רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

APC מבית שניידר אלקטריק ומגלקום השלימו את הקמת חוות השרתים הגדולה והמתקדמת בישראל השייכת לבזק בינלאומי

הפרויקט כלל הרחבה של החווה ביפו ב-1,000 מ"ר, נוסף על ה-1,500 מ"ר הקיימים

בזק בינלאומי הכפילה את שטחו של מתקן הדאטה סנטר שלה, בפרויקט בן שנה וחצי שהסתיים באחרונה. היקפו הכספי עומד על מיליוני שקלים.

יח"צ שניידר אלקטריק

הפרויקט, שבוצע על ידי החברות APC מבית שניידר אלקטריק ומגלקום, כלל הרחבה של חוות השרתים התת קרקעית של החברה ביפו בכ-1,000 מ"ר נוספים. הרחבה זו מתווספת לכ-1,500 מ"ר שכבר קיימים במתקן, המאפשר חיבור של שלוש חוות השרתים המרכזיות של החברה בישראל לרשת בינלאומית מגובה ושרידה. רשת זו כוללת שבעה אתרים נוספים ברחבי העולם ומבוססת על הכבל התת ימי שמפעילה בזק בינלאומי, שמגיע פיזית עד לנקודת הנחיתה בחווה ביפו.

בכדי להביא את חוות השרתים לכדי רמת שרידות גבוהה, הטמיעו APC מבית שניידר אלקטריק ומגלקום, שתי הזנות חשמל נפרדות, מתחנות השנאה שונות, בתוואים שונים; שני מקורות מים נפרדים למיזוג האוויר. כמו כן, הפרויקט התאפיין בנוסף בהיבטים ירוקים: במהלך התכנון הושם דגש על בנייה של תשתיות חשמל ואנרגיה בנצילות גבוהה.

יח"צ שניידר אלקטריק

מעבר לכמה מעגלי אבטחה פיזיים בחוות השרתים התת-קרקעית והממוגנת, מערכות האבטחה במתקן משולבות גם בדלתות ארונות השרתים עצמם. באלה מותקנת מערכת ביומטרית לכל לקוח, הכוללות ידיות חשמליות מבוקרות וגלאים מתקדמים. המערכת מאפשרת לבקר את מצבם של כלל ארונות השרתים בזמן אמת, לצד עדכון הלקוחות באופן אוטומטי ומיידי.

לדברי שגיא קוז'וך, סמנכ"ל טכנולוגיות המידע של בזק בינלאומי, "החוות של החברה בכלל וחוות השרתים ביפו מותאמות לפתרונות התאוששות מאסון ויש בהן הקפדה על התקנים הגבוהים ביותר – כולל רעידות אדמה, הצפות, כיבוי אש, מיגון מהדף טילים, קיימות ועוד. בנוסף, קיים בה חיבור מהיר ורחב אל שדרת האינטרנט הישראלית והעולמית, באמצעות הכבל התת ימי שבבעלות בזק בינלאומי. רשת חוות השרתים מרחיבה ומשלימה את פתרונות המחשוב המסופקים על ידינו לכל צורך עסקי או טכנולוגי".

איתן אלי, מנהל לקוחות אסטרטגיים ב-APC מבית שניידר אלקטריק, ציין כי "הטכנולוגיה החדשנית שהוטמעה בחוות השרתים החדשה היא מהמתקדמות הקיימות כיום בשוק. היא מבטיחה שרידות גבוהה, יעילות אנרגטית וסינרגיה בין מערכתית מלאה. סיפקנו פתרונות המאפשרים גמישות תפעולית מרבית, עמידה בתקנים מחמירים ומודולריות בין המערכות השונות".

לדברי אלכס אלטברגין, מנהל תחום דטה סנטר במגלקום, "חוות השרתים ביפו מאפשרת המשכיות עסקית במקרי חירום שונים. כדי לעמוד באתגרים אלה, תכננו והתקנו מערכת קונסטרוקטיבית לתמיכת הארונות מתחת לרצפה הצפה, לספיגת הגלים הסמויים. הפתרונות עבור מרכזי הנתונים של APC מאפשרים לבצע פרויקטים מורכבים בלוחות זמנים קצרים במיוחד, בשל מודולריות ופשטות ההתקנה שלהם". הוא הוסיף כי "ביצענו התקנה של 120

ארונות, 300 אביזרים לניהול כבילה ושלושים יחידות קירור InRow, תוך פחות משבועיים. המיתקן מהווה מכלול אחד, שמסוגל לגדול בעתיד ללא הפסקת שרותי החווה. המערכת כוללת סגירות מסדרונות חמים עם תאורת LED וחיישני לחץ, הפועלים בסינרגיה עם יחידות המיזוג ומאפשרים משטר זרימת האוויר יעיל וחסכוני".

על שניידר אלקטריק:
שניידר אלקטריק (Schneider Electric) הינה חברה בינלאומית שמקורה בצרפת, ונסחרת בבורסה של פריז. פעילה ביותר מ-100 מדינות, ומעסיקה מעל ל-150 אלף עובדים ברחבי העולם. החברה מציעה פתרונות משולבים במגזרים שונים ומובילה בתחומי האנרגיה והתשתיות, תהליכים תעשייתיים, בקרת מבנה,   DATA Centerונוכחות נרחבת ביישומי דיור ובתים חכמים. שניידר אלקטריק החלה לפעול ישירות בישראל החל משנת 1985 ומעסיקה כ-150 עובדים. בישראל, שניידר אלקטריק  ממוקמת בפארק תעשיות ביישוב קדימה.

כתבות שאולי פיספסתם

*#