תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

הפרקטיקה של הלוגיסטיקה: מרלו"גמיש

החברה לנכסי קיסריה יוצרת בפארק העסקים מושג חדש בתחום הלוגיסטיקה בישראל, מרלו"ג מודולארי גמיש המציע שטחי משרד, אחסנה, ליקוט שיגור והפצה – בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח וגם כשמדובר בעסק בינוני או קטן

פארק העסקים קיסריה המשמש כיום סביבת עסקים ירוקה, מזמינה ומוקפדת

ממוקם באמצע הדרך בין ת"א לחיפה ובנגישות גבוהה של כ-15 דקות נסיעה 

מכביש 6.

מספר גדל והולך של חברות ברחבי העולם מגלות את יתרונות הפארקים התעשייתיים המרוחקים ממרכזי הערים, ובהם הן מקימות קומפלקסים של משרדים ושטחי אחסנה הנהנים משירותי הפארק המגוונים. חברות המפעילות מרכזים לוגיסטיים (מרלו"גים) הבינו את התרומה המשמעותית של השילוב בין הנגישות הגבוהה והשטחים הגדולים שיש לפארקים להציע. וכך, כשהכל מתנהל תחת קורת גג אחת, הן נהנות כמובן גם מהחיסכון בהוצאות התפעול, וגם מצמצום משמעותי בהוצאות השכירות, לצד ההתייעלות בריכוז כל הפעילות, העובדים והשירותים במקום אחד. כל אלה הביאו גם חברות ישראליות מובילות להשקיע בהקמת מרכזים לוגיסטיים משודרגים, הפועלים בשירותם של מפעלי תעשייה, רשתות מזון ומוצרי טקסטיל וצריכה, חברות שילוח לוגיסטיקה, ועוד.

באחרונה השלימה החברה לנכסי קיסריה הקמת שלושה מרכזים לוגיסטיים משוכללים בפארק העסקים והתעשייה של קיסריה. שני מרל"וגים - בשטח כולל של 21,000 מ"ר, הוקמו עבור חברת השילוח הבינלאומית FRITZ. המרלו"ג השלישי – בשטח של 9,500 ש"ח, הוקם עבור דלתא גליל - אחת מיצרניות הטקסטיל הגדולות בישראל.

שלושת המרכזים הלוגיסטיים הללו, הפכו עוד בטרם התחילו לפעול, למודל מוביל לתכנון מרלו"גים גדולים ולטכנולוגיות ליקוט חכמות.

אלא שבחברה לנכסי קיסריה איתרו צורך שוק במבני אחסנה ושירותי לוגיסטיקה בגדלים משתנים גם בקרב חברות שאינן גדולות והחליטו לייצר את הפתרון: מרלו"גמיש - מרלו"ג מודולארי גמיש המציע שטחי משרד, אחסנה, ליקוט שיגור והפצה, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח וכאמור, גם כשמדובר בעסק בינוני או קטן .

מיכאל כרסנטי, מנכ"ל החברה לפיתוח קיסריה מבהיר, שבקיסריה –כשמחליטים, מייד גם מבצעים! וכבר בימים אלו נערכת חברת הבת של החברה לפיתוח קיסריה – החברה לנכסי קיסריה להקים מבנה לוגיסטי נוסף, בהיקף של כ-10,000 מ"ר, שיאפשר גם לחברות קטנות ובינוניות לשכור מרכז לוגיסטי התפור בדיוק לפי מידתם (Tailor Made), בגדלים שיאפשרו לחברות לשכור שטחים החל מ-1,000 מ"ר. התאמת שטחי התפעול, האחסון, הליקוט והשינוע יותאמו לצרכים של כל אחד מהשוכרים העתידיים, שיוכלו גם לבחור בין ניהול עצמאי של המבנה המושכר או להמשיך ולהתמקד בעסקי הליבה שלהם כשניהול הנכס יבוצע ע"י החברה לנכסי קיסריה.

 

גמישות, נגישות ויעילות תפעולית

"הקמת מרלו"ג דורשת בדרך כלל השקעה משמעותית, והיקף ההשקעה מחייב את הארגון בשלל הוצאות נוספות, בין השאר בשכירות ארוכת טווח", מציין מיכאל כרסנטי. "אין חברה שתשמח לעזוב מרכז לוגיסטי, שנתיים או שלוש לאחר שנכנסה אליו, בגלל שהוא אינו עונה עוד על הצרכים שלה. עלויות המעבר עצמו הן עצומות. לעומת זאת, כאשר לוקחים שטח מסוים בתוך מבנה גדול יותר, תמיד אפשר להגדיל שטח, לצמצם או להוסיף שטחי אחסון. כך, אנחנו בעצם מקטינים את הסיכון עבור הלקוחות, שלא צריכים להמר מראש איזה שטח לוגיסטי יידרש שלהם בעוד חמש או עשר שנים. אנחנו דואגים עבור הלקוח לכל ההיתרים ומקדמים לא רק את התכנון האדריכלי של המעטפת, אלא גם את התכנון הפונקציונאלי עבור השוכרים השונים" מבהיר כרסנטי.

מרכז לוגיסטי מוצלח, עונה, כידוע, על שלושה קריטריונים: מיקום, נגישות לצירי תחבורה ראשיים וגמישות תפעולית. לפארק העסקים קיסריה יש את כל היתרונות הללו ובאופן מושלם: מעבר לגמישות התפעולית הייחודית שמגלם המרלו"גמיש, הפארק ממוקם במקום טוב באמצע, בין תל אביב לחיפה, ונהנה מנגישות מקסימלית הן לכביש החוף והן לכביש 6, ולכביש 65 שניתן להגיע ממנו ישירות גם לגליל.

בפארק התעשייה והעסקים בקיסריה כ- 200 חברות מתחומי ההייטק והביו-טק, הפועלות לצד חברות מהתעשייה המסורתית. הפארק מספק סביבת עבודה ירוקה ומטופחת במיוחד, המזכה את הפארק ומנהליו כבר עשר שנים ברציפות (!) ב-5 כוכבי יופי בתחרות של "המועצה לארץ ישראל יפה". בימים אלו, מסיימת החברה לנכסי קיסריה את אכלוסו של מבנה "אופק 8" הממוקם בחלקו הצפוני של פארק העסקים, מרחק הליכה מתחנת הרכבת הצמודה לפארק (בשטח כולל של 6,600 מ"ר), וכבר החל שיווקו של המבנה - "אופק 10״ בסמוך. שני מבנים אלה, מהווים חלק ממתחם תעשיות מתקדמות בפארק העסקים המתרחב. יתרון מובנה נוסף של פארק העסקים קיסריה – הניכר מיד לעיני כל מבקר, הוא הניהול העצמי המוקפד של הפארק "ברמה הגבוהה ביותר כפי שקבעו לפני למעלה מעשרות שנים - ומקפידים עליה גם היום, בני משפחת רוטשילד עצמם". העסקים בפארק מקבלים את כל השירותים המוניציפאליים ממנהלת הפארק (פיתוח, חניונים, אזורי שירות והסעדה לעובדים, ניקיון רחוב, אבטחה ועוד) ומשלמות "חלף ארנונה" – במקום ארנונה לרשות המקומית.

לפרטים נוספים >>

שביעות רצון נדירה של יותר מ91%!

נאמנה לחזון של מצויינות עסקית, מקפידה החברה לפיתוח קיסריה לקיים מחקרים לניתוח צרכים עתידיים של דיירי פארק העסקים קיסריה ולערוך סקרים למדידת שביעות הרצון של  מנהלי החברות בפארק. תוצאות הסקר האחרון שביצעה חברת גיאוקרטוגרפיה לקביעת סדרי העדיפות לתוכנית העבודה לשנת , מצא כי 91% מהמנהלים בפארק העידו כי הינם מרוצים עד מרוצים מאד וכ-3/4 מכם ממליצים בחום לעמיתיכם לפתוח בקיסריה חברות חדשות או להעתיק אליו את עסקיהם.

"התוצאות הטובות ורמה נדירה כל כך של שביעות רצון לקוחות לאורך זמן, מחייבת אותנו לא רק בשמירה על הסטנדרטים הגבוהים ביותר, אלא גם להמשיך לייצר ערכים מוספים לבעלי העסקים והעובדים בפארק", מציין מיכאל כרסנטי.

כתבות שאולי פיספסתם

*#