מבט מבפנים: איך נראה יום העבודה של ראש צוות בחברת Payoneer?

הכירו את אמיר סגל ראש צוות במחלקת המחקר והפיתוח של Payoneer, שכבר למד איך מתמודדים עם פקקים בדרך לעבודה ואיך לאזן בין חיי המשפחה והקריירה

תוכן מקודם
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אמיר סגל, פיוניר
תוכן מקודם
תוכן מקודם

שם: אמיר סגל
גיל: 36
עיר מגורים: מודיעין
סטטוס משפחתי: נשוי + 3
תפקיד: ראש צוות במחלקת ה-R&D של Payoneer
ותק בתפקיד הנוכחי: כשלוש שנים

>> מעוניינים ללמוד עוד על העבודה בחברת Payoneer? – לחצו כאן

מהו התפקיד שלך בחברת Payoneer?
את דרכי בפיוניר התחלתי כמפתח בצוות קטן של שלושה אנשים שהיה אחראי על הרישום ומערכת MyAccount. לאחר כשלוש שנים קודמתי לתפקיד ראש הצוות. בהתחלה הצוות מנה ארבעה אנשים בסך הכל ועם הזמן גדלנו. כיום הצוות מונה, מלבדי, עשרה אנשים בסה"כ - 8 מפתחי Back End/ Full Stack, מפתח Front-End ו-QA. העשייה בצוות שינתה את האופי שלה לאורך השנים – לקחנו אחריות על תחומים נוספים, וכיום אנחנו אחראים על תחומים מגוונים כמו רישום משתמשים לפיוניר, מנגנון הכניסה לשירותים השונים וכדומה. רוב הזמן אני עוסק בתכנון השלבים הבאים של הפרויקטים השונים ועבודה עם צוותים אחרים כדי לתת שירותים בעולם המשתמש. יוצא לי לעבוד עם הרבה מחלקות שונות בפיוניר שהן לא ב-R&D במטרה להבין את הצרכים והבעיות שלהן ובמתן רעיונות שיסייעו בפתרון אותן הבעיות.

צילום: גמבא צלמים

איך הגעת לעבוד בחברה?
כשאשתי ילדה את הילדה הבכורה, החלטנו לעבור מחיפה למודיעין כדי להיות ליד ההורים, ולכן חיפשתי מקום עבודה במרכז. התראיינתי בכל מיני מקומות, וקיבלתי הצעה מחברה בקרית עתידים בזמן שהתראיינתי ב-Payoneer. החברה מצאה חן בעיני, אז התקשרתי לעדכן אותם לראות אם אפשר לזרז את התהליך, ומיד חזרו אלי להגיע למחרת. מפה לשם חתמתי איתם על החוזה, והשאר היסטוריה.

איך רכשת את הכישורים הנדרשים לתפקיד?
כמפתח full stack, מצפים ממך לגעת בתחומים רבים, כמו עיצוב חווית משתמש, בסיסי נתונים, ממשקי תכנות יישומים (API). עם הזמן אתה מתמקצע בתחומים מסוימים אבל כדי באמת להצליח בצוות אתה צריך להקיף את עצמך באנשים המתאימים, כך שאתה מביא את מה שאתה יודע, ובמקביל לומד כל הזמן מאחרים בתחומים שונים. בעבודה בפיוניר ובחברות קודמות יצא לי לחוות את התהליך שהמשתמש עובר ולראות איפה הקשיים שלו. ברגע שהאסימון נופל, הפאזל בדרך כלל מתחבר וכך גם המוצר. מכיוון שהתחלתי בפיוניר כמפתח אז המעבר לראש צוות היה יחסית חלק, אולם דרש ראיה שונה מאשר מפתח והיכולת לדבר אל כולם ולרתום אותם. כאן עזרה לי אפילו התקופה שעבדתי במשרת בקרת איכות (QA) בזמן שלמדתי באוניברסיטה, על מנת להתחבר לאנשי ה-QA, להבין את הקשיים שלהם ולעזור להם באזורים שלפעמים אתה נמנע מלהיכנס אליהם כמפתח.

כדי להצליח בצוות כדאי להיות מוקף באנשים המתאימיםצילום: גמבא צלמים

מהו הכלי שאתה משתמש בו הכי הרבה במסגרת עבודה?
הכלי השימושי ביותר שלי הוא כנראהVisual Studio , שבדרך כלל פתוח עם כמה חלונות למספר מערכות במקביל. אחריו אני משתמש המון במייל וב-Teams לניהול הפרויקטים של הצוות, אבל אם אפשר לדבר עם מישהו פנים מול פנים זה תמיד עדיף. מאז שהגעתי לפיוניר ועד היום אחד הדברים שקסמו לי הוא היכולת לדבר עם כל אחד בכל דרג בכל נושא, בצורה שאם אתה מרגיש שצריך עוד מידע או עצה, אפשר תמיד לפנות לכל אחד. אני מעדיף לדבר עם צוותים אחרים ב-R&D, מנהלי המוצר ואנשי המחלקות השונות בפיוניר, זה עוזר להבין את הצרכים והבקשות בצורה טובה.

צילום: גמבא צלמים

על מה אתה עובד עכשיו?
אנחנו עובדים כיום על שדרוגים במערכת ה-Login, מערכת אימות דו שלבי (Multi-Factor Authentication) ואתר רישום חדש לחברה.

מתי, לדעתך, מגיע הזמן לעבור לתפקיד חדש?
כשמרגישים שעושים את אותם הדברים שוב ושוב (ושוב) - זה כנראה הזמן לשנות. אגב, שינוי לא חייב להיות תפקיד חדש לגמרי. הוא יכול להיות שינוי בתחום אחריות, התנסות בטכנולוגיה חדשה או חשיבה וראיה שונה של דברים שהיינו רגילים אליהם. 

איך מגיע לעבודה?
אחרי שאני מפזר את הילדים במסגרות, אני יוצא לדרך לכיוון פתח תקווה עם מוזיקה טובה ברקע.

איפה אוכלים צהריים באזור העבודה?
יש לנו תן ביס אז בגדול או שמזמינים למשרדים (יש משלוחים מאיירפורט סיטי ועד הרצליה) או שיוצאים לאכול בחוץ. באופן אישי, אני משתדל לשמור על תזונת פליאו, אז לרוב מביא אוכל מהבית, אבל בכל מקרה משתדל להקפיד לאכול עם הצוות שלי בקפיטריה. במקרים מיוחדים אנחנו יוצאים לאיזו מסעדה מפנקת ביחד.

"כשמרגישים שעושים את אותם הדברים שוב ושוב (ושוב) - זה כנראה הזמן לשנות"צילום: גמבא צלמים

טיפ מנצח לשילוב בין קריירה לחיים הפרטיים?
יש לי אפילו שניים: 1. הגדרת זמנים מוגדרים שאתם עם המשפחה - לקחת זמנים מוגדרים ביומן, שבהם אתם עושים זמן איכות עם המשפחה. 2. הבנת דחיפות של דרישות: כשאנחנו מחוברים כל הזמן לעבודה (במייל, וואטסאפ וכולי), כמעט תמיד יש תכתובות כאלו ואחרות. כשיצאתם הביתה - תגדירו לעצמכם מה חובה לענות עכשיו ומה יכול לחכות למחר. יש הרבה דברים שיכולים לחכות, ויקבלו מענה מצוין גם אם זה יקרה רק מחר בבוקר. 

לא תמיד בוחרים בתן ביס בארוחת הצהריםצילום: גמבא צלמים
אפשר ללמוד כל הזמן מאחרים בתחומים שונים בחברהצילום: גמבא צלמים
"ברגע שהאסימון נופל, הפאזל בדרך כלל מתחבר וכך גם המוצר"צילום: גמבא צלמים
בין היתר, החברה עובדת כיום על שדרוגים במערכת ה-Loginצילום: גמבא צלמים