תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

לידיעת הרוכשים במרכז ת"א: עידן המגדלים נגמר - הדירות חוזרות לשכונה

לכתבה

תכנית המתאר החדשה של תל אביב חיסלה את צמיחת המגדלים במרכז העיר במקביל לעלייה בביקוש לדירות חדשות בבניינים אינטימיים ברחובות השקטים. חברת אקו-סיטי מובילה את השינוי האורבני ובונה כיום מגוון דירות חדשות בפרויקטים שנמצאים במרחק הליכה מכול מה שיש לשכונה להציע

מרכז תל אביב עובר כבר שני עשורים שינוי דרמטי ותהליך ההתחדשות עדיין נמצא בעיצומו. את השנים האחרונות אפיינו שני אלמנטים מרכזיים: הראשון - שדרוג דרמטי של המרחב הציבורי ומרכזי התעסוקה; השני - צמיחת מגדלי היוקרה למגורים.

עיריית תל אביב יצרה בחוכמה שינוי מהותי ומוקפד שהפך את רחובות העיר הנטושים (מי עדיין זוכר שלפני פחות מעשרים שנים תושבים ברחו משדרות רוטשילד) למרכז עירוני מלא חיים סביב השעון, 7 ימים בשבוע. המרכז העירוני שנמצא בין הים, איילון, נחל הירקון ודרום העיר ברבעים 3, 4, 5 ו-6 עומד היום בגאווה לצד מרכזי ערי העולם המובילות. לצד שדרוגי השדרות, הרחובות הראשיים, שבילי האופניים והגינות העירוניות החלו לפרוח העסקים הקטנים ששינו את חווית הרחוב מן הקצה אל הקצה. מרכז העיר התחיל לפרוח מחדש. עירוב השימושים, הגדלת מרכזי התעסוקה וטיפוח אזורי הבילוי הפכו את תל אביב לעיר חזקה כלכלית, מגוונת תרבותית וידידותית במיוחד למשתמש.

פרויקט אוסישקין 38, אקו סיטי. דירות הגג צופות אל פארק הירקון והים

זאת היתה גם שעתם היפה של מגדלי היוקרה. מגרשים ריקים שהיו תקועים במשך שנים התחילו להצמיח מגדלי מגורים שהגדירו מחדש את דירות היוקרה של תל אביב על אף שרובם ממוקמים בשולי מרכז העיר.

להרגיש את העיר, לחיות את השכונה

אילי בר, מנכ"ל משותף בחברת אקו סיטי הבונה כיום 8 פרויקטים במרכז תל אביב מסביר: "השינוי הדרמטי שמתחולל בימים אלה במרכז העיר מסמן את סוף עידן המגדלים והחזרה אל הבניינים הקטנים ברחובות השקטים. התהליך החדש נובע משתי סיבות משלימות. הראשונה – העירייה קבעה מדיניות תכנון עדכנית בתכנית 'תל אביב 5000' לפיה לא ייבנו יותר מגדלים חדשים במרכז העיר. רק מגדלים שכבר אושרו בתכניות קודמות יאושרו לבניה ויזמים שביקשו לקדם מגדלים חדשים נתקלו בסירוב גורף וויתרו. כתוצאה מכך נכנסו לעידן חדש של התחדשות עירונית ובהתאם לכך כל הדירות החדשות שאנחנו בונים עכשיו נמצאות בפרויקטים אינטימיים ברחובות היוקרתיים והמבוקשים ביותר של מרכז העיר".

פרויקט פייבל 16, אקו סיטי. הדירות המרווחות צופות לגינת פייבל ובמרחק הליכה מכיכר המדינה.

"הסיבה השנייה נוגעת דווקא לשינוי מהותי בטעמי קהל הרוכשים שעוברים עכשיו למרכז תל אביב," אומר אבי ליבוביץ, מנהל המכירות של אקו סיטי. "רוב רובו של הביקוש לדירות במרכז העיר מגיע מאנשים השונים מאוד מקהל חובבי המגדלים. הרוכשים מחפשים בניינים צנועים יותר, שנמצאים בלב השכונה שהם אוהבים, בלי השעבוד להוצאות הגבוהות של חיים במגדל. במקום להתנתק מהעיר ולגור בתוך שכונה סגורה עם אוכלוסייה מנוכרת וחד-גונית, הרוכשים רוצים להרגיש את הרחוב, ליהנות מהמגוון התרבותי והקצב הדינמי של העיר ובעיקר ללכת ברגל ממקום למקום."

פנטהאוז נדיר או דירת 4 חדרים? יש גם וגם

אקו סיטי המתמחה בייזום, תכנון וביצוע של פרויקטים בתחום ההתחדשות עירונית, בחרה מראשית דרכה למקד את הפעילות שלה במרכז תל אביב.

אקו סיטי בונה עכשיו את הדירות החדשות של מרכז תל אביב ברחובות היוקרתיים בעיר >>>

האסטרטגיה הממוקדת הוכיחה את עצמה ואקו סיטי מדורגת במקום הראשון בתל אביב במדד מדל"ן - גלובס להתחדשות עירונית עם המספר הרב ביותר של פרויקטים שהושלמו ושנמצאים בשלבי תכנון.

פרויקט אייבשיץ 6, אקו סיטי. פנטהאוז עם בריכה פרטית באורך 11 מטר בסמוך למתחם בזל

"אנחנו מבצעים כיום 8 פרויקטים במרכז העיר ולכן יש לנו מגוון מיוחד של דירות במיקומים ובגדלים שונים להציע," אומר ליבוביץ. "רוכשי הדירות שפונים אלינו יודעים להגדיר במדויק את הרדיוס שבו הם מעוניינים לגור, אך לא מוכנים להתפשר על נוחות החיים שלהם. לכן דירות יד שניה ללא מעלית וחנייה בבניין מוזנח אינן רלוונטיות עבורם. מדובר לדוגמה במשפרי דיור בשנות השישים לחייהם שעוזבים צמוד קרקע מחוץ לעיר ורוצים דירה חדשה ומרווחת, או בהייטקיסטים שרוצים לגור מטר מהמשרד, ועד רוכשים אמידים במיוחד שמחפשים בנרות פנטהאוז נדיר בשטח של 200 מ"ר במפלס אחד - מבחר הפרויקטים מאפשר לנו להתאים לרוכשים השונים את המיקום והדירה הנכונים להם. הבניינים נבנים ברחובות מבוקשים במיוחד כמו אוסישקין, שלמה המלך, שולמית, פייבל, גליצנשטיין, אנטוקולסקי, איתמר בן אב"י, ברנדייס ודומיהם שקשה מאוד למצוא בהם דירות חדשות."

פרויקט שולמית 11, אקו סיטי. הדירות פונות אל גינת רות – גינה קלאסית של העיר הלבנה החבויה בין כיכר דיזנגוף לכיכר רבין

איכויות של שימור בבניין חדש

גם בהיבט האדריכלי נבנות כיום דירות החורגות בהרבה מהז'אנר הטיפוסי לדירות המגדל. "ההתחדשות העירונית מייצרת בניינים שקרובים יותר לתחום השימור," אומר אדריכל דודו רשף, מנכ"ל משותף באקו סיטי. "הפרופורציות של הבניין הן בגודל אנושי והוא מחובר לרחוב ולסביבה. הגינה הקדמית ולובי הכניסה האינטימי שומרים על אופי הבנייה התל-אביבית של פעם. בפרויקטים אנחנו גם מתכננים גדלים שונים של דירות, החל בדירות שני חדרים, דרך דירות חמישה חדרים מרווחות בשטח 160 מ"ר ועד דירות גג עם בריכה ומרפסות פתוחות מכל כיוון אפשרי. אנחנו אפילו משתמשים לפעמים בטיח שמאפיין בנייני שימור בגלל איכות החומר וההתאמה לשפה האדריכלית של העיר הלבנה. למדנו שאמנם לכל רוכש יש את הצרכים הספציפיים שלו אבל קיים קו משותף ברור של הקהל במרכז תל אביב שבדרך כלל מעדיף פחות חדרים ויותר מרחב פנימי וגמישות תכנונית בתוך הדירה. העובדה שאנחנו חברה יזמית שעוסקת גם בתכנון להיתרים וגם בביצוע הקבלני עצמו מאפשרת לנו להציע לרוכשים פתרונות יצירתיים ומענה מהיר בכל היבטי הפרויקט ובכל שלב ושלב." 

כיכר דיזנגוף או כיכר המדינה? אקו סיטי בונה עכשיו ברחוב שולמית וברחוב פייבל דירות חדשות >>>

חזרה לערוץ>>>