תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

הבטחת המגורים הגדולה של גוש דן בעשור הקרוב מעבר לפינה שלכם

בעשור האחרון בלטו הערים קריית אונו, רעננה והוד השרון כהבטחות המגורים הגדולות של גוש דן, כעת כל הפרמטרים מצביעים על גני תקווה כישוב שצפוי להתברר כהבטחת המגורים של גוש דן בעשור הקרוב. הישוב הקטן שבבקעת אונו מציע לרוכשי הדירות רמת חינוך גבוהה במיוחד, דיור איכותי, קירבה לתל אביב, נגישות תחבורתית מהמעלה הראשונה והרבה סביבה ירוקה – יוקרתי אך לא יקר כפי שתיווכחו בהמשך

* הכתבה נכתבה בשיתוף חברת הבנייה רותם שני

הזדמנויות נדל"ן למגורים במרכז הארץ  מצטמצמות בכל שנה, במיוחד אם כסכם אינו עמוק. בין אם אתם מחפשים מקום איכותי לגור בו במחיר סביר ובין אם אתם מחפשים השקעה בעלת פוטנציאל גבוה להניב רווח ראוי, גוש דן הפך למקום שקשה למצוא בו הזדמנויות נדל"ניות. קשה אך לא בלתי אפשרי. בדיקה רוחבית השוואתית ומעמיקה מגלה שההבטחה הגדולה של גוש דן לעשור הקרוב, מגיעה דווקא מישוב פחות ידוע ונחבא אל הכלים -  גני תקווה.

היישוב גני תקווה ממוקם בבקעת אונו ושייך למחוז תל-אביב. הוא נמצא בשכנות צמודה לקריית אונו, עיר שבפני עצמה התבררה כהבטחה גדולה בתחום הנדל"ן למגורים בעשור האחרון. אוכלוסיית גני תקווה גודלת בשנים האחרונות בקצב של כ-5% בשנה וכבר עומדת על כ-15 אלף תושבים, יותר משליש הם אקדמאיים כשהשכר הממוצע לשכירים עומד בה על 11,248 שקל בחודש. זאת ביחס לממוצע ארצי של 7,307 שקל בחודש. לשם השוואה, בערים הסמוכות פתח תקווה ויהוד השכר הממוצע לשכירים עומד על 8,182 שקל ו-9645 שקל בחודש בהתאמה.

כשבוחנים את הערים שהיו להבטחות הנדל"ן הגדולות של העשור האחרון - קריית אונו, רעננה, והוד השרון - ישובים איכותיים עם פרמטרים מבטיחים, מגלים שעד לפני עשור הן  לא היו בפוקוס הנדל"ני של מרכז הארץ, מה שאפשר להן להפוך להבטחה גדולה ומפתיעה שבין היתר התבטאה גם בעליית מחירים גדולה במחירי הדירות. שלושת הערים הללו סיפקו לרוכשי הדירות מוצר איכותי מאוד משלל בחינות – רמת חינוך, רמת דיור, קירבה לתל אביב, סביבה ירוקה, צפיפות אוכלוסיה נמוכה ואיכות חיים גבוהה - כל זה בעלות נמוכה משמעותית ממחירי הדירות בתל אביב עצמה.

קווי דמיון רבים וברורים מאוד מקשרים בין שלושת הערים הללו לישוב גני תקווה. נבחן לדוגמא את רמת החינוך בהן המהווה פרמטר ממעלה ראשונה בהפיכתו של אזור מגורים למוקד משיכה. שלושת הערים הללו בולטות במסגרות חינוך מגוונות ומובילות שזכו לציונים גבוהים בדירוגים שונים. כך מדד מדלן לבתי ספר בארץ, המבוסס על דירוג ההישגים במקצועות הליב"ה בבחינות המיצ"ב שנערכו בשנים 2010-2013 מעניק לקריית אונו את המקום הראשון בישראל עם ציון של 93 נקודות מתוך 100. גם רעננה והוד השרון זוכות לדירוגים גבוהים וממוקמות בעשרים המקומות הראשונים, במקומות ה-11 וה-15 בהתאמה. גני תקווה, לעומת זאת, ממוקם בעשירייה הראשונה עם ציון של 84 נקודות.

מעבר למסגרות חינוך מצליחות בתוך הישוב הכוללות 6 בתי ספר ו-17 גנים, אפשרויות החינוך בגני תקווה נפרשות גם למסגרות החינוך הקיימות מסביב בערי האזור כמו קריית אונו, המובילה גם היא על פי מדד מדלן. גני תקווה נהנית לא רק מחינוך לגיל הרך ובתי ספר, אלא גם מאפשרויות חינוך אקדמי אוניברסיטאי הנובעת מהסמיכות הגיאוגרפית לאוניברסיטת בר-אילן ולקריה האקדמית אונו (מכללת קריית אונו). מעבר לחינוך, הקרבה הגדולה לבר-אילן כמו גם לבית החולים שיבא תל-השומר, טומנת בחובה גם אפשרויות תעסוקה רחבות עבור גני תקווה.

לפני שהמחירים יתחילו לטפס , הכירו את שכונת המגורים החדשה של גוש דן >>

אזור מגורים ירוק ומרכזי

השוואה של מדדי איכות אחרים המשמשים לדירוג ישובים, מצביעה על דירוג זהה לחלוטין בין הערים שהיו להבטחות של העשור האחרון – קריית אונו, רעננה והוד השרון - לבין גני תקווה. נסתכל על מדד חברתי – כלכלי שמפרסמת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה המדרג את הישובים בארץ על פי חוזק חברתי-ככלכלי.  במדד הזה כל ארבעת היישובים הללו מדורגים במקום 8 מתוך 10. כך גם במדד פריפריאליות, גם הוא של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, זוכים ארבעת הישובים הללו בדירוג זהה של 5 מתוך 5 שמשמעותו קירבה גיאוגרפית גבוהה ביותר של היישובים למרכזי אוכלוסין בארץ ולמרכזי פעילות כלכלית, בעיקר תל אביב.

התשתית התחבורתית בגני תקווה ומסביב לה טובה וברמה גבוהה, זאת ביחס לאזור גוש דן. מצד אחד קרבה גדולה לתל אביב וערים מרכזיות כמו ראשון-לציון, רמת- גן, גבעתיים ופתח תקווה. מצד שני, קירבה לכבישים בינעירוניים מרכזיים כמו כביש 4, כביש 6, וכביש 471 המקשר ביניהם (כביש 'מכבית') וכביש 40. כך שגם הנגישות לערים ומקומות בצפון הארץ ובדרומה, גבוהה ונוחה. בעתיד, עם השלמת פרויקט הרכבת הקלה, מתוכנן הקו הסגול שלה לעבור צמוד לישוב.

כמו שלושת הערים שהיו להבטחת המגורים של העשור האחרון, כך גם גני תקווה מציעה אזור מגורים ירוק הטובל בפארקים רבים ומרושת במסלולי אופניים. בין הפארקים באזור נמצא גם פארק אריאל שרון. כבר עשר שנים ברציפות זוכה גני תקווה בחמישה כוכבי יופי בתחרות קריה יפה שעורכת המועצה לישראל יפה בחסות משרד הפנים. בעתיד הקרוב, מתוכנן לקום ביישוב בית ספר ירוק שידגול במצוינות. כאן ראוי לציין שלצד פרויקטי המגורים החדשים הקמים בגני תקווה וכוללים בניינים רבי קומות, נמצאים בו גם בתים רבים צמודי קרקע, המהווים כ-30% מיחידות הדיור ביישוב ומתפרשים על כ- 70% משטחו.

בתוך כך, חברת הנדל"ן 'רותם שני' בבעלות אבי טוריסקי ודידי ידידיה, המשווקים את פרויקט "רותם שני" ביישוב גני תקווה, מסבירים: "מדובר ביישוב ברמה סוציו-אקונומית גבוהה הנמצא בגוש דן בצמוד לקריית אונו, סביון ורמת גן, אך במחירים אטרקטיביים לעומת היישובים בסביבה. הפרויקט שלנו לדוגמא כולל 5 מגדלי מגורים בגובה 23 קומות, במרחק משמעותי האחד השני, הממוקמים סמוך לפארק רחב ידיים. הפרויקט  ממוקם באזור אסטרטגי המחבר את הדיירים לכבישים עיקריים, היכל תרבות גדול ומוסדות חינוך במרחק הליכה. מדרום הפרויקט צופה על שכונה של צמודי קרקע ולכן הדיירים נהנים מנוף עוצר נשימה כבר מהקומות הנמוכות, ומהצפון הדירות צופות על 10 דונם של פארק ירוק העוטף את השכונה - לחיות בעיר ולהרגיש בכפר".

ההבדל המהותי בין שלשות הבטחות העשור האחרון לבין גני תקווה טמון בדירוג "מדד מנופים" שפרסמה לאחרונה מחלקת המחקר במרכז הבנייה הישראלי. המדד בודק את מיקומה של בנייה חדשה בישראל בחמש השנים האחרונות ואת היקפה ביחס לכמות התושבים ביישוב.

בעוד גני תקווה תופסת את המקום השני אחרי באר יעקב, עם מספר של 56.8 דירות בבנייה לכל אלף תושבים  -  שלושת היישובים האחרים הוד השרון, רעננה וקריית אונו משתרכות מאחור עם מספרים נמוכים. בהוד השרון נתון הדירות החדשות לכל אלף תושבים עמד על 37.2 דירות, כשברעננה ובקריית אונו הנתון עמד על 15.2 דירות בלבד. מה שמבטא את העובדה שגני תקווה הולכת ותופסת יותר ויותר משקל בקרב רוכשים למגורים ומשקיעים. התוכנית הגדולה לפנות את בסיס תל השומר הסמוך ולהקים בשטחו עשרות אלפי יחידות דיור, צפויה להאיץ את פיתוח האזור ולהפוך גני תקווה לאחת ההבטחות הגדולות והמרשימות של העשור הקרוב.

גני תקווה – תעודת זהות :

מדד חברתי – כלכלי: 8 מתוך 10

מדד פריפריאליות: 5 מתוך 5

שכר ממוצע: 11,248

אחוז אקדמאיים: 35%

מדד מדלן לבתי ספר: 84 (עשירייה ראשונה)

מחיר דירה (מדד מדלן): 2.15 מיליון

מחיר למ"ר (מדד מדלן): 17.9 אלף

מספר דירות בבניה לכל 1000 תושבים: 56.8

נגישות תחבורתית: קרבה לתל אביב, כביש 4 וכביש 6

מקומות ייחודיים סמוכים: אוניברסיטת בר-אילן, בית החולים תל השומר, פארק אריאל שרון.

מפלגה מובילה בבחירות אחרונות: יש עתיד (25%)

 

לפני שהמחירים יתחילו לטפס , הכירו את שכונת המגורים החדשה של גוש דן >>

כתבות שאולי פיספסתם

*#