תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

נהג צעיר – על ערכי נהיגה ועל ביטוח רכב

הוספת ביטוח עבור נהג צעיר מגדילה משמעותית של ההוצאה לביטוח רכב. יש כמה דרכים לחסוך בעלות הביטוח לנהג צעיר

בגיל 16 ותשעה חודשים הילדים שלכם יכולים להתחיל לנהוג. קצת יותר משנה לפני כן, בגיל 15.5 הם כבר יכולים להתחיל השתלב בתנועה באמצעות לימודי נהיגה ברכב דו-גלגלי עד 14.6 כוחות סוס, בגיל 16 הם יכולים לקבל רישיון לרכב דו-גלגלי כזה וכאמור, תשעה חודשים אחר כך מותר להם לקבל רישיון נהיגה במכונית ולצאת לדרך. ב-6 החודשים הראשונים לאחר קבלת הרישיון אתם, ההורים, מקבלים תפקיד של נהג מלווה. זה תפקיד יותר נוח מנהג ראשי, כפי שבעצם היה עד פרוץ הרישיון החדש במשפחה, אך עדיין עול. בשלושת החודשים הראשונים חובת נהג מלווה חלה בכל נהיגה של הצאצא, ביום ובלילה, ובשלושת החודשים הבאים בלילה בלבד.

תקופת החניכה של ההורים את הנהג הצעיר במשפחה מיועדת להעניק ביטחון לשני הצדדים – ההורים שצריכים להיות רגועים בעניין כישורי הנהיגה של הילדים, והנהג הצעיר שצריך לרכוש ביטחון ומיומנות בסביבה תומכת וגם לדעת שאתם, ההורים, רגועים. לאחר תום תקופת החניכה אתם מפקידים בידיו את המפתחות למכונית המשפחתית וכל השאר בנוי על אמון.

מה חשוב להנחיל לנהג צעיר?

מעבר לתמיכה הורית חשוב להנחיל לנהג הצעיר ערכי נהיגה. שלושה צועדים בראש: אם עייפים לא נוהגים, אם שותים לא נוהגים, לא נכנסים לרכב עם נהג עייף או שתוי. לאחרונה הצטרף לשני ערכים אלה גם עניין הטלפון הסלולרי – לא מסמסים בנהיגה, לא עונים לשיחות ולא מוציאים שיחות. המצב האופטימלי בזמן הנהיגה הוא טלפון כבוי. כן, יש כפתור כזה בכל סמארטפון.

על נהג צעיר חלים תקנות וחוקים מיוחדים. ראשית בתוקף היותו נהג חדש ושנית כנהג חדש צעיר. ההגדרה הראשונה תקפה לשנתיים הראשונות ממועד קבלת רישיון הנהיגה, והשנייה עד גיל 24. חשוב להבין את ההבדלים בין השניים: לדוגמא, נהג חדש מעל גיל זה אינו חייב בנהג מלווה. מומלץ לגלוש עם הילד באתר משרד התחבורה ולעיין יחד בתקנות ובחוקים

.

ביטוח לנהג צעיר – מה צריך ואיך לחסוך?

הוספת ביטוח עבור נהג צעיר מגדילה באופן משמעותי את ההוצאה לביטוח הרכב. החוק קובע למעשה רמת סיכון גבוהה יותר לנהג צעיר וחברות הביטוח עושות את חישובי הסיכון שלהם עפ"י נתונים סטטיסטיים. לדוגמא: הצעירים מגיל 17 עד 24 מהווים רק 16% מנהגי ישראל אך מעורבים בכ-24% מהתאונות.

יש כמה דרכים לחסוך בעלות הביטוח לנהג צעיר. דרך אחת היא ביטוח חלקי המוגבל לזמני נהיגה מסוימים בלבד, לדוגמא סופי שבוע. אם יש יותר ממכונית אחת במשפחה הגבלה לאחת מהן כמובן חוסכת כסף רב. חברת AIG מציעה דרך נוספת – הוזלת עלות הביטוח עפ"י ביצועי הנהיגה בפועל בתוכנית SafeDrive במסגרת ביטוח רכב של AIG.

באמצעות התקנת מכשיר אלקטרוני קטן במכונית ניתן לעקוב, לנתח ולדרג את ביצועי הנהיגה בזמן אמת ולספק דו"ח באמצעות האינטרנט. ככל שביצועי הנהיגה משופרים יותר כך מחיר הביטוח נמוך יותר.

כתבות שאולי פיספסתם

*#