העקומה הצומחת של זירת הסחר המקוון מבעבעת

עם צמיחה של עשרות אחוזים במחזורים מדי שנה, חברת הפינטק Payoneer מסמנת יעדים בזירת התשלומים והעברות הכספים הבינלאומית. 200 המדינות איתן הם עובדים הן רק ההתחלה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מספיק להסתכל על נתוני המסחר האלקטרוני העולמי בשנים האחרונות, כדי להבין את גודל המהפכה המסחרית שעובר העולם. סך הקניות ברשת ב-2017 מוערך בכ-2.3 טריליון דולר, והתחזיות צופות שב-2021 יעמדו על כ- 4.48 טריליון דולר - וברור שמדובר במהפך בעולם המסחר המוכר לנו. ההערכה היא כי כ-20% מהקניות שמתבצעות בסין לבדה מבוצעות ברשת.

יחד עם העלייה בקניות ברשת חל ריבוי באמצעי התשלום: ארנקים אלקטרוניים, העברות מידיות, העברות בנקאיות, פלטפורמות תשלום מקוונות וכרטיסי אשראי. אלה הופכים שקופים, והקניות הופכות אינטואיטיביות ומהירות.

הגורמים האלה מעלים את הצורך במערכות העברת כספים מהירות, בטוחות ומאובטחות במיוחד. מערכות כאלה בדיוק מייצרת חברת הפינטק Payoneer, שפיתחה פלטפורמה גלובלית שמאפשרת לעסקים בכלל ולחברות ענק כמו גוגל, אמזון ו-Airbnb לבצע תשלומים לספקים שלהן בכל העולם, תוך הורדת חסמים של העברות כספים בין מדינות, סיכוני המרת מטבע וסכנות אבטחה.

"המגמה העולמית עוברת למכירות ברשת", אומר נועם אורן, מנהל הטכנולוגיה ב- Payoneer. "אחד האתגרים המרכזיים שאיתם אנחנו מתמודדים הוא גודל השוק. מחזורי התשלומים של Payoneer מכפילים את עצמם מדי שנה ובמקביל לגידול בשוק, אנחנו מפתחים פלטפורמות משלנו שלCross Border Payments – תשלומים והעברות כספים בינלאומיים, כשהפוקוס שלנו היא אתגר התשלום בין מדינות".

צילום: Prykhodov | Dreamstime.com

אתגרים נמשכים

Payoneer מגלגלת מיליארדי דולרים בשנה והצמיחה השנתית בהיקפי התשלומים המטופלים על ידה קרובה ל 100%. עם מחזור עולמי של כ-50 טריליון דולר על קניות אונליין בעולם, ברור למה החברה ממשיכה לפתח עוד מוצרים. "אנחנו יודעים להעביר כסף לכ-200 מדינות בעולם", אומר אורן. "לכל מדינה כזו יש רגולציה שונה וסבוכה ויש צורך בהתאמה ספציפית למערכת הפיננסית. בגלל שאנחנו עומדים תחת הרגולציות המחמירות ביותר, מגיעות אלינו חברות ענק כמו אמאזון ו-Airbnb".

Payoneer אינה מספקת מוצר אלא שרות מורכב. היא מאפשרת תשלום לחשבון בפיוניר או ישירות לחשבון בנק ואף מנפיקה כרטיסי פריפייד בינלאומיים כמו ויזה ומאסטר קארד ויודעת להטעין אותם בכסף. החברה היא שותף זהב של מאסטר קארד (Gold Partner) ויודעת להעביר כסף לספקים ולסוכני משנה בין מדינות, תוך התאמה בין כל אמצעי התשלום והמטבעות.

"סין היא זו שנותנת את הכיוון העולמי למסחר האלקטרוני, הוא מוסיף. "אצלם הכל עובר למובייל, כולל פתיחת חשבונות ותשלום. בעתיד הקרוב, הכל יקרה במובייל ומאחורי כל העברות הכספים יהיו חשבונות וירטואליים, וזה אחד הפתרונות שאנחנו מציעים. דרך החשבון של פיוניר, שפתיחתו חינמית, יכולים הספקים, שהם עצמם ייזמים ועסקים קטנים וגדולים לשלם ולקבל כסף. "עליה במספר התנועות בחשבונות של הלקוחות שלנו, מצביעה על הצורך בקלות תפעולית כזו", אומר אורן.

>> רוצים להצטרף לחברה בתור R&D Team Leader?

אורן מספר שמעל 250,000 איש נרשמים לשרות של  Payoneer מדי חודש. הם אוספים מהנרשם פרטים באופן אוטומטי, בודקים נתונים מול ספקים אחרים של החברה ובונים בהתאם פרופיל זהות, שעובר הצלבות מול מערכות מידע שונות. המערכת כולה מתבססת על עקומת למידה מתמשכת, הכוללת Machine Learning, שלומדת ומאמתת את מקורות הכסף, היסטורית ההעברות של הלקוח והספק ופעילות האינטרנט של החברה ורק אז מאשרת את הלקוח ומאפשרת ביצוע תשלומים אליו.

"ההנחה הבסיסית של כל מפתח שלנו הוא שיכול להיות האקר בכל שלב של העבודה שלנו ולכן הכל מאובטח ברמות הגבוהות ביותר. אחרי הכל, מדובר בכסף."

שאיפות לעתיד

חברה כמו Payoneer מחויבת להמשך התפתחות לפי צרכי השוק המהיר. בהתאמה לשוק הגדל, לאמצעים המתרבים ולאיומים, החברה עומלת כל הזמן על פיתוח עוד מוצרים

"גם המסחר במזון יעבור לאונליין וזה יפתח עוד שווקים, גם עבורנו. המערכות העתידיות ידעו להתחבר למקרר ולמזווה ולהזמין עבורנו, ואנחנו נלמד להעביר כסף לארנקים אלקטרוניים ולכל אמצעי תשלום שלא יהיה, כולל במכשיר הסלולרי".

צילום: Dreamstime.com

דרושים עובדים חכמים

כיום יש בפיוניר כ-1,000 עובדים ובתחומי הפיתוח והטכנולוגיה עובדים כבר 200 איש. רק עכשיו יש לנו עוד 22 תקני עבודה לעבודות הפיתוח", אומר אורן. "אנחנו מפתחים המון מוצרים ואין מנוחה על זרי הדפנה".

"אנחנו פורצים כל הזמן דרך במדינות ואזורים חדשים בעולם. התחרות הקשה שלנו היא מול שירותים מתחרים במדינת היעד ועדיין, אנחנו צומחים בעשרות אחוזים כי אנחנו חושבים בגדול. זה המפתח להצלחה שלנו. אנחנו צריכים להמשיך ולהכפיל את היקפי הפעילות מידי שנה ולדאוג להיות ספק מוביל בכל מדינה בה אנחנו נמצאים".

>> מעוניינים ללמוד עוד על העבודה בחברת Payoneer? – לחצו כאן

» למתחם הקריירה בהייטק של דה מרקר - לחצו כאן