עו"ד אופיר קליין: ליווי משפטי אמין ומקצועי בקשת של תחומים

ליקויים ואיחור במסירת דירה מקבלן, תביעות נזקי גוף, ייפוי כוח מתמשך וצוואות – כמי שבקיא מאוד בתחומים אלה מסביר עו"ד אופיר קליין כיצד ייעוץ משפטי מקצועי יכול לסייע גם במצבים מורכבים

לירון סובול, בשיתוף עו"ד קליין
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עו"ד אופיר קליין: ייעוץ וליווי מקצועי ואישי
עו"ד אופיר קליין: ייעוץ וליווי מקצועי ואישיצילום: Shutterstock
לירון סובול, בשיתוף עו"ד קליין
תוכן שיווקי

אף אחד לא מתכנן את זה מראש, אבל לאורך חיינו אנחנו נתקלים בלא מעט מצבים שבהם נצרך סיוע משפטי. עו"ד אופיר קליין מחזיק בניסיון רב שנים בייצוג קהל לקוחותיו בבתי המשפט השונים ובמגוון רחב של תחומים. "לכל אורך הדרך אני מקפיד תמיד שהלקוחות שלי יהיו מעודכנים במצב של ההליך", מציג עו"ד קליין את הגישה שלו. "המצב המשפטי של התיק חייב להיות ברור ללקוחות, כשברורה גם לי רכבת ההרים הרגשית שעובר צד בהליך משפטי. אני דואג לתווך את הנושא בצורה הנעימה והמופשטת ביותר שאני יכול, להיות כן ואמיתי אבל גם רגיש. אני דואג מראש שהלקוחות שלי יהיו מודעים למה שהולך לקרות, על מנת שלא יופתעו".

ליקויים ואיחורים במסירת דירה מקבלן? יש מה לעשות

בין ההתמחויות המרכזיות של עו"ד קליין, נמצא נושא ליקויי הבניה בדירות הנמסרות מקבלן. "לקוחות רבים מגיעים אלי לאחר שקיבלו דירה והזדעזעו מכמות הליקויים", הוא מספר. "לחלק מהרוכשים מתברר במשך הזמן שהקבלן לא מתכוון לטפל ברצינות בנושא הליקויים, והם מבינים כי ללא התערבות של עורך דין לא ניתן להגיע לתוצאה הרצויה. בתחום הזה צריך להבין שלא לעולם חוסן, לכל ליקוי יש פרק זמן מסוים שהקבלן אחראי לו, לכן צריך לפנות לייעץ משפטי וכמה שיותר מהר. הבעיה המרכזית לטעמי היא שרבים מהרוכשים אינם מודעים לזכויות שלהם והקבלנים מנצלים את זה. חשוב להבין שככל שמתרחקים ממועד גילוי הליקויים, כך יפחת הפיצוי בסופו של דבר".

עו"ד קליין מספר על משפחה שכבר במועד מסירת הדירה היה ידוע על ליקויים רבים בדירתם: "לאחר דין ודברים עם הקבלן הוסכם עם מינויו של מומחה אשר יבחן את הליקויים, ויקבע את סכום הפיצוי אשר תקבל המשפחה לטובת תיקון הליקויים על ידי קבלן מטעמם", הוא מספר.

"אני תמיד מקפיד שהלקוחות שלי יהיו מעודכנים במצב של ההליך". עו"ד אופיר קליין

תחום משפטי נוסף בו עוסק עו"ד קליין הקשור בדירות מקבלן, הוא איחור במועד מסירת הדירה. גם לו יש חשיבות מכרעת על חיי המשפחה. "אנחנו רואים שבשנים האחרונות רוב הפרויקטים נמסרים לרוכשים באיחור שנע בין שבועות בודדים, לחודשים, ולעיתים אפילו למעלה משנה", מסביר עו"ד קליין. "רוכשים צריכים לדעת שהקבלן מחויב לפצות אותם על האיחור במסירת הדירה בסוף כל חודש עד למסירתה, בהתאם לדמי השכירות המקובלים על דירה דומה באזור. קבלנים רבים מנצלים רוכשים תמימים, שלא מיוצגים משפטית, כדי להתחמק מהתשלום או לנסות ולהפחיתו באופן משמעותי".

תביעת נזקי גוף – ליווי משפטי יכול להיות שווה המון

תביעות בנוגע לנזקי גוף הן מהנפוצות בתחום המשפט. בין אם מדובר על חבלה גופנית כתוצאה מתאונת דרכים או כתוצאה מרשלנות של רשות מקומית בשטח ציבורי או של בעלי חנות או קניון, לליווי המשפטי שיקבל הנפגע יש משמעות דרמטית על גובה הפיצוי אותו הוא יקבל. "בדברים האלו חשוב ביותר מיד עם התאונה לפנות לעורך דין", מבהיר עו"ד קליין, שעוסק שנים רבות בתחום זה. "כאשר מגישים תביעת נזקי גוף ברוב המוחלט של המקרים מדובר בתביעה מול חברת ביטוח, שמבחינתן אוהבות קודם כל לשלול את האירוע. הרבה פעמים הדבר שמציל תיקים זה משפט קטן שהנפגע אמר לאח או לרופא, שבו הוא מסביר שנפל לדוגמא בקניון, כי מבחינת בית המשפט חזקה עליו שיגיד אמת ברגע הזה במיון כי הוא נמצא בטראומה ומבקש עזרה".

במקרה של תביעות לנזקי גוף, עו"ד קליין מסביר כי המטרה צריכה להיות שהמציאות הרפואית ממנה סובל הנתבע תעלה על הכתב. "נתקלתי בלקוחות שאמרו שפיזיותרפיה או אורתופד לא באמת עוזר להם, אבל הם צריכים להבין שאם, למשל, ברגע שמגיעים לבית משפט ורואים שבמשך 7-8 חודשים אין שום היסטוריה רפואית, בית המשפט מבקש הסברים. במקרים של נזקי גוף אין סיבה לשקול פעמיים אם ללכת לעורך דין, שכר הטרחה בתחום התאונות הוא על פי חוק חלק מהפיצוי שיתקבל. בתאונות גוף אני תמיד מקבל את שכר הטרחה מחברת הביטוח, כך שלנפגע יש אפס סיכון והוא מקבל עורך דין רב ניסיון באפס עלות".

ייפוי כוח מתמשך וצוואה – סדרו לעצמכם ראש שקט

רבים מהאנשים חוששים לעסוק בתחום הצוואות וייפוי הכוח המתמשכים, אך עו"ד קליין, בעל ניסיון רב בתחום, מסביר כי מי שנמנע מהעיסוק בכך – טועה: "מדובר על נושא חשוב מאין כמוהו. החשש הוא לרוב מסכסוכים משפטיים שהתהליך יכול לגרום, אבל מהניסיון שלי הסכסוכים האמיתיים מתחילים כאשר שאין צוואה ברורה. צוואות בסופו של דבר עושות סדר ומונעות מיורשים עתידיים להגיע למוקמות נמוכים ולהוציא כספים על הליכים משפטיים. באמצעות הצוואה אנחנו מקבלים הצצה למה הנפטר רצה ובית המשפט לא צריך לנחש".

עו"ד קליין מסביר כי הדבר נכון גם לגבי ייפוי כוח מתמשך: "מדובר למעשה על מסמך משפטי שעליו חותם האדם בעודו בריא בגופו ובנפשו, וקובע מי יטפל בו וכיצד אם יגיע למצב שלא יוכל לדאוג לעצמו. החשיבות של מסמך כזה היא ברורה, וחוסכת התעסקות עצומה ועלויות כספיות כשמגיעים לרגעים הלא נעימים האלו. אני חושב שבריא ונכון שהאדם עצמו יקבע מי יטפל בו ולא בית המשפט, לכן חשוב מאוד להסדיר את הנושא. אגב, לא מדובר רק על עניין של קשישים. לא רק אנשים מבוגרים יכולים להפוך לסיעודיים בגלל אירוע לא צפוי, והדבר הנכון ביותר הוא להתכונן מראש ולהשאיר את השליטה בידיים שלכם".

תחום נוסף בו עוסק עו"ד קליין, הוא ייצוג בסכסוכים אזרחיים. "ביו אם מדובר על שותפים או יחסים בין צרכן לנותן שירות, צריך להתמודד משפטית עם הנושא", הוא מסביר.

שקט נפשי ללקוח

התפיסה המקצועית של עו"ד קליין בכל הקשור לניהול תיקים משפטיים ברורה – מתן שקט נפשי ללקוח ומקצועיות ללא פשרות. "אני תמיד משתדל למצוא את האיזון בין המצב המשפטי האובייקטיבי של התיק לבין האינטרס של הלקוח", הוא מסביר. "לפעמים אמוציות ושיקולים אחרים מפריעים ללקוח לראות את העיקר, ולכן אני מקפיד שלא לתת ללקוח לנהל את התיק ברמה המשפטית, לכן אני פה. הלקוח צריך להגדיר את המטרה וככל שהיא הגיונית ונכונה משפטית, מפה אני לוקח את זה. אני מאוד דומיננטי בתיקים ולא נותן להם להתנהל על פי ההתנהלות הטבעית שלהם, אני הופך כל אבן משפטית על מנת שהתיקים של הלקוחות שלי יקודמו. זה הרבה עבודה, אבל זה אפשרי".

עו"ד אופיר קליין
טלפון: 054-2377989
משרד: 03-6919588
לפנייה במייל >>

בשיתוף עו"ד אופיר קליין