תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

Echo: מהפכה בעולם ההדרכה

ברור לכולם שילדינו לא לומדים בצורה שמעצימה אותם או ממצה את הפוטנציאל שלה, כך גם בקרב חברות וארגונים, שחלקם עדיין מעבירים ידע בשיטות מסורתיות

חברת עת לדעת
עופר אידלוביצ'י

ביקורת שכיחה הנשמעת תכופות על עולם ההדרכה היא כיצד ייתכן שהעולם מתקדם בקצב מטורף, הכל מתחדש, משתנה ומתהפך, ואילו כיתות הלימוד לא מתפקדות בצורה שונה מהותית מכפי שתפקדו לפני 50 ואפילו 100 שנה? אבל האתגר אינינו רק כיתת הלימוד, שהרי בני האדם השתנו: אנחנו רוצים תוכן מעניין, אם אפשר בווידאו, אנחנו רוצים אותו קצר ותמציתי, ואנחנו רוצים לקבל רק את מה שאנחנו צריכים עכשיו (את היתר נלמד כשנצטרך).

>> פנויים להצעות? כל הפרטים על משרת DevOps Team Leader

יש לזה שמות רבים - "“Life Long Learner, " 4th Industrial Revolution" , "work 4.0", כל אחד מהם מבין שחלק משמעותי מהפריצה הבאה של האנושות מחייבת שינוי מהותי בדרך שבה אנו לומדים.

אז מה כן ?

אין ספק שטכנולוגיה תשחק מרכיב משמעותי בלמידה. כמו בתחומים אחרים, חווית הלמידה צריכה להיות שונה, כזו שאינה מניחה שהלומד "חייב" אלא שייהנה מהלמידה, מה שיתרום להגברת המעורבות שלו בתהליך הלימוד. "האתגר של גופי הדרכה כיום הוא להתאים את דרך ההוראה לקהל היעד ולדרישות המשתנות של המאה ה-21", קובע אסף שלום, סמנכ"ל מוצר בחברת Time To Know. הלמידה תכלול מרכיבי למידה שיתופית, וכמובן מסלולי למידה אישיים. ברור לנו שלמידה תתבצע במודל אחר שנקראBlended Learning . החידוש במודל הלמידה המעורבת הוא שמידע מהלמידה האישית והמשותפת נאסף במטרה לשפר את תהליך הלימוד. "כיום מדברים על למידה מכל מקום, בכל זמן ובכל מכשיר, ולאו דווקא בזמן אמת", מוסיף שלום.

אסף שלום, סמנכ"ל מוצר בחברת Time To Know

זו המטרה הנוכחית של Time To Know, שנכנסה לפני שלוש שנים לשוק העסקי והמסחרי. "אחרי שנים רבות של עבודה עם מערכת החינוך, הבנו שמי שיוביל את המהפכה בעולם ההדרכה, הלימודים והחינוך הם לא בתי הספר והאוניברסיטאות, אלא החברות", אומר אסף. "לכן לפני כשלוש שנים עשינו מעבר ממיקוד בבתי-ספר למיקוד בהכשרת כוח עבודה. כיום המשימה שלנו היא לספק פלטפורמה חדשנית, קלה לשימוש ועדכנית להכשרות עובדים או לקוחות". בימים אילו החברה נכנסת לשוק ה- Mass Market ומשיקה פלטפורמת הדרכה חינמית לכל מי שברשותו הידע והמומחיות שאותם מעוניין להעביר ללומדים (בכיתה ואונליין).

>> הגישו מועמדות למשרת Front End Developer

חווית לימוד מלאה בדיגיטל

כך נולדה Echo - פלטפורמת הלימוד החדשנית שמציעה Time To Know ליחידים ולחברות. זהו שירות Software as a Service אליו ניתן לגשת דרך מחשב, טאבלט או סמארטפון. אין צורך בהתקנה כלשהי, פשוט נרשמים ומתחילים לעבוד. "תוך שתי דקות יש לך פלטפורמה משלך ואתה יכול להתחיל לייצר תוכן ולהזמין את הלומדים לצרוך אותו", מסביר אורי בנדט, דירקטור מוצר ב- Time To Know. "כדי לתת כלים אופטימיליים לסוגים שונים של יצרני תוכן פיצלנו את הפלטפורמה לשתיים: iEcho, המיועדת למדריכים עצמאיים, יועצים, גופי הדרכה קטנים ועסקים קטנים. Echo Enterprise”, המספקת חוויה דיגיטלית שלמה לגופים גדולים יותר שצריכים יותר אפשרויות מתקדמות, דוגמת כיתה וירטואלית, הדרכה ב-VR, וידאו ב 360 מעלות ועוד. המערכת מכילה רכיבי אדמיניסטרציה המאפשרים לארגון לנהל את ההדרכה באופן מקצועי מבוסס על צרכיו ועל פונקציות/ כישורים כנדרש.

אורי בנדט, דירקטור מוצר ב- Time To Know

בנדט אומר שלמרות שמדובר בפלטפורמה שמספקת חוויה לימודית מלאה, זוהי גם מערכת גמישה שאינה עמוסה בתפריטים מורכבים. כלומר, החברה לקחה את הניסיון הרב שצברה בתחום יצור ועריכת תוכן, כמו גם למידה אישית אפקטיבית, כדי לייצר פלטפורמה קלה לשימוש גם למשתמש שאינו טכנולוגי. "מערכות למידה היום הן מורכבות מאוד, ולכן קלות השימוש משחקת תפקיד חשוב. אין תפריטים מסובכים או יכולות מיותרות. בכל שלב נתון הפלטפורמה חושפת למשתמש רק את מה שהוא צריך לראות, כך שזה מאוד אינטואיטיבי. יצירת התוכן קלה מצד אחד, אך גם עשירה מהצד השני. האינטואיטיביות לא באה על חשבון היכולות".

פעולותיהם של הלומדים מנוטרת ומספקת למדריך תובנות והמלצות לשיפור, לא רק בנוגע להישגי הלומדים, אלא גם בנוגע למחוברות (engagement) הלומדים ורמת הקושי של יחידת התוכן. "בעזרת שימוש ב-Echo ניתן לזהות איזה תוכן קל ללומדים ואיזה קשה יותר ומצריך חזרות. על ידי אלגוריתם חכם, הפלטפורמה מזהה יחידות לימוד קשות ומציעה דרכים להתמודד ולשנות את החומר הנלמד. המטרה היא לחסוך זמן למדריך ויחד עם זאת לסייע לו להישאר כל הזמן  עם היד על הדופק מבחינת תהליך הלמידה, ולספק למדריך משובים בצורה אוטומטית בזמן אמת ובכלל".

עוד מספרים ב-Time To Know על מגוון לקוחות המשתמשים בפלטפורמה, ביניהם BDO , קורסים המועברים על ידי מרצים באוניברסיטה, חברות ביטוח בארץ ובעולם ואפילו רשת חדרי כושר גדולה בסין שמשתמשת כיום ב-Echo.

במה עוד שונה Echo ממוצרי למידה דיגיטלית אחרים?

בנדט: "הפלטפורמה גמישה, המדריך מחליט כיצד נכון לבצע את ההדרכה. הפלטפורמה תומכת בכל צורות הלמידה השכיחות: E-Learning טהור, לימוד פרונטלי במצב שמדמה מרצה מול כיתה פיזית, שאלות של הלומדים וגם מצב משולב של דיגיטלי ופרונטלי".

» למתחם הקריירה בהייטק של דה מרקר - לחצו כאן