תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

הרגולציה על זירות המסחר בחוזי הפרשים (CFD) מהווה רעידת אדמה בשוק הישראלי, לא פחות

אחת לכמה שנים נכנס מוצר חדש ומשנה את כללי המשחק בשוק ההון. כך קרה בעבר עם תעודות הסל וכעת זה עומד לקרות עם זירות המסחר.

בשנים האחרונות עמלו זירות המסחר יחד עם הרשות לני"ע בראשות פרופ' שמואל האוזר, על ניסוח וגיבוש התקנות לפיקוח על התחום.

התקנות שגובשו עוסקות במגוון תחומים, בינהם פרסום, הגבלת מינוף, שקיפות ואימוץ נורמות בינלאומיות לניהול הזירה.

בסוף חודש מאי הקרוב תתחולל מהפיכה של ממש בעולם זירות המסחר באינטרנט. זירות המסחר, שפעלו עד לא מכבר ללא רגולציה, ייכנסו תחת מטריית הפיקוח הרחבה של הרשות לניירות ערך, ויחויבו לעמוד בכללים מחמירים.

זירות המסחר הינן למעשה חברות אשר מספקות מערכות מסחר אינטרנטיות, שמאפשרות לסוחר העצמאי להיחשף למגוון רחב מאוד של אפיקי השקעה. מעבר לעובדה שמערכות המסחר המשוכללות כוללות מאפיינים מתקדמים לניהול המסחר, ישנן אפשרויות מסחר בשוק עולה כמו גם בשוק יורד וכן ניתן להשתמש במינוף על ההשקעה.

לדברי אורן אלדד מנכ"ל ATRADE ומוותיקי הענף בארץ, "אין ספק שמדינת ישראל מיישרת קו עם מרבית המדינות המפותחות בעולם, ובכך למעשה מקבלת את זירות המסחר בחוזי הפרשים כחלק אינטגרלי ובלתי נפרד משוק ההון המקומי. לאחר שנים רבות שבהן שימשו זירות המסחר כ"שק חבטות" של משקיעים מתוסכלים ושל המתחרים (לעיתים בצדק), הגיע הזמן שהתחום יפוקח. ATRADE, כזירת המסחר המובילה בישראל מזה שלוש שנים ברציפות, מברכת על כניסתן לתוקף של התקנות ופועלת במרץ בכדי להתאים את פעילותה לדרישות החדשות. כחלק מקבוצת AVATRADE הבינלאומית אשר מפוקחת תחת רגולציות מחמירות באירופה, אוסטרליה, יפן ואף BVI, אנו ערוכים ומכירים היטב את העבודה תחת פיקוח רגולטורי.

עוד לפני גיבוש החוק בנושא, ATRADE הכניסה סטנדרטים חדשים לתחום בישראל, אשר במהרה הפכו לכללי אצבע אשר אומצו על ידי כלל הזירות שפועלות בארץ ובכך למעשה ירתה את יריית הפתיחה. אנו מפעילים כיום 4 מערכות מסחר שונות שמאפשרות מסחר בלמעלה מ- 200 אפיקי השקעה שונים הכוללים ETF , מניות, סחורות, צמדי מט"ח ומדדים וכן מערך לימודים ומידע מקיף ללקוחות חדשים".

יתרונות מול הבנקים
החלת הרגולציה על התחום מהווה בשורה צרכנית מהמעלה הראשונה. סוף סוף יוכל גם הציבור הישראלי להנות מאפשרויות  השקעה שהיו עד כה נחלתן של קבוצות אליטיסטיות וסגורות בהן בעלי ממון, חדרי עסקאות ובנקים.

"במערכות המסחר שלנו, יכול משקיע לסחור באופן ישיר, כמעט בכל נכס בסיס בינלאומי, ובכך לגוון את תיק ההשקעות שלו. לדוגמא: משקיע שמאמין במתכת הזהב או לחילופין מאמין שמחירו של הנפט צפוי לרדת, יכול לפתוח פוזיציה מתאימה במערכות המסחר שלנו ולהנות מהשינוי הצפוי במוצר, וזאת ללא כל מתווכים ו/או דמי ניהול כפי שמקובל במוצרים אחרים".

היתרונות שגלומים בזירות המסחר הפכו את התחום למוביל בכל העולם. מה שמתבטא בעליה בהיקפי מחזורי המסחר מידי שנה.

כתבות שאולי פיספסתם

*#