40 שנה של שירות, 
יחס אישי ומענה מקצועי

בזכות עבודה מול מספר חברות ביטוח, בניית חממה לסוכנים והקפדה על זמינות ושירות אישי, בסוכנות הביטוח הוותיקה הגבעונים לא שוכחים את העבר ולא מפסיקים להתעדכן כדי לתת מענה מקצועי מקיף

נועה הראל, בשיתוף הגבעונים סוכנות לביטוח
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מסורת משפחתית. עידו ודרור גבעוני
מסורת משפחתית. עידו ודרור גבעוני
נועה הראל, בשיתוף הגבעונים סוכנות לביטוח
תוכן שיווקי

את סוכנות הביטוח הגבעונים הקימו נמרוד גבעוני ורעייתו שרה בשנת 1978 בחצר ביתם. בנם דרור, שמנהל כיום את הסוכנות, מספר כי גדל בעולמות הביטוח, הן מסיפורי הוריו והן מהקשר האישי עם הלקוחות, שהיו מגיעים אל הבית גם בסופי שבוע. הערכים שבהם דגלו הוריו ניצבים במרכז התפיסה המקצועית של סוכנות הביטוח עד היום. "בצעדיי הראשונים בעסק למדתי קודם כל את הערכים החשובים להוריי: נאמנות, מקצועיות, חריצות ודגש חזק על שירות, בכל שלב בדרך", מספר דרור. "עד היום אני זמין שבעה ימים בשבוע, וברגע האמת אני תמיד שם עבור הלקוחות".

מקצוענות וזמינות

הגבעונים סוכנות לביטוח נמצאת בבנימינה ועובדת עם כל חברות הביטוח המובילות בישראל, דבר המאפשר לה למצוא את התנאים הטובים והאטרקטיביים ביותר עבור הלקוחות. הסוכנות מספקת מענה לכל סוג ביטוח ולכל מקצוע, החל בביטוח אלמנטרי דרך ביטוחי חיים וכלה בביטוחים למחלות קשות. בנוסף, צוות הסוכנות המשפחתית מתמחה בקניית תיקי ביטוח מסוכנים המגיעים לגיל פרישה ומסוכנים שעברו הסבת מקצוע. בהגבעונים מסבירים כי כך מגיעים לפתחה של הסוכנות תיקים רבים ומגוונים. מלבד כל אלה, בתקופה האחרונה החלו בחברה לעסוק גם בביטוח משכנתאות, בעיקר עבור יועצי משכנתאות.

לצד המקצוענות והיכולת לטפל בתיקים רבים ומגוונים, אחד הדברים שעליהם מקפידים בסוכנות הוא שירות אישי וזמינות. זאת מתוך הבנה שיש לתת מענה מיידי ברגעים קריטיים, כמו למשל במקרה של אירוע חריג או תאונה. "אם ללקוח היה פיצוץ בצנרת ביום שישי בערב, הבנקאי שמציע ביטוח משכנתאות כנראה לא יהיה זמין — אבל אנחנו כן. בנוסף, הבנקים לא משווקים ביטוח צד ג', שהוא משמעותי ללקוח, אבל לא לבנק — כיוון שעבורם הנזק לאחרים אינו רלוונטי".

הוא מוסיף כי הזמינות היא חלק חשוב ומשמעותי מהמענה המקצועי. בכל מקרה של תאונת דרכים, מספר גבעוני, הוא מעניק מענה ראשוני, הכולל בירור מקיף של כלל השאלות המכוונות הנחוצות ואף מגיע למוסך במקרה הצורך. לאחר מכן הלקוח מטופל על ידי צוות איכותי המונה 15 עובדים, המספקים מענה שוטף ומקיף.

חממה לסוכנים

בסוכנות הגבעונים מאמינים בחשיבות תפקידו של סוכן הביטוח ולכן פועלים כדי לסייע לסוכנים ברוח הסוכנות המשפחתית. בשנת 2013 הקים גבעוני עסק לפתרונות לסוכני ביטוח, המציע בית לסוכנים קטנים או גדולים שמבקשים להיעזר בכוח האדם המקצועי של הגבעונים, ומונה כיום 32 סוכנים. גבעוני מסייע לסוכני הביטוח בשורה של תחומים, בהם: ניהול והובלת משא ומתן סביב המחירים, תביעות וטיפול בתיקים לאורך כל התהליך — מא' עד ת' והשירות שניתן בסופו של דבר ללקוחות. כך, לדבריו, הוא בונה את שמו כסוכן ביטוח בולט ומקצועי בחברות ביטוח רבות. גבעוני: "אני משתדל לגייס כמה שיותר סוכנים תחתיי — ככל שהתפוקה גדלה הכוח שלנו גדל, אנחנו יכולים להיות חזקים יותר וכך להשיג עבור לקוחותינו תנאים טובים יותר. בדרך הזאת הסוכנים והלקוחות מקבלים מענה מקצועי איכותי ומדויק לצורכיהם. למשל, כאשר סוכנים פונים אליי עם כיסוי שאינו תואם את צורכי הלקוח שלהם, אני יכול להתקשר לחברת הביטוח ולהסביר את החשיבות של אותו סוכן. אותה החברה עושה את החישוב ואת הכדאיות של ללכת לקראתנו, ואנחנו מקבלים פתרונות לפנים משורת הדין".

שירות חדש וייחודי נוסף בסוכנות הביטוח הגבעונים הוא הטיפול המקיף בתיקי סוכנים תחת ידו של גבעוני. "הפוליסה מופיעה על שם הסוכן, אבל אני נותן את כל הפתרונות. אני מבצע, גובה ומתקשר ללקוחות, כדי להוריד מהסוכנים תחתיי את העול והאחריות ולאפשר להם להתפתח", מציין גבעוני, ומספר על סוכנת עצמאית מאחת הערים הגדולות, שניהלה את עבודתה עם מזכירה בלבד. לאחר שהסוכנת פנתה אליו ואמרה שאינה עומדת בקצב העבודה, הוא הציע את שירותיו. "אני מציע את הצוות שלי, השירות האישי והחריצות, כדי שהיא תוכל להתפנות לעבודת המכירות המשמעותית", אומר גבעוני. "העבודה השוטפת תמיד עומדת בדרך לפיתוח אישי ולהגדלת היקפי העבודה. מאז היא עשתה שינוי משמעותי ואף הצליחה להגדיל את קהל לקוחותיה".

גבעוני מקפיד להיות זמין בכל שעות היממה לא רק עבור הלקוחות, אלא גם עבור כל אחד מהסוכנים. הוא מספר על סוכן שמתגורר בבית ג'אן, שהתבקש על ידי אחד מלקוחותיו לסייע מול חברת הרכב בתאונה שקרתה. הסוכן התקשה להתקדם במשך חודשים ארוכים, וביקש את עזרתו לאחר שלא הצליח למצוא פתרון. גבעוני: "שלוש שעות בלבד מהרגע שהתיק עבר לטיפולי הלקוח קיבל את הכסף. יש לי אוזן קשבת בחברות הביטוח, ושביל למנהלים וראשי הצוותים שמכירים אותי כסוכן אמין ומקצועי".

עתיד ביטוחי מיטבי

לצד השמירה על הערכים מיום הקמת הסוכנות, בהגבעונים מתעדכנים כל העת ומתאימים עצמם לעידן החדש, כאשר לפני כחודש הצטרף גם הנכד עידו גבעוני, בנו של דרור. בסוכנות מציינים כי השינויים בענף הביטוח שינו במידת מה גם את האופן שבו יוצרים קשר בחברה עם לקוחות, כדי להחליף ביטוחים ולהציע מחירים טובים יותר ופרמיות שונות. גבעוני מסביר כי העולם מתקדם, והביטוחים מחייבים הסתכלות יצירתית ומחודשת בכל תיק חדש. עם זאת, יש דברים שלעולם לא משתנים: "בכל בוקר, מאז הקמת העסק ב-78', אמי שרה מתקשרת להגיד מזל טוב לכל הלקוחות שיש להם יום הולדת. הלקוחות רוצים את תשומת הלב, ואלה הדברים הקטנים שעושים את ההבדל", הוא מסכם.

הגבעונים סוכנות לביטוח
כתובת: דרך העצמאות 14, בנימינה גבעת עדה
טלפון: 6389923‏-04

בשיתוף הגבעונים סוכנות לביטוח