רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

יוסי טיסונה- כרטיסים מגנטים: קרדיט או דביט?

כבר מזה כמה עשורים שהמונח "אשראי" שינה את העולם הכלכלי הגלובלי. אם בעבר היה ניתן לרכוש מוצר במזומן, המהפכה התעשייתית והצרכנית באמצע המאה ה-20 גרמה לכך שיהיה ניתן לשלם בתשלומים, קצת כל פעם או רק בסוף החודש לאחר קבלת המשכורת.

19.3.2015

באופן זה, הפכו גם מוצרי הצריכה היקרים אפשריים לרכישה עבור האדם הפשוט, אך עם זאת, כי שוק האשראי יצר התחייבויות שרבים לא יכולים לעמוד בהם והקשה על מעקב אחר ההוצאות. מצב זה יצר צורך לכרטיס נוסף מסוג "דביט", כזה שברגע השימוש בו, הכסף יחוייב בבנק, ואם אין את הכסף הזה - לא תבוצע עסקה.
 
יוסי טיסונה, איש עסקים, התמחה בשיווק אינטרנטי של מוצרים פיננסים, מסביר בכמה מילים מה עדיף – כרטיס קרדיט או כרטיס דביט?

קרדיט
לפי יוסי טיסונה, קרדיט הינו כרטיס אשראי רגיל ויכול מאוד להיות מתאים ומשתלם למי שיודע להתנהל מולו, להכיר את חולשותיו ולדעת את יתרונותיו:

  • היתרון הגדול ביותר של כרטיס האשראי הרגיל הוא שניתן לרכוש דרכו מוצרים באשראי - כלומר בתשלומים. מצב זה מאפשר גם לרכוש מוצרים יקרי ערך וגם לרכוש מוצרים כלשהם במסגרת תקציב מצומצם. 

  • יתרון נוסף מתייחס אל כך שכל ההוצאות שמצטברות לאורך החודש יורדות בבת אחת ולכן לא צריך לדאוג במהלך החודש מהמצב של החשבון בבנק. 

  • כמו כן, כרטיס האשראי מאפשר תנאים נוחים במקרים של כניסה לחובות או אי עמידה בתשלומים ומאפשר גמישות בתשלומים החודשיים. 

היתרון הגדול ביותר של כרטיס האשראי הרגיל הוא שניתן לרכוש דרכו מוצרים באשראי - כלומר בתשלומים. מצב זה מאפשר גם לרכוש מוצרים יקרי ערך וגם לרכוש מוצרים כלשהם במסגרת תקציב מצומצם. 

יתרון נוסף מתייחס אל כך שכל ההוצאות שמצטברות לאורך החודש יורדות בבת אחת ולכן לא צריך לדאוג במהלך החודש מהמצב של החשבון בבנק. 

כמו כן, כרטיס האשראי מאפשר תנאים נוחים במקרים של כניסה לחובות או אי עמידה בתשלומים ומאפשר גמישות בתשלומים החודשיים. 

דביט

  • לפי יוסי טיסונה, כרטיס דביט הוא למעשה כרטיס מגנטי שנראה בדיוק כמו כרטיס אשראי רגיל, אך ההבדל הוא שהתשלום נעשה בזמן אמת. למעשה, כרטיס הדביט החליף את המזומן וטומן בחובו מספר יתרונות:

  • היתרון העיקרי של עסקאות הדביט הוא השליטה בהוצאות, משום שלמרבית האנשים יש קושי לנהל מעקב אחר התזרים המזומנים האישי שלהם. 

  • לעומת אשראי, ההוצאות בדביט יורדות בזמן אמת ולא מאפשרות להיכנס לחוב או להיות מופתעים כאשר מגיעים אל מועד החיובי החודשי.

לפי יוסי טיסונה, כרטיס דביט הוא למעשה כרטיס מגנטי שנראה בדיוק כמו כרטיס אשראי רגיל, אך ההבדל הוא שהתשלום נעשה בזמן אמת. למעשה, כרטיס הדביט החליף את המזומן וטומן בחובו מספר יתרונות:

היתרון העיקרי של עסקאות הדביט הוא השליטה בהוצאות, משום שלמרבית האנשים יש קושי לנהל מעקב אחר התזרים המזומנים האישי שלהם. 

לעומת אשראי, ההוצאות בדביט יורדות בזמן אמת ולא מאפשרות להיכנס לחוב או להיות מופתעים כאשר מגיעים אל מועד החיובי החודשי.

 לסיכום, גם כאן, מציין יוסי טיסונה, יש לוודא כי הכרטיס מתאים לאישיות של הצרכן. אם מדובר באישיות לה תכונות כמו בזבזנות, היעדר מעקב אחר ההוצאות וקלות דעת בנושאים פיננסיים, מוטב לה להשתמש בכרטיס דביט. לעומת זאת, אם מדובר באישיות חסכונית, אחראית אשר מנהלת מעקב אחר תזרים המזומנים, כרטיס אשראי רגיל אף יכול להיטיב עימה. 

הכתוב מובא מדבריו של יוסי טיסונה, איש עסקים העוסק ברכישת קרקעות והשבחתם ובאונליין מרקטינג של מוצרים פיננסיים. יוסי טיסונה עוסק ברכישת קרקעות והשבחתם ובאונליין מרקטינג של מוצרים פיננסיים.

כתבות שאולי פיספסתם

*#