שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גיאורגיה טריבלסי

חברת Inomize הפכה לשם דבר בתעשיית השבבים בארץ ובעולם. כבר 10 שנים שבמשרדי החברה שבנתניה  מתכננים, מפתחים ומייצרים שבבים מתקדמים ופורצי דרך עבור לקוחות חדשניים ומובילים בתעשיית השבבים העולמית. במלאות עשור להיווסדה של החברה, חזר צוות ההנהלה שלה לנקודות מפתח בקיומה:

הייסוד

בשנת 2003 הגו שלושה היי-טקיסטים רעיון לחברה שתאפשר צפייה בשידורי טלוויזיה בסלולר, יכולת טכנולוגית שהייתה אז חדשנית למדי. בדיעבד הסתבר שהחברה הזאת - "סיאנו מובייל סיליקון" הייתה פרומו לדרך החדשה אליה יצאו השלושה - דודי וולף, אודי שקד וצביקה שקד – בשנת 2007. השלושה הבינו שיש להם מה לתרום לשוק ה-VLSI והחליטו להציע שירות חדשני עבורו. "לאט לאט גייסנו עובדים נוספים, בעיקר כאלו שעבדו איתנו בעבר וידענו שאפשר לסמוך עליהם שיסייעו לנו להגשים את החזון שלנו: לקחת אחריות על פרויקט ולבצע אותו מא' ועד ת'. לספק מענה של All in One. זה מה שאנחנו עושים עד היום" מספר דודי וולף, סמנכ"ל הפיתוח העסקי.

הפיתוח הראשון: שבב עיבוד תמונה

בשנת 2008, חברת Sightic, שייצרה מצלמת אבטחה שהפונקציות השונות שלה פוזרו בשבבים שונים, הזמינה מ-Inomize פיתוח של שבב עיבוד תמונה שיאגד מספר רכיבים חיצוניים שונים. הפיתוח לקח כחמישה חודשים ואיפשר ל-Sightic להוזיל את המוצר שלה, ויחד עם זאת לשמור על איכות עיבוד תמונה גבוה. "היתרון בפיתוח היה שהוא איפשר למצלמה להציג תמונה באיכות מצויינת למרות הפרעות שיכולות להיווצר כתוצאה מחשיפה חלקית לשמש וכדומה. Sightic היו מרוצים מאוד מהפיתוח, והמוצר עם השבב נמכר היטב ובהמשך נמכרה החברה לברודקום", מספר אהוד שקד, מנכ"ל Inomize.

הקמת קבוצות בקאנד ואנלוג

ב-2013 הרחיבה Inomize את תחומי פעילותה במטרה להגדיל את סל השירותים ללקוח: לספק את כל שלבי השירות של פיתוח שבב מקצה לקצה - מרעיון עד למוצר עובד. הוקמו קבוצות ה-Analog, RF וה- Backend, ובמהרה ניצב לפתחה אתגר משמעותי: חברת Nano Retina העלתה רעיון מהפכני של שבב שיסייע לאנשים שאיבדו את הראייה במהלך חייהם לראות. Inomize פיתחה עבורה שבב חדשני בגודל ראש גפרור, שמושתל בתוך העין ומתחבר ישירות לעצב הראייה (זוכרים את סטיב אוסטין?). העין אינה האיבר היחיד בגוף האנושי עבורו נדרשה החברה לפתח מוצרים. פיתוח נוסף לו אחראית Inomize הוא מיקרופון שמבטל רעשי רקע, אותו הזמינה חברת VocalZoom. את המיקרופון מרכיבים קרוב לפנים והוא מנתח את רעידות העור, ויודע לפרשן לכדי אות שמע.

פיתוחים בתחום הרכב

ב-Inomize שמחים להיות חלק ממהפכת המכוניות האוטונומיות. החברה פיתחה ב-2015 שבב עוצמתי לעיבוד תמונה, שיאפשר למחשב של מכונית אוטונומית להבין את סביבתה. פיתוח נוסף של החברה הוא שבב שנוצר עבור חברת Oryx Vision, שמתפקד כחיישן מכ"מ לייזר (Lidar) ומאפשר לרכב ״לראות״ את סביבתו. "שני הפיתוחים הללו איפשרו לנו להתנסות בטכנולוגיית המכונית האוטונומית גם מצד עיבוד התמונה וגם מצד החיישן", מסכם אבי שאקו, ה-VP R&D של Inomize.

המיזוג עם חברת Verisense

ב-Inomize זיהו את הצורך להיות נוכחים גם בעולמות ה-FPGA (רכיבים מתוכנתים) ולא רק ב-ASIC (מעגלים משולבים תלויי יישום). החברה זיהתה את יכולותיה הגבוהות של Verisense, שמתמחה בתחום זה ובתחום הווריפיקציה, ובשנת 2016 רכשה אותה ויצרה מיזוג שאיפשר גדילה משמעותית, הן מבחינת יכולת גישה לפרויקטים בטכנולוגיות שונות והן מבחינת מספר עובדי החברה - שכמעט והוכפל במיזוג. "למרות המיזוג, הקפדנו לשמור על אופי שתי החברות. Verisense המשיכה לשמור על שמה ונשארה במשרדיה בירושלים, ו-Inomize נשארה במשרדיה בנתניה. Verisense הגדילה את מספר הלקוחות שלנו בצורה משמעותית", מציין דודי וולף.

קורסי הכשרה

Verisense דגלה במדיניות של הצמחת וטיפוח עובדים עוד לפני המיזוג עם Inomize, והמשיכה לעשות זאת ביתר שאת גם אחריו. הדרך: קורסי הכשרה מקצועיים ומקיפים שלוקחים עובדים חסרי ניסיון בתחום ומוציאים אותם כאנשי דיזיין או וריפיקציה לאחר שלושה חודשי לימוד אינטנסיביים, כאשר כל מי שעובר את הקורס ומבחניו הופך לעובד חברה. למעשה, 70% מעובדי Verisense כיום הם בוגרי קורס ותיק זה (מעל לעשר שנים). "כל קורס כולל בין 10 ל-15 אנשים", מספר צביקה שקד, מנכ"ל ווריסנס. "מכיוון ש-Verisense ממוקמת בירושלים אנו גם מתאימים את הקורס ואת סביבת העבודה לעובדים דתיים וחרדים, ושמחים לראות איך הם מתקדמים ומתפתחים בחברה".

שיתוף הפעולה עם TSMC

חברת הייצור הגדולה בעולם לשבבי סילקון, TSMC הטיוואנית, מייצרת עבור החברות הגדולות והידועות ביותר, בהן אפל, אינטל ועוד. "לקח לנו כמעט שנתיים של חיזורים וכמובן הוכחת יכולת, עד שהתקבלנו לתוכנית ה- Design Center Alliance בשנת 2015" מספר דודי וולף. בתוכנית הזו אנחנו עובדים ישירות מול TSMC וזוכים בחשיפה יקרה מפז לטכנולוגיה שלה. שלוש שנים לאחר מכן, התהדק הקשר של Inomize ל-TSMC "הגענו ליחסים הקרובים ביותר אליהם ניתן להגיע עם החברה: להיות Value Chain Aggregtor שלהם. במסגרת הזאת אנחנו יכולים למכור שבבים מתוצרתם, לעבוד בליטוגרפיות מתקדמות ולהיחשף לעוד טכנולוגיות חדשות ומתקדמות. למעשה, אנחנו החברה הישראלית היחידה שיש לה יחסים כאלו איתם". לדבריה של נשיאת TSMC EMEA מריה מרסד: "השילוב של הטכנולוגיות המתקדמות של TSMC  עם היכולות המיוחדות של אינומייז יסייע ליזמים להביא את רעיונותיהם לידי מימוש".

פתיחת שלוחה באנגליה

כדרך לחזק ולהגדיל היכולות והפריסה הגיאוגרפית של החברה וכן להיות קרובים פיזית ללקוחות באירופה, פתחה Inomize שתי שלוחות באנגליה במהלך 2017 - אחת באזור בריסטול והשנייה באזור רדינג. "כרגע יש לנו באנגליה כעשרה עובדים וה-site הזה בתהליך צמיחה", אומרת יעל גלוק, מנהלת מרכז הפיתוח באנגליה. "חשוב לנו להיות בזמינות גבוהה לשוק האירופאי".

שיא במספר עובדים: 150 איש

רכישת Verisense ופתיחת השלוחות באנגליה הביאו את Inomize בתחילת 2018 למספר העובדים הגדול בתולדותיה: 150 איש. מעבר לשמחה על המספר הנאה, גאים בחברה גם בכך שבשום שלב בעשור של קיומה לא היה צורך לנקוט בסבבי קיצוצים ולפטר עובדים. "תמיד חווינו רק כיוון חיובי והמשכנו לגייס ולקלוט עובדים, גם בתקופות בהן המשק היה בירידה. גם כעת, כאשר אנחנו גדולים יותר, אנחנו מקפידים לשמור על מבנה חברה  שטוח יחסית, לכולם יש דלת פתוחה לכל בעלי התפקידים. אנחנו גם מודעים היטב לנושא ה-Wellness וה-Life balance. עובדים שיש להם מספיק זמן לבלות עם משפחתם זה ערך עליון מבחינתנו, לכן אנו מספקים גמישות מרבית בשעות העבודה ואירועי חברה בשיתוף בני המשפחה", אומרת רויטל לביא , HR Recruiting Manager.

הקמת קבוצת ריצה

כשיושבים כל היום מול המחשב או לוח השרטוטים – כדאי שיהיה פה ושם תירוץ להזיז קצת את הגוף ורצוי מהר. מתוך רצון להשקיע בעובדיה ולעודד אותם לקיים פעילות ספורטיבית הקימה הנהלת Inomize קבוצת ריצה, המונהגת על ידי מאמן כושר מקצועי. כבר יותר משנה העובדים לוקחים חלק בקבוצת הריצה בספורטק בנתניה פעמיים בשבוע לאימון ריצה המשלב גם תרגילי סגנון וכח. פעילות זו הביאה את החברה להשתתפות בתחרויות ריצה ובטורנירים - מגמה שבכוונת החברה לחזק.

בואו לעבוד איתנו:
» Senior Backend Engineer
» CAD Team Leader
» Senior Analog Engineer
» Senior Verification Engineer
» Junior Analog Layout Engineer

» למתחם הקריירה בהייטק של דה מרקר - לחצו כאן