תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

חווית משתמש - איך (וגם למה) זה הפך חלק חשוב כל כך מתכנון אתר האינטרנט שלנו?

ככל שהשנים חולפות, אנחנו מבינים יותר ומשתמשים בפחות מילים. מחקרי שימושיות מצביעים על הרגלי השימוש הזריזים של הגולשים באתרי אינטרנט, ומצביעים על כך, שפסקאות מלל ארוכות פשוט לא נקראות. הגולשים באתר קוראים כותרות, תמונות, רשימות, ובימים טובים גם את פיסקת ההתחלה ו/או הסיום של המאמר. במילים אחרות - החוקים לפלטפורמה איכותית באמת עבור הגולשים - השתנו משמעותית, ואיתן, החשיבות של תכנון ממשק משתמש יעיל, שיאפשר לגולשים מענה לחוויית ה"אני רוצה הכל, עכשיו, בקליק אחד". מהם חוקי המפתח ליצירת פלטפורמה מנצחת כזו, שתשאיר אצל כל גולש שלכם טעם של עוד? על כך ועוד - במאמר שלפניכם.

הכללים החדשים של שיווק במאה ה - 21
shutterstock

פלטפורמות אינטרנט - אז והיום

כשהאינטרנט רק נולד, עם המודמים המסורבלים ברוחב פס של 14,400 (ביט!), בוני האתרים הקפידו מאוד שלא להעמיס על הפלטפורמה. עם התקדמות הטכנולוגיה, הן בהיבטים של דחיסת מידע והן בהיבטים של רוחב הפס (כי למי יש היום אינטרנט איטי יותר מעשרה ג'יגה?) הנטייה היתה "לדחוס", אפילו באופן חסר סדר, עוד ועוד מידע לאתר. מנועי החיפוש על האלגוריתמים המתפתחים שלהם, לימדו את בעלי הפלטפורמות להשתמש בהרבה מילים. עוד ועוד מאמרים, שאומרים אותו דבר בניסוחים שונים, חיזקו את האתרים וקידמו אותם במיקומים אורגניים.

ואז, קרה משהו.

מחקרי שימושיות הראו, שגולשים לא מסוגלים להתמודד עם כמויות המידע הלא מסודרות האלה. המסרים היו ברורים - הלקוחות רוצים חווית גלישה, הנגשה של תכנים, תשובות קצרות וברורות לשאלות שמעניינות אותם. הגולשים רוצים תוכן בעל ערך, ממשקי שימוש שחוסכים להם זמן, ברורים ונוחים, המאפשרים זמנים שנמדדים בשניות - מרגע שעלתה אצלם שאלה ועד שהם מצאו לה תשובה בפלטפורמות הדיגיטליות שלנו.

מאז ועד היום, עיקר תשומת הלב היתה - והיא גם צריכה להיות, להבנתנו - בתכנון של ממשקי משתמש שיאפשרו חוויית שימוש נוחה, מהירה, ידידותית, ומתאימה (לכל מסך [רספונסיביות], לכל גולש [נגישות]).

הדבר נכון לאתרי אינטרנט כמו גם לאפליקציות. תכנון מדוייק של ממשק המשתמש (UI - User Interface) הוא בדיוק מה שאתם צריכים לחקור, על מנת להפוך את הנכסים הדיגיטליים שלכם לערוץ שיווקי יעיל.

חוויית המשתמש - כל אלה ואז עוד קצת

"חוויית המשתמש" (UX - User Experience) היא החוויה ומגוון התחושות שחווה המשתמש, בזמן שהוא משתמש בפלטפורמות האינטרנטיות שלכם. הוא עשוי לחשוב שהאתר שלכם אינפורמטיבי אבל מסורבל, נעים אבל לא מזמין, ידידותי או לא ידידותי, וכדומה. "בין השורות", תכנון נכון של חווית משתמש תעבוד בשירות מחלקת השיווק של העסק - תנגיש אפשרויות ל"הגשמת מטרות" (בשפת Google Analytics), ליצירת קשר, לרכישה מקוונת, וכדומה.

חווית משתמש טובה, מאפשרת אתר שנוח להשתמש בו ושיש סיבה לשוב אליו. חווית משתמש טובה מדגישה את תכני האתר ומאפשרת התמצאות מתאימה ללקוחות ולגולשים.

אבל חווית משתמש מצויינת, מספקת לגולשים ערך מוסף. חווית משתמש מצויינת, מתוכננת באופן מוקפד, במיוחד על פי צרכי העסק והלקוחות הפוטנציאליים, והיא לא רק טובה אלא היא עולה מעל חווית הגלישה של הלקוח בכל אתר אחר.

איך עושים את זה?

תכנון חוויית משתמש בפלטפורמות מקוונות (שהן בעיקר אתרי אינטרנט ואפליקציות) הינו תחום עיסוק רציני וקפדני, במהלכו משתפים פעולה אנשי מקצוע המתמחים בהנדסת אנוש ובהתנהגות צרכנים ביחד עם מעצבים ואנשי UI. במהלך התכנון, נחקרים המיקומים, הצבעוניות, מילות ההנעה לפעולה, ואפילו גדלי הגופן שיש להשתמש בהם, על מנת להפוך את חוויית המשתמש לאינטואיטיבית, נוחה וידידותית - כזו שתשאיר לכל גולש את הרושם, שמדובר בעסק גדול, רציני, שאכפת לו מכל לקוח.

הערך המוסף של כל פלטפורמה יתוכנן על פי מאפייני קהל היעד של הפלטפורמה, והוא נועד על מנת להשאיר אצל כל משתמש את התחושה, שהוא הרוויח מהשימוש בפלטפורמה שלכם.

הכללים החדשים של שיווק במאה ה - 21

אם אנחנו משווים את מאמצי השיווק והניסיון להתבלט היום ביחס ללפני עשר שנים - אנחנו מגלים הבדלי ענק. התחרות בין עסקים היא קשה, האפשרויות העומדות בפני הלקוחות מונגשות וזמינות להם והלקוחות יותר מושכלים בנוגע לעולמות המקצועיים בתוכם הם פועלים. על מנת להיות באמת טובים - אנחנו חייבים לצאת לרגע מהחשיבה השיווקית המסורתית של "איך אנחנו משיגים את המטרות שלנו" ולבחון היטב את השקפות הגולש, העדפותיו, ואזורי הנוחות שלו. מתן מענה מצויין - שיהיה לא רק טוב לגולש אלא גם ייחודי, ועדיף על זה של המתחרים שלכם, לרצונות הגולש שלכם - הוא זה שיהפוך כל פלטפורמה אינטרנטית שלכם למנצחת, ויראלית, יעילה, שיווקית. תכנון חווית משתמש מוקפדת, מקצועית ואיכותית - תאפשר לכם בדיוק את היתרון הזה על פני המתחרים. בהצלחה!

עדי יגיל, מומחה חווית משתמש בחברת UI המתמחה באיפיון, עיצוב ופיתוח של מערכות מורכבות ואפליקציות.