אתגרי עובדים ומעסיקים: תביעות, קנסות ומה שביניהם

תחום יחסי העבודה כולל לא מעט סוגיות רגישות, שלא פעם גורמות לחששות ולתסכול בקרב עובדים ועלולות להוביל לתביעות ולעיצומים כספיים למעסיקים. עובדים ומעסיקים, האם אתם יודעים מה מגיע לכם, מהם חובותיכם וזכויותיכם וכיצד להימנע מטעויות שעלולות לעלות ביוקר?

דורון גולן, בשיתוף עו"ד מיכל בלום
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אנשים יושבים זה מול זה
אתגרי עובדים ומעסיקים: תביעות, קנסות ומה שביניהםצילום: Shutterstock
דורון גולן, בשיתוף עו"ד מיכל בלום
תוכן שיווקי

השנים האחרונות שינו לחלוטין את עולם התעסוקה. המעבר לעבודה מרחוק, שינוי מודלים עסקיים, טלטלה ביציבות העסקית וחשיבה מחדש על הצורך בזמן פרטי העלו מחלוקות רבות שמציפות את בתי הדין לעבודה.

תחום דיני העבודה הוא תחום דינמי שלא מפסיק להשתנות. לכן רבים אינם יודעים את התשובות לשאלות כמו מה מותר ומה אסור; איך לפנות אל העובד; כיצד לדאוג לזכויותיו בזמן ההעסקה ובסיומה; מתי מותר לפטר וכיצד נכון לעשות זאת, ומה באמת מגיע לכם, כעובדים, במהלך העבודה וברגע שתנאי ההעסקה משתנים או נפסקים. על השאלות אלה משיבה עו"ד מיכל בלום, בעלת משרד בוטיק המתמחה בדיני העבודה, שמכירה מקרוב את המורכבות בתחום.

כאשר מגיעים אל עו"ד בלום עובדים ומעסיקים לצורך ליווי וייצוג משפטי, היא מצליחה לפרום ביסודיות את המקרים הסבוכים. כמי שבעבר עבדה כשכירה וכיום היא עצמאית בעלת משרד, בלום מבינה את הרגישות ומזהה את נקודת המוצא של כל אחד מהצדדים. כך היא מוצאת את הדרך שתאפשר להגיע לתוצאה הרצויה בלי לבזבז זמן, כסף ולא מעט כאב רגשי במאבקים ממושכים. "תחום דיני העבודה הוא אחד מתחומי המשפט החשובים ביותר. הוא משלב רגישות אישית עם משמעויות מסחריות־כלכליות ולכן גם נפח ההליכים המשפטיים בו גדול", היא מסבירה.

מתי נדרשת התערבות משפטית?

הסיבות שמובילות עובדים להגיע אל משרדה של עו"ד בלום ולבקש ייעוץ משפטי רבות: חתימה על הסכם העסקה ומעבר עבודה, תחום רגיש בפרט בהיי־טק; שימוע לפני פיטורים; נשים שחשות מופלות לרעה; עובדים החווים התעמרות והתנכלות; הרעה בתנאי ההעסקה; הטרדות מיניות ועוד. המשותף לכולם הוא הסערה הרגשית שעולה במהלך ההתמודדות המאוד לא פשוטה. פנייה אל עורך דין המתמחה בדיני עבודה עוזרת לנטרל את הסערה הרגשית, ומאפשרת לבחון משפטית האם נעשה עוול ולפעול בנחישות על מנת שהעובד יזכה למלוא הזכויות המגיעות לו על פי דין. "כעורכת דין המלווה מקרים לא קלים של עובדים שזכויותיהם קופחו אני שמה לי למטרה לסיים את ההליכים המשפטיים עם התוצאה הטובה ביותר עבור הלקוחות, מבלי שייאלצו לשלם מחיר רגשי וכלכלי כבד", אומרת עו"ד בלום.

כיצד להימנע מטעויות?

האתגר והקושי אינם נחלתם של העובדים בלבד, תחום העסקת עובדים הוא אחד האתגרים המורכבים שעמם מתמודדים בעלי חברות ועסקים. סוגיות רבות בתחום התעסוקה דורשות ליווי וייעוץ משפטי מקצועי בדיני עבודה, אשר עשוי למנוע הליכים משפטיים עתידיים עקב טעויות שבוצעו בתמימות.

עו"ד מיכל בלום.צילום: רונית לובצקי

"אני שומעת לא מעט פעמים את המשפט 'לא ידעתי', טבעי שבעל עסק לא ישלוט בכל רזי החוק. בחברות גדולות יש לרוב עורכי דין קבועים שמלווים את הפעילות העסקית, עסקים קטנים לא יכולים להרשות זאת לעצמם והאמת היא שהם גם לא חייבים, בדיוק עבור עסקים קטנים ובינוניים הקמתי את תוכנית הליווי המשפטי למעסיקים שמעניקה סט כלים וליווי כדי למזער טעויות והכל תוך התאמה למסגרת התקציב וגודל העסק", אומרת עו"ד בלום.

שכירים, שימו לב

עו"ד בלום מסבירה כי כיום יש שורה של נושאים החשובים ורלוונטיים לשכירים שיש לבחון בכלים מקצועיים. כך למשל, מקובל בשנים האחרונות להיוועץ בעורך דין טרם חתימה על ההסכם העסקה במטרה להבין טוב יותר את "האותיות הקטנות" ומשמעותן בנוגע לזכויות ולחובות. נושא בולט הוא חופש העיסוק – מעסיקים רבים דורשים חתימה על סעיפי אי תחרות במטרה למנוע זליגת מידע, לקוחות וכוח אדם איכותי לחברה מתחרה. "זהו צעד שכיח אך לפעמים סעיפים אלו כוללים דרישות בלתי סבירות שלא יעמדו בבחינה משפטית. מי שחתם על סעיף שכזה, צריך לבדוק עד כמה הוא עשוי להשפיע על עתידו התעסוקתי", היא אומרת.

כמו כן על השכירים לבדוק את נושא השעות הנוספות - גם במשכורת גלובלית יש לוודא שהיא משקללת באופן תקין את השעות הנדרשות בפועל ושניתנת תמורה ראויה והוגנת. הדבר נכון גם לגבי פנסיה וביטוחים כאשר חשוב לבדוק מהו השכר הקובע עליו יבוצעו התשלומים ולפקח על ביצועם על ידי המעסיק.

מעסיקים, כך תימנעו מתביעות

נושאים מרכזיים שעל מעסיקים להתייחס אליהם: חוזי העסקה – כל עסק הוא ייחודי בצרכים ובהתנהלות שלו ולכן חשוב לערוך הסכם עם עורך דין שיודע להתאימו למציאות המשפטית של העסק; תיקון ליקויים –ניתן לבצע עדכונים של הסכמי ההעסקה ונהלי העבודה על מנת לצמצם באופן משמעותי את היקף החשיפה המשפטית של העסק; הגנה על הפרטיות – סוגיה הנמצאת היום יותר מתמיד בעין הבוחנת של הרשויות. כמות המידע האישי הנמצאת בידי המעסיקים גדלה מיום ליום ואיתה גם האחריות להגנה עליו ומגבלות על השימוש שנעשה בו; פיטורין – קבלו הדרכה לפחות פעם אחת על ההליך, למדו מהו שימוע, מהן זכויותיו של העובד המפוטר ולאילו אוכלוסיות עובדים ישנה הגנה מיוחדת בחוק. במקרים בהם מתעורר ספק מומלץ להיוועץ עם עורך דין.

"ההגנה הטובה ביותר היא טיפול מונע. במקום להתעסק בכיבוי שרפות ניתן לקבל ייעוץ משפטי מניעתי שמטרתו לוודא התנהלות נכונה של העסק בכל הנוגע להעסקת עובדים ובכך למזער סיכונים מיותרים", אומרת עו"ד בלום.

תכנית הליווי המשפטי לעסקים

במסגרת פעילות משרדה עו"ד בלום מציעה למעסיקים את תכנית הליווי המשפטי לעסקים קטנים ובינוניים. התוכנית משלבת טיפול נקודתי, יישור קו, הסברה וליווי ובנויה כך שכבר בפגישה הראשונה ניתן לקבל תמונה של העסק, הצרכים, הדרישות והליקויים הקיימים כך שבמסגרת ליווי אישי וממוקד, ניתן לטפל בהם באופן מהיר ויעיל תוך בנית תוכנית עבודה מסודרת והתאמת סט הכלים המתאים לכל מעסיק באופן ייחודי לו.

עו"ד בלום גאה מאד בחבילת הליווי המשפטי "באמצעות השירות, עסקים נעזרים בעורך דין מקצועי ללא פשרות בדיוק לפי הצורך והיכולת שלהם. המטרה שלי היא לתת למעסיקים ביטחון, ניהול סיכונים ומזעור נזקים כדי שיוכלו להתמקד בפיתוח העסק", היא מסכמת.

076-5384704
050-9308175
מייל

מעבר לאתר

בשיתוף עו"ד מיכל בלום