כש-HP Indigo פגשה את Inomize: שבב במהירות האור

לבנות מאפס שבב מורכב וחדשני תוך שנה בלבד? חברות רבות היו רואות זאת כמשימה בלתי אפשרית. כש-HP Indigo הציעה ל-Inomize את המשימה החל מרוץ נגד הזמן שהוכתר בהצלחה

אסף לבנון, תוכן מקודם
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חברות צוות חברת אינומייז
אסף לבנון, תוכן מקודם
תוכן מקודם

יום אחד קיבל רן רוזנצווייג, מנהל קבוצת האנלוג בחברת Inomize, הודעת וואטסאפ מחבר העובד בחברת השבבים Tower Semiconductor. "תגיד", שאל החבר, "אתה חושב שתוכלו להתמודד עם משימת עיצוב אנלוגי רחבה ומאתגרת עבור לקוח בעל שם עולמי עם מרכז פיתוח בארץ?". רוזנצווייג ידע שהוא יכול לענות "כן" בבטחה. שנים של עבודה ב-Inomize הבהירו לו את יכולות הצוות בה ואת רמת המומחיות שלו בהנדסת שבבים. גם כאשר שמעו בחברה שהלקוח הוא HP Indigo, חטיבת פיתוח ההדפסה התעשייתית של ענקית הטכנולוגיה, ושלוח הזמנים צפוף יחסית - לא חששו להתמודד עם המשימה. להיפך, האתגר רק המריץ אותם לקחת את זה הלאה ולשבור שיאים חדשים.

HP Indigo מפתחת בישראל מערכות דפוס דיגיטליות מתקדמות, שמשלבות תחומי מדע רבים כהנדסה, פיזיקה וכימיה. מוצריה, הנמכרים בכל העולם, מאפשרים הדפסה איכותית ומהירה של מוצרים מסחריים כאלבומי תמונות, כרטיסי ברכה, קטלוגים ומבחר אריזות למוצרים. במרכז הפיתוח של החברה, הממוקם בפארק המדע בנס ציונה, מועסקים מאות מהנדסים ומדענים. מפעל ייצור המערכות והדיו של החברה נמצא בקריית גת ומספק גם הוא תעסוקה למאות משפחות. 

רן רוזנצווייג, מנהל קבוצת האנלוג בחברת Inomizeצילום: יח"צ

לצורך הפרויקט החדש היו צריכים למצוא ב-HP Indigo חברה שמסוגלת להיות מתוכננת מאוד, יצירתית ובעלת יכולת אינטראקציה גבוהה. סריקת השוק הרלוונטי הובילה אותם ל-Inomize. לאחר שבדקו אודות החברה, הרעיון לעבוד איתה הסתמן כנכון מסיבות רבות. אחת מהן היא ששיתוף פעולה כזה ייצר משולש כחול-לבן. "אנחנו, Tower Semiconductor ו-Inomize. זה מתקשר טוב עם הרצון שלנו לתרום לכלכלה הישראלית", אומר גולן לנדסברג, יזם פלטפורמות הדפסה חדשות ומנהל תוכנית מוצרים עתידיים ב-HP Indigo.

לנדסברג מספר שכמו בפגישות הזנקה רבות, גם כאן לא היה ברור בהתחלה מהם הצרכים המדויקים של שתי החברות בפרויקט הזה, אך אחרי כמה פגישות העניינים התחילו להתבהר. ב-HP Indigo הבינו שהם צריכים שבב שיהיה חלק ממוצר שיתפקד כדור הבא של הדפסה ברזולוציות מאוד גבוהות. הובן גם מהי הארכיטקטורה המתאימה, מהן הדרישות הטכניות והמכניות, ומהו גודל השבב שיש לתכנן "זה הבהיר את התמונה אבל גם הבהיר את גודל האתגר. למדנו שלמוצר הקודם בתחום הזה נדרשו מספר גרסאות עד שעמד במפרט ואנחנו הצבנו לעצמנו יעד ברור: שהגרסה הראשונה שלנו תעמוד בדרישות במלואה ותתפקד כדרוש", אומר לנדסברג. אתגר משמעותי במיוחד היה העובדה שהמוצר עצמו נבנה במקביל לשבב. "לכן הממשק לא היה ברור, מה שיצר מורכבות בפיתוח כי המטרה זזה", מוסיף רוזנצווייג. "כל דבר שמשתנה במערכת הנבנית יכול לדרוש גם שינויים בהנדסת השבב. זה לא קורה כשמפתחים שבב עבור מוצר שכבר קיים".

העובדה שמלבד HP Indigo ו-Inomize היה מעורבים בפרויקט עוד גורמים הוסיפה לאתגר, לאור העובדה שמספר חברות שונות צריכות להיות כל הזמן מסונכרנות ביניהן. התוצאה הייתה ישיבות רבות והרבה תיאום וכיוונון. בגלל שהפרויקט מורכב כל-כך ומולטי דיסיפלינרי, חשוב היה לתת את הדגש על איך הדברים מתחברים. "לי אישית היה אתגר להבין תחומים שכלל לא קשורים לחלק שלי בפרויקט. ישבתי בישיבות בהן דיברנו על נתוני פיזיקה, הייתי צריך ללמוד מאפס מבנה של מערכות הדפסה", מספר רוזנצווייג.

גולן לנדסברג, מנהל תוכנית מוצרים עתידיים ב-HP Indigoצילום: יח"צ

הרוח הישראלית תרמה

המטרה של HP Indigo בפרויקט הייתה שאפתנית: לשלב שתי טכנולוגיות - אנלוגית ודיגיטלית, וגם לעמוד בדרישות גבוהות מאוד לקומפקטיות של השבב. השבב היה צריך להיות מסוגל לעמוד בביצועים מתקדמים, בשילוב הטכנולוגיות ובדרישות פינוי חום מאתגרות. בנוסף לכל זה היה צורך לעמוד בתקציב שהוגדר ולסיים בלוח זמנים די אגרסיבי.

לנדסברג מספר: "בתחילה היה בינינו טנגו כשניסינו להגדיר בצורה  מדויקת את הפרויקט. Inomize עזרו לנו מאוד להגיע להבנה מדויקת יותר של הדרישות, ולהגדרה על מה יש להתמקד. אין ספק שהמנטליות והרוח הישראלית ההדדית תרמה לגמישות בקבלת ההחלטות. רעיונות חדשים ופתרונות שהוצעו לאורך הדרך אומצו ושולבו מהר. נוצר מצידנו אמון וביטחון ביכולת של Inomize להביא אותנו לאן שאנחנו צריכים. הרגשנו שיש לנו פרטנר שיכול לעמוד במשימה ביחד איתנו".

"אחד הדברים החשובים ביותר כשעובדים במשותף זו גמישות מחשבתית", מצטרף רוזנצווייג לדבריו. "HP Indigo סיפקו את זה. היו בינינו הרבה תהליכי לימוד הדדיים. פגשנו צוות מעולה מבחינה טכנית. באמת ברמה הכי גבוהה הנדסית - אבל גם מהבחינה האנושית. עבדנו איתם בצורה שקופה ונוצרה מערכת יחסים מקצועית טובה מאוד. זה פרויקט שהיה כיף לעבוד בו למרות הקשיים".

אז אפשר כבר לברך על המוגמר?

"עוד לא, אבל בהתאם לתוכנית, שנה  מהתחלת הפרוייקט השבב הראשון יצא מה FAB, היה פונקציונלי לחלוטין ועמד ברוב הדרישות. אנחנו ממשיכים לעבוד עליו ביחד ובהחלט אפשר לומר שהתקדמנו מאוד. ההצלחה של הפרויקט היא צוהר לפרויקטים משותפים נוספים בעתיד עם Inomize"  מסכם גולן לנדסברג.

קרדיט: HP

>> רוצים להצטרף לאינומייז? כנסו לעמוד החברה
>> בחזרה למדור