תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

MyHeritage מחזיקה במידע משפחתי עולמי הגדול בעולם

לכתבה

MyHeritage נמצאת בחזית עולם ההייטק הבינלאומי בזכות טכנולוגיה חדשנית ומורכבת, ניהול ומיפוי מאגרי מידע עצומים, כל זאת במטרה לאפשר לכל אדם בעולם להתחבר לשורשיו בלחיצת כפתור

חברת ההייטק הישראלית MyHeritage מפתחת כלים המאפשרים לכל אחד ברחבי העולם לחקור בצורה יסודית את השושלת המשפחתית שלו, באמצעות מתן גישה למאגרי מידע עצומים, טכנולוגיית DNA וחיבור קל ופשוט בין אנשים מסביב לגלובוס.

החברה שנחשבת עדיין סטארט-אפ הוקמה ב-2003. מלבד היותה מאגר אדיר של רשומות היסטוריות וקשרים משפחתיים, בשנים האחרונות הוסיפה החברה מימד חדש וחשוב לא פחות – בדיקות DNA ביתיות. מאגר ה-DNA ההולך וגדל של החברה מאפשר למשתמשים להתחקות אחר שורשיהם, לגלות את המוצא האתני שלהם ואף למצוא בני משפחה. תודות לעבודת המפתחים בחברה, פעולות אלה מתבצעות על ידי המשתמשים בצורה קלה ומדויקת.

מאגר הנתונים המשפחתיים הגדול בעולם

דוגמה לאופי העבודה הייחודי של החברה ניתן למצוא במחקר שפורסם לאחרונה במגזין היוקרתי Science. מסקנות המחקר היו מרחיקות לכת והן כללו תובנות חדשות על האנושות, בין השאר על אריכות חיים ועל המרחק שעברו בני אדם לאורך השנים כדי למצוא בני זוג.

"מצאנו במחקר מידע על הארכיטקטורה הגנטית של אריכות ימים, שמגלה שהגנטיקה לבדה מסבירה רק חמש שנים משונות אורך החיים בין בני האדם. מכאן, שלגנטיקה אין השפעה גדולה על אורך החיים", מסביר עורך המחקר פרופ' יניב ארליך, המדען הראשי של החברה, חבר החוג למדעי המחשב באוניברסיטת קולומביה, ובעבר מנהל מעבדה במכון MIT.

מייהריטג ילדים עם מבוגרים

הביג דאטה של המין האנושי

על מנת להנגיש את המידע העצום ויוצא הדופן שנאגר ב-MyHeritage לקהל המשתמשים בצורה אופטימלית, עובדים בחברה 420 עובדים, כאשר 100 מתוכם מתרכזים בעבודת פיתוח. מרכז הפיתוח של החברה ממוקם בישראל במשרדים בתל אביב ובאור יהודה, ולפני כשנה וחצי נפתח סניף של MyHeritage גם בקייב.

המפתחים של MyHeritage נחשבים לחוד החנית של החברה, שכן להם השפעה ישירה על 95 מיליון משתמשים רשומים, 3 מיליארד פרופילים ועצי משפחה, 9 מיליארד רשומות היסטוריות וטרה-בייט של נתוני DNA מכל העולם. כחלק ממחוייבות החברה לחדשנות, היא ממשיכה לפתח פיצ'רים מקוריים כל העת.

כדי ללמוד עוד על פועלה של חברת MyHeritage לחצו כאן >>

"הדאטה הייחודית שאנחנו מחזיקים בתחום הגנאלוגי מאפשרת ליוזרים שלנו להגיע לגילויים שהם תוצאה ישירה של סביבת עבודה עם כמויות נתונים עצומות", אומר רן לוי, סמנכ"ל המחקר והפיתוח בחברה. "האתגר שלנו כפול, שכן עלינו להבין את המורכבות הטכנולוגית וגם את מורכבות תחום ה-DNA שטומן בחובו תתי נושאים. זה עולם שלם ומרתק. השילוב הזה מאפשר ליוזרים שלנו להשתמש בדאטה כדי למצוא קרובי משפחה שנעלמו, החל ממאומצים ועד ניצולי שואה שקרוביהם נעלמו בתקופת המלחמה, ואלה כמובן רק חלק מהדוגמאות. מכאן שאנחנו בקשר עם היוזרים שלנו על בסיס יום יומי, ולכן התחושה היא שהתרומה האנושית היא באמת יוצאת דופן".

מייהריטג קבוצה מבוגרים בשלג

DNA של פיתוח

"הפיתוח הוא המנוע, שכן אנחנו ממציאים כלים שנולדים ביוזמות פיתוח כגון האקתונים פנימיים בתוך החברה. מי מהעובדים שמפתח או רוצה להציג רעיון שחשב עליו, מקבל זמן ומשאבים לכך במסגרת העבודה", מספר לוי ומוסיף כי "חדשנות היא חלק מהאופי של הפיתוח ולכן כל אחד בוחר את המשימות אותן ינסה לקדם ועושה זאת החל משלב הדרישות ועד הפרודקשן של המוצר".

החברה עובדת באקוסיסטם פנימי ויוצא דופן למדיי. "אנחנו עובדים במוד של ״הפצה תמידית״ (Continuous Deployment). ברגע שמפתח כותב קוד בקבוצת הפיתוח, תוך חצי שעה הוא עובר לכלי ניקוי הקוד ולבחינה והפצה שלו למשתמשים. יש לנו גם קבוצות טסטים שהקמנו ואפשרות הפצת קוד למשתמש בהדרגה", מספר לוי.

"שיטת עבודה נוספת שאנו נוהגים להשתמש בה היא שילוב בין גילדות עבודה פנים חברתיות. יחד הם מייצרים קבוצות מקצועיות מאוחדות והמודל הוא גרסה נוספת על שיטת העבודה האג'ילית, בדומה לספוטיפיי: כל קבוצה בונה כל מה שהיא צריכה עד המוצר הסופי. עבורנו זה מדהים", הוא מסביר. "כך קורה שכולם אחראים על המוצר ומחליטים יחד על המשימות. זה מקצר זמנים ואנחנו לא מחכים לעדכון מוצר. כל הזמן יש עדכונים קטנים, ואפשר לדעת מהי המשמעות העסקית והשימושית של עדכוני המוצר".

עץ הטכנולוגיות

כמצופה מחברה שעוסקת במידע מורכב כל כך לאורך שנים רבות כל כך, MyHeritage משתמשת בטכנולוגיות רבות.

"טכנולוגיית הביג-דאטה שלנו נתמכת במנוע חיפוש SOLR, אנחנו עובדים עם מערכת Cassandra, שזו טכנולוגיה של דאטה למספרים גדולים של מיליארדי רשומות וניהול שליפה במהירויות עצומות", מסביר לוי. "אנחנו עובדים עם מסד נתונים רלציוני וטכנולוגיית ניהול מידע אמינה מאוד. אנו פועלים בסביבות עבודה המאפשרות פיתוח קוד קטן יחסית ושחרורו לתפוצה מאוד רחבה באופן שעוזר לנו להתמודד עם כמות טראפיק עצומה בזמן קצוב", הוא אומר, ומוסיף שהחברה משתמשת בטכנולוגיות חדישות מתוך מטרה לתת איכות שימוש גבוהה, שבנויה גם על ראייה עתידית. "בנוסף לאתגרים הטכנולוגיים איננו מתפשרים על שמירה על פרטיות, סודיות המשתמש ואבטחת המידע. זה בראש מעייננו".

מייהריטג זוג עם ילד

טובת הציבור

MyHeritage מודעת לחשיבות המידע הנאגר אצלה ומבצעת מעת לעת פרויקטים התנדבותיים המיועדים לטובת הכלל - בחינם.

"ערכנו פרויקט עצום שבמסגרתו הצלחנו להשיב רכוש יהודי שנגזל בשואה לבעליו החוקיים על ידי התאמה בין רישומי הנכסים לרישומי הצאצאים", אומר לוי.

במקרה אחר, החברה ניהלה פרויקט מורכב של תיעוד כל בתי העלמין בישראל. "זה היה מבצע מסובך שכלל ניהול עשרות מתנדבים שנסעו וצילמו כל קבר בארץ", הוא נזכר.

אחד הפרויקטים השאפתניים ויוצאי הדופן הוא Tribal Quest, במסגרתו צוות המורכב מעובדי MyHeritage נשלח לפגוש שבטים רחוקים בנקודות שונות ברחבי הגלובוס. מטרת הפרויקט היא תיעוד ההיסטוריה המשפחתית של תרבויות נכחדות ושימור ההיסטוריה הייחודית של אותם שבטים, שאינם נגישים לטכנולוגיה, למען הדורות הבאים. עד כה ביקר צוות החברה בסיביר, פפואה גינאה החדשה ונמיביה.

חדשנות טכנולוגית, צמיחה ומשמעות

החברה אמנם נחשבת עדיין לסטארט-אפ, אבל הימצאותה בשוק כ-15 שנה כמו גם הכניסה לתחום ה-DNA הניבה לחברה הכנסה של 133 מיליון דולר בשנת 2017. גם העתיד צפוי להיות מבטיח בזכות הגידול הצפוי במספר בדיקות ה-DNA, כמו גם פיתוחים נוספים. כל אלה אמורים להמשיך את מגמת הצמיחה.

ראוי לציין כי רבים מעובדי החברה מועסקים בה מעל 5 שנים, כאשר הותיקים מגיעים ל-10 שנים ויותר. "הסיבה ליציבות היא השילוב בין מוצר יוצא דופן, אנשים נהדרים וטכנולוגיות חדשניות", אומר לוי. "יש תחושה שאנשים אצלנו באים למשרד ויודעים שהם עוזרים לאנשים אחרים. כשרואים משתמשים מחו"ל שמגיעים אלינו עם זרי פרחים ומכתב תודה, אתה יודע שזו אינה קלישאה, אלא מציאות" הוא מוסיף בחיוך.

חברה מלאה מייהריטג

לבלוג הטכנולוגי של MyHeritage לחצו כאן >>