תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

חדשנות טכנולוגית היא ה-DNA בהצלחתה העולמית של טבע

חברת טבע עוברת תהליכי התפתחות מרשימים בשנים האחרונות וככל שזה נראה אחד מעמודי התווך המרכזיים בתהליך היא - חטיבת ה-IT. החטיבה אחראית לכמה מהפכות טכנולוגיות מרשימות המאפיינות בדרך כלל סטרט-אפים צעירים ולא חברות ממוסדות וגלובליות בסדר גודל של טבע

גלובאל- מקלדת וכדור הארץ
Dreamstime

חטיבת הIT  היא חטיבה גלובלית, המונה כ-2,000 עובדים פועלת בלמעלה מ-30 מדינות, ומנוהלת מזה כ-4 שנים ע"י גיא הדרי Senior VP, Global CIO.

בכתבה זו בחרנו לראיין את אחד מחברי ההנהלה בחטיבה, רונאלד פיליפו, VP  לתחום התרופות הגנריות במסגרת חטיבת ה-IT  תחת ניהולו של גיא הדרי, ומרכז פעילות ה-IT בשווקי צפון אמריקה והשווקים המתפתחים. רונאלד מתאר כיצד מצליחה חטיבת ה-IT בטבע לשלב את הטכנולוגיות המתקדמות הללו וכיצד אלה מאפשרות להוביל את טבע להצלחה גלובאלית וליצירת יתרון תחרותי בשוק הפארמה העתידי. כמו כן, מספר רונאלד על מגמת ה-eHealth שהוא שותף מרכזי בה, שבמסגרת חלק מיתרונותיה תוכל החברה ללוות מקרוב את מטופלי התרופות הייחודיות, להבטיח שימוש נכון ואפקטיבי יותר באותן תרופות ולשפר באופן ניכר את השירות הניתן למטופלים.

איזה תפקיד ממלאת חטיבת ה-IT  בטבע ומה המשמעות של חדשנות טכנולוגית עבור חברה גלובלית כמוכם?

"לאורך השנים, וכיום ביתר שאת, חטיבת ה-IT הינה שותפה מלאה בעיצוב הפרקטיקות הניהוליות של טבע. חטיבת ה-IT בטבע מבינה עסקים, מדברת בשפה עסקית, מחויבת לפעילות העסקית ורואה את עצמה כזו שאחראית על עיצוב דרכה העתידית של טבע.

רונאלד פיליפו, VP  לתחום התרופות הגנריות במסגרת חטיבת ה-IT
יח"צ

"מדובר פה בראש ובראשונה בשילוב נדיר בין עסקים ל-IT. העובדה שטבע היא החברה הישראלית המצליחה ביותר בכל הזמנים, אינה מקרית. החברה מייצרת כ-120 מיליארד כדורי תרופות בשנה עם מחזור שנתי של 20.5 מיליארד דולר. חדשנות ותעוזה טכנולוגית הם אלה שהובילו את טבע להיות אחת מחברות התרופות המובילות בעולם וחברת התרופות הגנריות הגדולה בעולם. החדשנות הטכנולוגית נדרשת בכדי לאפשר את מערך הבדיקות העצום שנדרש בכדי להביא תרופות לאישור סופי, להבטיח את איכות המוצרים, את הזמינות שלהם ברחבי העולם ואת היעילות התפעולית שתאפשר לנו להשיג יתרון תחרותי על מתחרים מכל רחבי העולם.

"יחד עם זאת, חשוב לזכור שאנו לא חברת IT אלא חברת תרופות, וככאלה נעשה כל מאמץ כדי לאתר פתרונות IT חדשניים וקיימים ונטמיע אותם בצורה ייחודית בפעילות שלנו. יש לציין כי בגלל הגודל שלנו, כחברה גלובלית, אנו זוכים לשיתוף פעולה יוצא מן הכלל מחברות התוכנה העולמיות הרואות בטבע חלוצה טכנולוגית ומפעילות מאמצי פיתוח כבירים בכדי לספק מענה לצרכים הייחודיים והחדשניים שלנו."

טבע ידועה כחברה שלאורך כל השנים צמחה על בסיס רכישות ומיזוגים חברות גדולות ברחבי העולם, כיצד מצליחים לעבור מאוסף של ארגוני IT  מקומיים לארגון גלובלי אחד?

"יש לציין שבמשך תקופה מסוימת הניהול של כל חברה נעשה ברמה המקומית וזה עבד לא רע, אבל לא אפשר צמיחה מעבר לרף פעילות מסוים. עם הזמן הבנו שבכדי לשמור על היתרון התחרותי שלנו נהיה חייבים לקבל נקודת מבט מרכזית על התהליכים בכל רחבי העולם. תובנה זו התפתחה במקביל לקפיצת הדרך המשמעותית שנעשתה בעולם התוכנה, עם מערכות ERP מרכזיות וטכנולוגיות ענן רובסטיות ששינו מקצה לקצה את רמת המוכנות שלנו לקפוץ פנימה. ההתפתחות של מערכות כמו SAP ,ARIBA, Salesforce וכד', אפשרו לראשונה לעבור באופן פשוט ובטוח למערכת גלובלית.

פארמסוטיקאל
Dreamstime

"אבל הדרך לא הייתה פשוטה. זה דרש מהארגון כולו לעבור טרנספורמציה אדירת ממדים, שהובלה במידה רבה על ידי גוף ה-IT, שהיה הגוף היחידי שיכול היה לראות את המערך כולו על כל יחידותיו, החל מעולמות המחקר והפיתוח, דרך הייצור וכלה במערכות הניהול והמכירה.

"זה גם השלב שבו היה ברור כי הIT הינו חוליה מהותית בשרשרת הערך של טבע. השינוי שאנו נדרשים להוביל מראה שאנחנו לא רק יחידת תמך, לא רק enablers, אלא גם חלק אינטגרלי בשרשרת הערך. למעשה, חטיבת ה-IT הנה חלק בלתי נפרד מתהליך שיפור הצעת הערך של טבע למחזיקי העניין השונים שלה. הן כלפי חוץ על ידי יצירת אינטגרציה עם ספקים והן כלפי פנים בעבודה משותפת עם החטיבות השונות בניהן המו"פ, התפעול, התקשורת ועוד. החטיבה מהווה back bone שהוא מאוד קריטי, והיחידי שנוגע בכל אחת מהפעילויות של החברה."

רונאלד, איזו דוגמא תוכל לתת לחדשנות טכנולוגית שמובילה שינוי עסקי?

"קיימות עשרות דוגמאות לחדשנות שהובילה להצלחה ויעילות עסקית משופרת, עם זאת נראה כי אחת המוצלחות שבהן נוגעת ל-eHealth. מדובר במהפכה במושגי עולם הפארמה, כיוון שלראשונה נוצר פה קשר ישיר ובלתי אמצעי בין חברת התרופות לצרכן הסופי. זאת בנוסף למידע שהוא מקבל ממערכות בריאות כמו מרפאות, בתי חולים, רופאים וכד'. מזה שנים רבות שאנו מנסים למצוא דרך לשפר את שביעות הרצון של המטופלים ולהגדיל את האפקטיביות החיובית של השפעת התרופה עליהם. זה דורש מן הסתם, קשר ישיר ומעקב צמוד מול המטופלים, דבר שעד כה היה נראה שהוא בלתי אפשרי וזו הסיבה שהשקענו בפיתוח של פתרונות לנושא זה.

א.ק.ג ואיור של אדם רץ שליבו מודגש
Dreamstime

"דוגמא אופיינית ליישום הפתרון הנה אפליקציה שפיתחנו הנקראת בשם: Copaxone iTracker 2.0 mobile app. אפליקציה זו, שכל מי שמטופל ב- Copaxone, תרופת הדגל של טבע לחולי טרשת נפוצה, יכול להוריד לסמארטפון שלו, מאפשרת לבצע שורת פעולות בזמן אמיתי ולייעל פי כמה את איכות הטיפול. בין הפעולות שניתן לבצע בשילוב בין האפליקציה ומרכז התמיכה הייעודי: רישום מדויק של הזרקות, יצירת לוח זמנים הכולל רוטציות הזרקה ומינונים מדויקים, מתן תזכורות אוטומטיות לפציינטים, מעקב אחר התקדמות מצבו הבריאותי של המטופל, משלוח של דוחות תקופתיים לרופא או המרפאה המטפלת, התייעצות עם אחיות ורופאים ועוד. כבר בשבוע הראשון להשקת האפליקציה קיבלנו תגובות שאפשרו לנו להבין כי למעלה מ-7,000 מטופלים ביצעו את ההזרקה היומית שלהם ולמעלה מ-5,000 ביצעו בדיקה לגבי מידת המוכנות שלהם והמינון הנדרש לביצוע הזריקה הבאה. אלו נתונים שבעבר לא הייתה נגישות אליהם וכיום מאפשרים לנו לשפר באופן מתמיד את יעילות הטיפול ולמנוע טעויות שיזיקו למטופלים.

"באופן דומה הקמנו פתרון של פורטל eHealth המאפשר לקבל מידע במגוון של נושאי בריאות ואף להתייעץ באופן שוטף עם מומחים בתחומים שונים. כמובן שבמקביל לפתרונות האפליקטיביים, הוקמו מרכזי תמיכה ייעודיים שנערכו לספק את השירותים תוך שימוש בערוצים בחדשניים שסיפקנו. אלו דוגמאות למהפכות של ממש, במושגי עולם הפארמה, המובלות על ידי חטיבת ה-IT בטבע."

אימצתם לאחרונה מספר פתרונות חדשניים הפועלים כשירות ענן, כיצד מסתדר הדבר עם אופייה השמרני של תעשיית הפארמה והרגולציות המקובלות בתעשייה?

"המעבר לשירותי ענן היה אמנם לא פשוט מבחינת היקף הבדיקות שעשינו והצורך לקבל ביטחון מוחלט שהוא אכן עומד בסטנדרטים שאנו רגילים לפעול בהם. עם זאת, מהרגע שנוכחנו לדעת שחברות הענן אכן מסוגלות לספק את רמת האבטחה, השרידות והזמינות הנדרשת, המעבר היה מתבקש. הרי בסופו של דבר, כפי שכבר ציינתי, אנו לא חברת IT, אלא חברה של Health Care. זו המהות העסקית שלנו. אי לכך, בכל מקום שזה אפשרי, נעדיף כמובן להשתמש בשירותים שכבר קיימים, בין אם מדובר באפליקציות ובין אם מדובר בתשתיות.

שירותי ענן
Dreamstime

"כדי להבטיח שזה יעבוד בצורה חלקה, יצרנו מנגנון מאוד קפדני לבחינת כל תוכנה ותשתית כזו, מנגנון שלא נופל ברמת החומרה שלו מאלו של גופי הביטחון המחמירים ביותר. ברגע שאותם ספקים מוכנים ליישר קו עם הדרישות הקפדניות שלנו, אנחנו בהחלט יכולים לחבור אליהם. היתרון הגדול של טבע כחברת ענק גלובלית וכמי שנחשבת לחלוצה באימוץ מגמות וחדשנות טכנולוגית, מתבטא בנכונות והגמישות האינסופית של ספקים אלו להתאים את שירותיהם כך שיהלמו את הדרישות שלנו. ללא שיתוף פעולה זה, המשימה הייתה בלתי אפשרית."

אלו גורמים אפשרו לגוף ה-IT להגיע למעמד כה משמעותי בפעילותה העסקית של טבע?

"כאלו שמסתכלים מנקודת מבט מרכזית על החברה, על כל חטיבותיה ופעילותיה, יש לנו מעמד מיוחד שעם השנים גם הוכיח את עצמו וזוכה כיום לאמון בלתי רגיל מצד כל שכבות הניהול. סומכים עלינו ומצפים מאתנו ליזום ולהביא בשורה של שינוי לכל מחלקה בארגון. טבע זה ארגון שמספק כיום תרופות לכ-200  מיליון מטופלים מידי יום. זה המון, ויש הבנה בחברה שכבר לא מספיק לספק להם רק כדור אלא לגעת באופן אמיתי בשיפור כולל של הבריאות שלהם. וכדי שזה יקרה, צריך להיעזר בהרבה טכנולוגיה חדשנית ומתקדמת. כאן אנחנו נכנסים לתמונה ומובילים את אותן מגמות שיאפשרו לטבע להנהיג ולהוביל את עולם הפארמה העולמי."

כתבות שאולי פיספסתם

*#