כלומר תאונה שנגרמת כאשר רכב אחד מתנגש בחלק האחורי של רכב אחר, וזאת כששני כלי הרכב נמצאים באותו נתיב ונוסעים לאותו כיוון.

הסיבה העיקרית לתאונת חזית אחור היא אי שמירת מרחק מהרכב שנוסע מלפנים. במקרה זה המרכיב האנושי רלבנטי מאוד. מנתוני תאונות דרכים שאירעו בארץ אשר נלקחו מעמותת אור ירוק ניתן לראות כי, מספר ההרוגים בגין אי שמירת מרחק בתוך הערים הגיע בשנת 2013 ל-12 בני אדם. בממוצע, בעשר השנים האחרונות (2003-2012) נפגעים מדי שנה 2,335 בני אדם בתוך הערים בתאונות חזית אחור, הנגרמות כתוצאה מאי שמירת מרחק. עוד עולה מהנתונים, כי בממוצע נהרגים ארבעה בני אדם בשנה כתוצאה מתאונת חזית אחור ו-45 נוספים נפצעים קשה כתוצאה מסוג תאונה זו.

לפני שנמשיך נציין כי נתוני תאונות הדרכים ומאגרי המידע על תאונות אלו בארץ נאספו מתאונות בהן יש נפגעי גוף. אין בארץ מעקב אחר תאונות בהן אין נפגעים. כידוע, תאונות חזית אחור גם אם לא גוררות פגיעת גוף, עשויות לגרום לא מעט נזקים לרכבים המעורבים, וכמובן מסיבות נזקים עקיפים כמו פקקים ועומסי תנועה שנוצרים בעקבות תאונות אלה, שכאמור נפוצות יותר מאשר תאונות עם נפגעים.

מערכות סיוע לנהג – סיוע להקטנת טעויות אנוש

מערכות סיוע לנהג (בעולם מכונות מערכות אלו – Advanced Driver Assistance Systmens – ADAS), כמו מערכת ההתרעה של מובילאיי, מערכת פרי פיתוח ישראלי, אשר מתריעה על קירבה מסוכנת לכלי הרכב שלפנינו, תוך כדי שהיא לוקחת בחשבון את מהירות הנסיעה של הרכב שלנו ואת הרכב מלפנים, ואת הסיכוי (או הסיכון) לתאונה. באמצעות חיווי לנהג, מתקבלת התרעה והנהג נידרש לשנות את מהירות נסיעתו בהתאם. המערכת פותרת בעיה של הסחת דעת מהכביש, שעשויה להסתיים חלילה בתאונה, באמצעות התרעה על פגיעה בעצמים (גם דוממים), פגיעה בהולכי רגל וסטייה מנתיב. המטרה של המערכת היא להקטין, ואולי אף לנטרל את הגורם האנושי. יותר נכון, את הטעויות שהגורם האנושי מייצר, ושעשויות לגרום לתאונות.

בניסיון להבין את התרומה של מערכת מובילאיי, קיימנו שיחה עם שחר רון, המנכ"ל והאקטואר הראשי בחברת רון בינה אקטוארית בע"מ המפעילה את מאגר הנתונים הסטטיסטי בביטוח רכב חובה בישראל. החברה התבקשה, על-ידי אגף שוק ההון במשרד האוצר, לבחון את השפעת מערכת מובילאיי על עלות תביעות בביטוח רכב חובה בישראל, בהסתמך על נתוני מובילאיי.[3]

מסקנת המחקר של האקטואר רון שחר

רון שחר בדק מאפיינים רבים שעשויים להשפיע על תאונות הדרכים, כגון – תביעות עבר של הנהג, הרשעות קודמות, גיל הנהג (פרמטר שמשפיע מאוד על תאונות הדרכים), סוגי הרכבים – אם מדובר ברכבים שמצויידים במערכות בטיחות נוספות כגון ABS, כריות אוויר שיכולות לגרום להקטנת נזקי גוף, שנת ייצור הרכב. המחקר התבסס על נתוני ביטוח רכב חובה בישראל משנת 1985.

בנטרול ההשפעות האחרות שצוינו לעיל, הראתה המערכת הפחתה של 39% מתאונות הדרכים (להזכיר מדובר אך ורק בתאונות שבהם יש נפגעי גוף). כשבודקים בכמה המערכת של מובילאיי מפחיתה את התביעות, אחרי נטרול הגורמים המשפיעים האחרים, מדובר על הפחתה של בין 30% ל-40% בעלות התביעות לחברות הביטוח בכלי הרכב אשר מותקנת בהם המערכת, מאשר כלי רכב ללא המערכת. נמחיש זאת בדוגמא, אם עלות הביטוח היא 100 שקל, וחברת הביטוח תמכור ביטוח זה למיליון נהגים, עלות הביטוח לחברת הביטוח תהיה מאה מיליון שקל. אם כל מבוטחי חברת הביטוח יתקינו את מערכת מובילאיי, תשלומי חברת הביטוח יפחתו בסכום של בין 30 ל-40 מיליון שקל (צריך לזכור שמראש מדובר על כ-2.5% מהנהגים שעושים תאונות, בהן יש נזקי גוף). אלו הם נתונים מובהקים סטטיסטית. ומרשימים לכל הדעות.

עוד עולה מנתוני המחקר כי ברכב פרטי ללא המערכת, שכיחות התביעות עמדה על 2.5%. ברכב פרטי שבו הותקנה המערכת, שכיחות התביעות ירדה ל-1.02% (לפני נטרול מאפייני נהג ורכב היכולים להשפיע גם הם על הפחתת הסיכון). ברכב חברה ללא המערכת, שכיחות התביעות עמדה על 1.98%, ואילו ברכב חברה עם המערכת שכיחות התביעות ירדה ל-0.97% (לפני נטרול מאפייני נהג ורכב היכולים להשפיע גם הם על הפחתת הסיכון).

בהסתמך על הנתונים שנבדקו על-ידי חברת רון בינה אקטוארית בע"מ, הומלץ כי יש לקבוע הנחה של עד 15% בפרמיית ביטוח החובה לרכבים בהם מותקנת מערכת בטיחות כאמור. בדיקה באתר משרד האוצר מעלה שבינתיים רק שתי חברות אימצו את ההמלצה. חלק מחברות הביטוח (לא כולן) מעניקות הנחות על ביטוח המקיף.[4]

כלל ומנורה מעניקות הנחה של 25% בתעריף הביטוח המקיף, שומרה מעניקה 20% הנחה בתעריף הביטוח המקיף, הכשרה מעניקים 7.5% הנחה בביטוח רכב חובה.

נתוני רון בינה אקטוארית תואמים גם לנתונים שעולים ממחקרים אחרים. כך למשל מחקר שנערך בארה"ב שניתח נתוני תאונות דרכים, מראה שמערכת להתרעה מפני התנגשות עשויה למנוע עד 20% מכמות התאונות בארה"ב בשנה, תוך הקטנת כמות נפגעי הגוף ב-66,000, וב-879 את כמות הפגיעות הקטלניות.[5] מחקר נוסף קבע כי מבין כל המערכות הקיימות, מערכת התרעה על התנגשות, היא היעילה ביותר בהפחתת נפגעים, והיא בעלת פוטנציאל למניעה של 2.3 מיליון תאונות בשנה. למערכת ההתרעה על סטייה מנתיב, יעילות קטנה יותר עם מניעה של 483,000 תאונות בשנה.[6]

הנתונים תואמים לאלו שנאספו באירופה, שם הראו שכמות הפגיעות ברכבים שבהם הותקנה מערכת התרעה על סטייה מנתיב צמצמה את ההרוגים ב-15.2%, וצמצמה את סך הנפגעים ב-8.9% במדינות גוש היורו.[7]

עזרה גם לנהגים מבוגרים

יעילות המערכות נבדקה מחקרית, והוכחה כיעילה ומסייעת בהפחתת תאונות דרכים, עלויות, נפגעים. לכל אלה צריך להוסיף תועלות נלוות שיש למערכת כדוגמת המערכת של מובילאיי – מניעת הפגיעה ברכב, הטרחה והעלויות שכרוכות בכך. גורם נוסף הוא שהמערכת מסייעת לנהגים מבוגרים. היא מסייעת להם להקטין זמן תגובה, מעלה את רמת הביטחון שלהם בנהיגה למרחקים ארוכים, ומסייעת להתמצאות ולאוריינות של הנהגים בכביש.

לאור זאת ראוי להסתכל על המערכת בשני היבטים. הראשון – ראוי להפנות קריאה למשרד האוצר לתמרץ התקנת מערכת מובילאיי בכל הרכבים, ישנים כחדשים. ההיבט השני – לכו לנצל את ההטבות של חברות הביטוח, התקינו את המערכת, תשמרו על חייכם וחיי יקיריכם.

לקבלת פרטים עבור מערכת מובילאיי- לחץ כאן>>

כתבות שאולי פיספסתם

*#