רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

עולה או יורד? האפליקציות המתקדמות שיזהו בשבילך את המגמה בשוק!

כל סוחר יודע שהמפתח להצלחה במסחר מתחיל בזיהוי נכון של המגמה בשוק. זיהוי המגמה מתבסס על ניתוח טכני של תנועת המחיר ומצריך מהסוחר זמן רב וניסיון. בימים אלה הושקו שתי אפליקציות שמזהות עבור הסוחר את באופן אוטומטי את המגמה. איך זה עובד? בכתבה הבאה

פתגם ידוע בקרב סוחרים אומר, "המגמה היא ידידתו הטובה של הסוחר". אמירה זו מבטאת את אחד העקרונות הכי חשובים להצלחה במסחר בשוק ההון לאורך זמן – סחור תמיד עם כיוון המגמה הנוכחית בשוק, ולא נגדה. ככלל, מסחר עם כיוון המגמה נושא פוטנציאל רב. במסגרת הגישה הזו, אסטרטגיית המסחר של הסוחר מורכבת משני שלבים – זיהוי המגמה בשוק ואז איתור הזדמנות להצטרף אל המגמה. אם מדובר במגמת עלייה, הסוחר יחפש הזדמנות קנייה, ואם המגמה היא יורדת הסוחר יחפש הזדמנות מכירה. אסטרטגיה זו תקפה לגבי כל  סוגי הנכסים, בין אם מדובר בדולר, בזהב או בדאו-ג'ונס.

אבל איך מזהים את המגמה בשוק? ישנן 3 סוגי מגמות בשוק: מגמה עולה, מגמה יורדת, ומגמה מדשדשת. במגמה עולה, השוק כל הזמן עולה לרמות שיא גבוהות יותר ויורד לרמות שפל גבוהות יותר. במגמת ירידה, השוק יורד כל הזמן לרמות שפל נמוכות יותר ועולה לרמות שיא נמוכות יותר. בדשדוש, השוק למעשה נע בתוך טווח אופקי, מבלי לקבוע שיאים או שפלים חדשים. 

על פניו, די במבט פשוט בגרף כדי לזהות האם מה המגמה בשוק. ואולם, מאחר שהשוק נע בזיגזג, לא תמיד קל לזהות מה המגמה הנוכחית בשוק, בעיקר בטווחי הזמן הקצרים והתנודתיים יותר. זיהוי המגמה מתבסס על ניתוח טכני דו מימדי. הניתוח הראשוני מתבסס על גרף המחיר, כאשר הסוחר מחבר את רמות השפל והשיא בתנועת המחיר בניסיון לקבוע את כיוון המגמה ואת התוואי שלה. ברמה השנייה, הסוחר מסתייע במה שקרוי "אינדיקטורים". אינדיקטורים הם כלים סטטיסטיים המתבססים על גרף המחיר ומסייעים לסוחר לקבוע פרמטרים כמו מומנטום, רמות קיצון ועוד. ניתוח משולב זה מסייע לסוחר לקבוע מה המגמה בשוק והאם כדאי לו לחפש הזדמנויות קנייה או מכירה.

ניתוח מעין זה עשוי לגזול זמן רב ולעיתים להניב תוצאות דו-משמעותיות. שתי אפליקציות חדשות בחנות האפליקציות של FXCM עוזרות לסוחר לזהות באופן אוטומטי ובמהירות את המגמה בשוק, ובכך חוסכות לסוחר זמן רב והופכות את תכנון המסחר לפשוט הרבה יותר.

 

אפליקציות למסחר – הדור הבא

בשנים האחרונות אנו עדים לקפיצה גדולה בתחום פיתוח האפליקציות למסחר. מטרתן של האפליקציות הללו היא לסייע לסוחר לנתח בצורה פשוטה יותר את נתוני השוק ולהפוך כל מיני פעולות ידניות וגוזלות זמן לאוטומטיות. FXCM, ברוקרית המט"ח הבינלאומית שמספקת גם שירותי עזר לסוחר, השיקה באחרונה בחנות האפליקציות שלה שתי אפליקציות ייעודיות שפותחו במיוחד כדי לזהות עבור הסוחר באופן אוטומטי מה המגמה של הנכס המבוקש ולמפות עבורו את הרמות החשובות במגמה.

האפליקציה הראשונה היא 24-Hours Trend Locator, והיא מציגה בצורה פשוטה מה המגמה בטווחי הזמן הקצרים, מ-5 דקות ועד 4 שעות, ובכך מסייעת לסוחר לקבל החלטות במהירות במהלך יום המסחר. האפליקציה מתבססת על 5 אינדיקטורים מובילים לזיהוי מגמות, והיא טובה במיוחד לקרקפנים וסוחרים יומיים. 

האפליקציה השנייה היא Automatic Trendlines, והיא משרטטת עבור הסוחר באופן אוטומטי את כל קווי המגמה בגרף, במספר קני מידה במקביל, ובכך חוסכת זמן רב בשרטוט קווים וחושפת בפני הסוחר את התוואי של המגמה ואת רמות המפתח. למעשה, שתי האפליקציות משלימות זו את זו, ומציגות עבור הסוחר תמונה רב מימדית על המגמה בשוק בטווחי הזמן החשובים. עבור סוחרי מגמה, כלים אלה עשויים לסייע לסוחר לקבל החלטות בזמן אמת, להפוך את ניהול המסחר ליעיל ופשוט ולהוות בסיס לפיתוח של אסטרטגיות מסחר חדשות. 

 

ביום שלישי ה-20/1 בשעה 18:00 ייערך וובינר בו תהיה לסוחרים בארץ הזדמנות ראשונה לראות איך האפליקציות החדשניות הללו עובדות וכיצד ניתן להשתמש בהן במסחר. 

 

הירשמו בחינם למשדר המיוחד ותקבלו הצצה לשתי אפליקציות מעולות שישדרגו לכם את שגרת המסחר

 

כתבות שאולי פיספסתם

*#