חוזרים למשרדים דרך סביבת העבודה

בקבוצת Carmel Business, המתמחה בתכנון ופתרונות לחללי עבודה, מצביעים על יותר ויותר מעסיקים שמבקשים לצמצם את היקף העבודה מהבית באמצעות הטמעת שינויים ויצירת סביבה חדשה במקום העבודה

לימור קלר, בשיתוףCarmel Business
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
000052
"העבודה שלנו נעשית בצמוד לאדריכלים"צילום: יואב גרין
לימור קלר, בשיתוףCarmel Business
תוכן שיווקי

"השנתיים הסוערות של קורונה עדיין משפיעות על כל תחומי החיים. חברות וארגונים רבים בעולם ובישראל עדיין לומדים את השלכותיה של המגפה על עולם התעסוקה ועל סביבת העבודה. במקומות רבים אימצו גם בשוך הסגרים וההגבלות את מודל העבודה ההיברידי. אלא שכיום ארגונים רבים בדקו ומצאו שתפוקת העבודה ירדה והם עסוקים כיום בניסיונות להחזיר את העובדים למשרד ולעודד אותם לשוב באמצעות סביבת עבודה אנרגטית, שמחה וידידותית עד כמה שאפשר", מסביר עופר איתני, יו"ר קבוצת כרמל ביזנס - Carmel Business, המתמחה זה עשור בתכנון ופתרונות חדשניים, יצירתיים ואיכותיים לעיצוב החלל וסביבת עבודה במגזר המוסדי, הציבורי והמסחרי.

לכל סוגי החללים בארגונים השונים, מציעה כרמל ביזנס ONE STOP SHOPמחיצות זכוכית אקוסטיות עם נראות מינימלית, שטיחים או אריחי שטיחים הבולמים רעשים וחיפויי קירות אקוסטיים, זאת בנוסף לריהוט עמדות עבודה וריהוט SOFT לחללים משותפים.

כוח של קבוצה

Carmel Business היא יחידת הפרויקטים העסקיים של קבוצת כרמל, הכוללת חטיבות חיפויים, ריהוט, מחיצות זכוכית, תקרה ריצפה, פתרונות אקוסטיים לחללים פתוחים וריהוט ואבזור למלונות בוטיק. בכך, מספקת החברה ליווי ומענה מקיף ומלא ליזמים, קבלנים ואדריכלים. בנוסף, היא חושפת את לקוחותיה למגוון רחב של פתרונות חדשניים, חומרים מתקדמים, ומותגים. כך למשל, בחברה מסבירים כי חטיבת הריהוט המשרדי מקפידה על עיצוב פונקציונלי של סביבת העבודה, המשפיעה על יעילותו ותפוקתו של העובד באמצעות עמדות עבודה, כיסאות, פתרונות צמחייה חכמה, חדרי מנהלים וישיבות, פינות המתנה וקבלה, פתרונות אקוסטיים, פתרונות אחסון ועוד. "מגוון המותגים הבינלאומיים שאנו מייצגים, מאפשר לנו להציג באופן קבוע חידושים טכנולוגיים מתקדמים, כמו לדוגמה שטחים באריגה תלת ממדית, או אריחי LVT המעניקים בידוד והגנה אקוסטית ברמה גבוהה יותר", מסבירים בחברה.

"השילוב בין כל הזרועות בכרמל ביזנס הוא הכוח המייחד אותנו. זה מתחיל משלב התכנון, עובר דרך שלב הביצוע במחלקות השונות שיודעות להפוך את השרטוטים למציאות ברמה הגבוהה ומגיע עד לשלב האספקה וההתקנה. אנו אחראים לכל הדרוש באתר, באמצעות מנהלי הפרויקטים שלנו. מנהלי הפרויקטים דואגים לתיאום בין כל הקבלנים ומספקים פתרון מקיף, כולל שירות והדרכה לאחר המכירה", אומר איתני.

ללקוחות החברה "נתפרות חליפות" בהתאמה אישיתצילום: יואב גרין

אולם התצוגה החדש של כרמל באזור התעשייה סגולה בפתח תקווה, מתפרס על פני 2,000 מ"ר, והוא מהגדולים בארץ. אל אולם התצוגה ניתן להגיע בתיאום מראש בלבד. ללקוחות החברה "נתפרות חליפות" בהתאמה אישית. הדגש הוא על גמישות המושגת דרך הייצור המקומי של קבוצת כרמל, יחד עם הספקים האירופיים. אלה מאפשרים עמידה בלוחות זמן צפופים הנשענים על שנים רבות של ניסיון מקצועי בפרויקטים גדולים ומורכבים בישראל ועל מחלקת מחקר שפועלת כל העת כדי להביא את הבשורות החדשות ביותר בתחום. "העבודה שלנו נעשית בצמוד לאדריכלים, שקובעים את ה-Look & Feel הנכון לחברות מובילות בישראל, והצוות המיומן שלנו מייצר ומחבר את שפת התכנון והעיצוב לעולם המחר", אומר דורון קובי, מנכ"ל חטיבת הריהוט המשרדי.

גמישות, שינויים והתאמות

כשגמישות היא שם המשחק בעולם כיום, כרמל ביזנס צופה בשינויים המתרחשים בעולם ומשתנה יחד איתו. קובי מסביר כי "כבר עם תחילת התפרצות הקורונה הבנו שהעבודה בקבוצות מקבלת צורה חדשה. לפני כן בארגונים דיברו על חללים משותפים כדי לאפשר לעובדים לעבוד יחד וליצור סיעור מוחות, אבל בתקופת הקורונה היה חשוב ליצור את המרחק והבידול הפיזיים בין האנשים. כדי לאפשר את הגמישות הארגונית ההכרחית, פיתחנו מערכת חדשה שיכולה לייצר באמצעים פשוטים סביבות עבודה אוטונומיות ופרטיות. את אותה מערכת ניתן לשנות חזרה לחלל עבודה גדול וציבורי עבור מכלול של אנשים, במינימום זמן ואפס השקעה כספית, וליצור חדר ישיבות או הדרכה".

מריהוט ועד מחיצות אקוסטיות וחיפויי קירותצילום: יואב גרין

כיצד מתבטא השינוי והגמישות במערך הריהוט?
קובי: "שולחנות ומערכי ריהוט מסורתיים בנויים על חיבור חד משמעי ובלתי הפיך של פרופילים ממתכת המרותכים זה לזה. אנחנו מאפשרים את שינוי המערכים באמצעות מחבר חכם, שננעל בקליק ומחבר יחד כמה יחידות. באותו אופן ניתן גם לפרק אותן ולהחזירן למצב המותאם לארבעה אנשים, לשניים או לאדם בודד, בלי לייתר אף חלק. הפעולה הזאת מאפשרת גמישות בין חללים פרטיים למשותפים ומתרחשת בחברה עצמה. יש חברות שמבצעות את השינוי בעצמן בעזרת צוות אחזקה שלהן, בהתאם לצורך, וקורה שבבוקר העובדים מגיעים למערך עבודה חדש".

לסיכום, מסבירים בחברת כרמל כי כחלק מההשקעה בעובדים והצורך למשוך אותם חזרה למשרד, הופכים אמצעים טכנולוגיים חדשניים לסטנדרט. "מה שהיה בעבר יוצא דופן ויוקרתי, הופך לסטנדרטי בשל הרצון לבוא לקראת העובד, לשמור על ערנותו ולהציע לו ציוד איכותי ואפקטיבי, כמו למשל כיסאות ארגונומיים או שולחנות חשמליים", אומר קובי ומספר על פיתוח חשוב לעובדים בפרט בעידן הנוכחי המתאפיין בישיבה ארוכה מול המסכים: ההמלצה בתחום הארגונומיה היא לקום מהכיסא בכל שעה עגולה ולעמוד לפחות 10 דקות, ולכן בחלק מהשולחנות יצרה בכרמל ביזנס פיצ'רים שמתריעים בזמן קבוע מראש על הגבהת השולחן באופן אוטומטי לגובה הרצוי, שמאפשר לעובד לעמוד. זהו רק קצה משורה של פתרונות שהצליחו להתאים בכרמל לעידן החדש.

למעבר לאתר כרמל ביזנס >>

בשיתוף כרמל ביזנס