פרויקט של פעם בחיים: Payoneer מציעה לבנות את העתיד של עולם הפינטק

החברה המובילה בעולם התשלומים המקוונים מפתחת פלטפורמה חדשה ושולחת קול קורא לאנשי טכנולוגיה להצטרף ולקחת חלק במשימה הייחודית

אסף לבנון, תוכן מקודם
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
(מימין) אלון לב, צוריאל בן-דהאן ונועם אור, צוות חברת פיוניר
אסף לבנון, תוכן מקודם
תוכן מקודם

Payoneer היא חברה שמסתכלת קדימה. כמי שחוללה מהפכה בעולם התשלומים הוכיחה החברה את כישוריה בצפיית הצרכים העתידיים של השוק ושלה. כספקית של פלטפורמה עולמית להעברות תשלומים - חייבת Payoneer לייצר תשתית שתהיה יציבה ואמינה לחלוטין ותמיד תצליח לענות על דרישות העומס הגוברות במהירות. מהסיבה הזאת תמיד הקפידו בפיוניר לעבוד על סקיילינג שיתמוך לא רק בעומסים של היום וגם לא רק באלו הצפויים בעוד שנה או שנתיים, אלא בתשתית שתוכל לתמוך גם בצרכים שיצוצו עוד חמש שנים והלאה.

>> רוצים לשמוע עוד על עבודה בחברת Payoneer? – לחצו כאן

"המערכת שלנו התפתחה והגיעה ברמת היכולות והפיצ'רים שלה לכיסוי משמעותי ומקיף מאוד בשוק, הכולל תמיכה ביותר ממאתיים מדינות ובכל סוגי הלקוחות: מסוחרים, עסקים קטנים ופרילנסרים שמוכרים מוצרים ושירותים ועד לקוחות ענק כ-Airbnb, Amazon ו-Uber", אומר נועם אורן, ה-CTO של Payoneer. "הסקיילינג תמיד היה אתגר מרכזי ובשלוש השנים האחרונות השקענו בו רבות. הצלחנו בהתמודדות הזאת וכיום יש לנו פתרון חזק, מוביל ויציב. זה מאפשר לנו להמשיך להשקיע בקידום והרחבת הפתרון הקיים אבל יחד עם זאת להרים את הראש, להסתכל עוד כמה שנים קדימה ולראות איך אנחנו פותרים בעיות שלא רק שטרם נוצרו - אלא אפילו עוד לא התחלנו לחשוב עליהן".

ההסתכלות הזאת הביאה את החברה לתובנה חשובה שהובילה להחלטה משמעותית: הצורך לבנות תשתית חדשה עבור פלטפורמת התשלומים של החברה. לא כזאת שתחליף את הקיימת אלא כזו שתתחבר אליה, תתמוך בה ותהיה בנויה בצורה הטכנולוגית העדכנית ביותר. "פלטפורמה שלא רק תתן מענה לאתגרי העתיד, אלא תיקח את החברה צעד גדול קדימה ותאפשר טיפול בבעיות שעוד לא ניתקלנו בהן", כפי שמגדיר זאת צוות הפיתוח. הגדרת המשימה: להביא את כל הידע והיכולות שצברה Payoneer עד עכשיו, להסתכל על הדברים בראייה רעננה ולבנות פלטפורמה שמשלבת את מה שעשתה החברה בעבר עם דברים חדשים ובחיבור שונה.

לשבור תקרות זכוכית

הפרויקט הזה קיבל את השם "אנסמבל" - ההולם משימה שדורשת התמודדות קבוצתית -  הורכב עבורו צוות מבכירי אנשי הטכנולוגיה של החברה ונשכר משרד ייעודי במגדל תל-אביבי. למתפלאים על מימדיו הצנועים והאינטימיים של המשרד המשקיף על תל-אביב מהקומה ה-27 מסביר הצוות שיצירת פתרונות חדשניים מצריכה אווירה מסוימת וסוג של מיקוד. ארגון כמו Payoneer, המעסיק יותר משמונה מאות עובדים בישראל, יודע לקדם רעיונות וטכנולוגיות חדשות לעתים מזומנות ועדיין מכיר בצורך לספק אווירה ייחודית לצוות אנסמבל על ידי טריטוריה משלו.

"אנחנו בונים פלטפורמה עם וייב מאוד סטארט-אפי אבל אנחנו גם יודעים היטב מה הביזנס שלנו ולאן אנחנו רוצים להגיע. זה לא שהמשימה שלנו עכשיו היא להתחיל לבנות Proof of Concept", מדגיש צוריאל בן-דהאן, הארכיטקט הראשי של Payoneer. "אנחנו מגיעים עם טכנולוגיה קיימת ועובדת ובניגוד להרבה סטארט-אפים אנחנו מגובים ב - Payoneer הגדולה".

"Payoneer היא חברה ששוברת תקרות זכוכית" אומר אלון לב, ה-VP Data של החברה. "בכל פעם יצרנו מציאות חדשה בשוק ואפשרנו לדברים חדשים לקרות. היום אנחנו באים לשבור עוד תקרת זכוכית וליצור את הפתרון הבא בעולם הפינטק, שיאפשר יכולות פיננסיות שעוד לא קיימות. יש המון אתגרים שאף אחד בשוק עדיין לא פתר, כך שאנחנו לא באים ליישר קו אלא ליצור משהו חדש, ליצוק מציאות חדשה לתוך העולם הזה". 'אנסמבל' זה לקחת את כל הידע העסקי שלנו והשירותים שלנו ולייצר מהם פלטפורמה אחת גדולה, שלמה וחזקה".

"יש המון אתגרים שאף אחד בשוק עדיין לא פתר, כך שאנחנו לא באים ליישר קו אלא ליצור משהו חדש"צילום: פנימי

"Payoneer יודעת כיום לתת שירות לחברות ולהעביר כסף בין מדינות בכל העולם ובהיקפים גדולים. אבל בהסתכלות קדימה אנחנו רוצים לעשות הרבה יותר מזה והרבה דברים בעולם הפיננסי שלא עשינו עד עכשיו", אומר נועם אורן. "אם לתת דוגמה: שימוש ב-AI ו-machine learning פרץ לנו את הדרך לזיהוי מוכרים באמזון בעלי פוטנציאל הצלחה רב. כבר עכשיו, כשאנו מזהים מוכר כזה אנחנו מציעים לו לסייע לו להגדיל את עסקיו בעזרת מימון. נוכל בעתיד להציע עוד מגוון של שרותים פיננסים ללקוחות שלנו בכל בעולם. Payoneer גם יכולה להיות הרבה יותר משמעותית בעולמות הסליקה".

נועם אורן: "Payoneer היא כיום אוסף של מוצרים מעולים שמאפשרים המון תסריטים פיננסיים. המטרה של 'אנסמבל' זה להבנות אותם מחדש כפלטפורמה כוללת וכך להרוויח גמישות ללקוחות ולנו. היא תסתמך על יכולות סקיילינג לכוח המחשוב, לטכנולוגיה ולאופרציה. אנחנו גם לא חייבים להיות מוגבלים ללקוחות מעולמות ה-B2B. אפשר לתמוך בהרבה יותר תסריטים פיננסיים, כמו העברת כספים בין אנשים בכל רחבי העולם. 'אנסמבל' הולך לאפשר לנו לבנות כל תסריט פיננסי שהוא בין כל סוג של לקוח או אדם פרטי, בקלות, במהירות ובסקייל גלובלי שיכלול גם מקומות שלא נמצאים היום על המפה הפיננסית העולמית. אנחנו מאמינים שברגע שנאפשר זאת כפלטפורמה ניתן יהיה לבנות על זה עוד ועוד תרחישים. במקביל, אנחנו ממשיכים לפתח את המערכות הקיימות שלנו כל הזמן. הן עובדות מעולה וממשיכות להתקדם ולהתחדש כל הזמן. החיבור שלהן ל'אנסמבל' יהיה רציף וטבעי תוך שיתוף בחשיבה וכיוונים טכנולוגים ומרוץ התקדמות משותף. 'אנסמבל' תיבנה על בסיס המערכות הקיימות של פיוניר ותתפקד כמעין מנצח על כל הסיפור הזה".

"אנחנו ניגשים ל'אנסמבל' כשאנחנו יודעים מה יש לרשותנו ולכן מלכתחילה בונים את האלמנטים שמשלימים, מחברים ומחזקים את מה שקיים אצלנו - במטרה להשיג פלטפורמה שלמה יותר", מוסיף אורן. "ישנם תחומים חזקים, טובים ומתקדמים במערכות הקיימות שלנו וישנם תחומים חדשים שצריך לפתח, וזה מה שיעשה הצוות שמתגבש כאן. הכל ייפגש בפלטפורמה המאוחדת".

אנשים שרוצים להחליף נוחות באתגר אמיתי

משימה מיוחדת דורשת אנשים מיוחדים. ב- Payoneer מחפשים כיום עובדים בשורה של מקצועות טכנולוגיה הן במערכות המפותחות במרכז הפיתוח בפתח תקווה והן כדי שיצטרפו לקבוצת 'אנסמבל' בתל אביב, מפתחים, אנשי Dev-Ops, דאטא, אוטומציה, AI ועוד. כששואלים את הצוות הקיים מהם המאפיינים של חברי הצוות שטרם גויסו הם מתמצתים זאת ב"אנשים שרוצים להחליף נוחות באתגר אמיתי".

"אנחנו מוציאים קול קורא לאנשים מוכשרים ומנוסים שכבר 'עשו את זה' להצטרף אלינו בבניית הפלטפורמה הבאה בעולם הפינטק, תוך התבססות על פלטפורמה קיימת שהיא כבר מובילה", אומר בן-דהאן. "כדי להרים עולם טכנולוגי מתקדם כל-כך אנחנו צריכים אנשים שמוכנים לגעת בתחומים בהם כבר נגעו בעבר - אבל לקחת את זה ביחד איתנו דרגה אחת קדימה. אלו יכולים להיות אנשים שהובילו וניהלו בעבר ועכשיו הם בליגה הגבוהה ביותר של היכולת להתמודד עם מורכבות טכנולוגית. חשוב שירצו לסלול מסלול חדש בעולם הפינטק".

"להרבה אנשים שבנו פעם מערכת מאפס בתוך סטארט-אפ עם המון מגבלות של תקציב וזמן יש את החלום לעשות את זה כמו שצריך, תוך שימוש בידע שלהם ובארגון שיכול לספק את המשאבים, הגב והיכולת הדרושים", מסכם אורן. "זה בדיוק מה שאנחנו מציעים פה: לבוא ולבנות משהו מבסיסו, בצורה נכונה ומדויקת וברמה הגבוהה ביותר. אנחנו מחפשים אנשים שבנו את זה פעם אחת טוב ובאים להגשים את החלום של לבנות את זה כמו שהיו בונים עכשיו - אם היו מקבלים את ההזדמנות, המשאבים והזמן. אנחנו יכולים להבטיח להם שנספק את כל אלו".

>> רוצים לשמוע עוד על עבודה בחברת Payoneer? – לחצו כאן

>> בחזרה למתחם FOMO