תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

כיצד מינפה טבע CRM בענן להצלחה עולמית

על אף אופייה השמרני של תעשיית הפארמה, מוכיחה חברת טבע כי חדשנות היא שם המשחק ומגייסת טכנולוגיות ענן מתקדמות לניהול מערך המכירות העולמי

ענן
Dreamstime

בריאיון מיוחד עם אדווין ארקנס, VP למערכות מידע בחטיבת ה- IT בתחום התרופות הייחודיות ומנהל פעילות ה-IT  באירופה, שמענו על הדרך בה מיזגה טבע כ-30 מערכות CRM ייעודיות למערכת גלובלית אחת של Salesforce הפועלת בענן.

חטיבת הIT  היא חטיבה גלובלית המונה כ-2,000 עובדים פועלת בלמעלה מ-30 מדינות, ומנוהלת מזה כ-4 שנים ע"י גיא הדרי Senior VP, Global CIO.

אדווין, איך פתרון הענן סייע לחברה גלובלית כמו טבע?

"העובדה שחברת טבע גדלה לאורך השנים מאוסף גדול של חברות שנרכשו ומוזגו, הביאה למצב שבו עבדנו עם לא פחות מאשר 30 מערכות CRM שונות ברחבי העולם. לכל מקום היה את ה-Best Practices שלו, את תהליכי המכירה הייחודיים שלו ובזבזנו זמן וכסף רב בניסיון לייצר אינטגרציה של הנתונים מכל ארגוני המכירות שלנו. כמובן, שכל שינוי שרצינו להחיל ברמה הגלובלית, הפך למשימה בלתי אפשרית כמעט. לכן, חיפשנו דרך לצאת מתוך המבוך המורכב של ריבוי מערכות.

אדווין ארקנס, VP למערכות מידע בחטיבת ה- IT

"בכדי להבין את גודל האתגר חשוב לשים לב לסדרי הגודל בהם אנו פועלים - חברת טבע, לאחר רכישת חברת Actavis Generics, נחשבת לאחת מ-10 חברות הפארמה הגדולות בעולם. החברה מייצרת 120 מיליארד כדורים בשנה יש לה נוכחות מסחרית ב-80 שווקים בעולם והיא מעסיקה כ-58,000 עובדים. המחזור שלה ב-2015 עמד על 19.7 מיליארד דולר, וזאת לפני רכישת Actavis. בתחום המכירות, מעסיקה טבע ברחבי העולם אלפי עובדים הנמצאים לרוב בשטח וזקוקים למערכת מידע זמינה שתלווה אותם בכל נקודות המגע עם הלקוחות הפוטנציאליים שלהם. בין אם מדובר ברופאים, במנהלי מרפאות, בבתי חולים וכד'. עם זאת, במקביל, העולם עצמו השתנה בתכלית. בסביבה הביתית, כל אחד מאנשי המכירות יכול כיום לגשת לכל מידע שהוא מעלה על הדעת דרך הסמארטפון האישי ותוך שימוש באפליקציות ידידותיות ופשוטות לשימוש. לעומת מערכות ה-CRM הארגוניות, שהתאפיינו בגישה מסורבלת ובחוסר התאמה לעידן של ימינו בהיבטים של פשטות, גמישות ונגישות."

מה עשיתם כדי להתמודד עם האתגר?

"העובדה שחטיבת ה-IT בטבע מהווה חלק בלתי נפרד משרשרת הערך הארגונית ומכל תהליך עסקי המוגדר בחברה, אפשרה לנו לקחת חלק מרכזי בעיצוב התהליך העתידי. לאחר שבחנו את האתגרים העסקיים שעמדו בפנינו, הגענו למסקנה הבלתי נמנעת כי רק פתרון ענן יכול לספק את המענה הנדרש למאפייני הגמישות, ההתרחבות והזמינות שחיפשנו. בנושא זה היינו החלוצים בתעשיית הפארמה שהחליטו לאמץ פתרון ענן והוכחנו הלכה למעשה כי היזמות, התעוזה והיכולת לגלות יצירתיות בפתרון בעיות, אינן סיסמאות ריקות מתוכן.

מעבדה
Dreamstime

"בחרנו בפלטפורמת SalesForce.com ועבדנו עם חברת veeva לאחר שאלו פיתחו מודול ייחודי לעולם הפארמה וגילינו כי הוא מכיל את מרבית התהליכים העסקיים שאנו מנהלים, ישירות מתוך הקופסא, מבלי שנצטרך להשקיע בפיתוח שלהם. מעבר לכך, הודות לגודלה של חברת טבע ברמה העולמית והשפעתה הרבה על הובלת מגמות טכנולוגיות בתחום זה, קיבלנו שיתוף פעולה מלא מצד Salesforce להשפעה על השלמת שאר התהליכים העסקיים שלא מצאנו במערכת הקיימת. זה אפשר לנו לצאת לדרך ולהוביל שינוי מהפכני שבמסגרתו 30 מערכות CRM נפרדות אוחדו למערכת אחת המדברת לראשונה בשפה ארגונית אחידה ותוך יכולת מרכזית לראות באון-ליין את המגמות של כל אזור בעולם ולהפיק ניתוחים אנליטיים שנחשבו עד היום לדמיוניים בלבד."

מהם היתרונות שמספקת המערכת החדשה שהטמעתם בטבע?

"הדבר החשוב ביותר הנו היכולת שלנו לעסוק במומחיות הליבה שלנו פארמה, ולא בפיתוחים של מערכות CRM ו-IT. את זה אנחנו משאירים לאותן חברות שזוהי הליבה העסקית שלהן ושיש להן מפת דרכים סדורה לשיפור מתמיד של המערכות. בצורה זו גם השגנו את המצב לפיו אנו נמצאים תמיד בחזית הטכנולוגיה. העובדה שמדובר במערכת הפועלת בענן במתכונת של SaaS, מאפשרת לנו להטמיע כל שינוי באופן מיידי ברמה גלובלית, ללא שום מאמץ.

כדורים
Dreamstime

"אנחנו יכולים בלחיצת כפתור להגדיל או להקטין את מספר המשתמשים במערכת, ברמת גמישות שהייתה בלתי אפשרית במסגרת מערכות ה-on premise. כך למשל, ברכישה האחרונה של Actavis Generics, שבמסגרתה התווספו לטבע עוד כ- 15,000 עובדים, מהם כ-1500 אנשי מכירות, ניתן יהיה לקלוט אותם למערכות שלנו ללא שום בעיה הודות לגמישות האינסופית שמעניק פתרון הענן. ברמת העבודה השוטפת ניתן לזהות בקלות תהליכי מכירה עסקיים שעובדים בצורה מוצלחת ולשכפל אותם במהירות למקומות נוספים בעולם. זוהי בהחלט מהפכה ששינתה מקצה לקצה את הדרך שבה אנו עובדים."

חברות הפארמה ידועות בדרך כלל בשמרנות וזהירות מופלגת בכל הנוגע לחידושים טכנולוגיים, האם לא חששתם מהעברת נכסי מידע כה חשובים לענן?

"הזהירות והשמרנות הנם חלק בלתי נפרד מההתנהלות שלנו, אך דווקא הם אלה שהביאו אותנו לבחור בפתרון של ענן. ברמה המעשית, כשבחנו את רמות האבטחה, השרידות והזמינות של פתרון הענן, הגענו למסקנה שהם עושים זאת הרבה יותר טוב מאתנו, ובצדק. להבדיל מאתנו כל הקיום העסקי שלהם תלוי ביכולת להגן על המידע. זה בדיוק מה שאפשר לנו להמשיך באסטרטגיה שלנו כחטיבת IT המשלבת זהירות מופלגת ביחד עם חדשנות, תעוזה וחלוציות."

עד כמה משמעותי התפקיד שממלאת חטיבת ה-IT בארגון גלובלי כמו טבע?

"חשיבות מערך ה- IT היא לא פחות מאסטרטגית עבור החברה. למעשה אין שום תהליך בחברה שלא נתמך ומגובה על ידי ה-IT. כל הטרנספורמציה האדירה שעוברת טבע בשנים האחרונות נעשית כאשר ה-IT מהווה חלק בלתי נפרד ממנה. אנחנו מהווים חוליה מרכזית בשרשרת הערך הארגונית ומייצרים ללא הרף יוזמות חדשות שמאפשרות לשפר את התהליכים העסקיים ולהוביל את טבע לעמדת יתרון בתחרות המתגברת בעולם הפארמה. יש לנו את הזכות להיות שותפים מלאים בעיצוב הפרקטיקות הניהוליות של טבע והאוריינטציה שלנו הנה עסקית לחלוטין. האימוץ של טכנולוגיות SaaS הנו דוגמא אופיינית ליכולת שלנו להפוך את 'נושאת המטוסים' הענקית שנקראת טבע, לסירת מרוץ מהירה המסוגלת להגיב לשינויים בזריזות וגמישות ולהמשיך ולהוביל את עולם הפארמה."

כתבות שאולי פיספסתם

*#