להגשים חלום הנדסי: Inomize Verisense שמה את העובדים שלה על המסלול להצלחה

השאיפה לאתגר מקצועי ולקידום מהיר היא מה שמניע את הטובים שבמהנדסים בבחירת מקום עבודה. בחברת פיתוח השבבים Inomize מבינים את זה ומספקים סביבת עבודה המאפשרת מסלול קידום מהיר

אסף לבנון, תוכן מקודם
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משרדי חברת אינומייז
אסף לבנון, תוכן מקודם
תוכן מקודם

"רבים בתעשיית ההיי-טק חושבים שכאשר מהנדס בוחר מקום עבודה - הוא חושב קודם כל על המשכורת. אבל זה לא נכון. לכסף מתרגלים. הדבר שמהנדס טוב מחפש קודם כל הוא אתגר מקצועי". התובנה הזאת שייכת לרוני לוין, מנהל קבוצת הווריפיקציה בחברת הנדסת השבבים Inomize. אחרי כעשור של עבודה כמהנדס בחברות טכנולוגיה שונות הוא עצר לרגע לעשות חושבים. החברה בה עבד אמנם הייתה גדולה ומוכרת, אך לאחר שלוש שנים כמהנדס בה הוא חש שעלה על דרך ללא מוצא. "הרגשתי שאני כל הזמן עושה את אותו הדבר ושלא משתמשים ביכולות שלי. הרגשתי לא כמהנדס אלא כטכנאי מתקדם והבנתי שאני צריך משהו אחר. פשוט הגעתי לרוויה מקצועית".

רוני לויןצילום: רויטל לביא

רוני התחיל לרחרח את שוק העבודה וגילה נישה שלא הכיר קודם: חברות פרויקטים. "הגעתי ל-Inomize, הסברתי מה אני מחפש וכמה חשובים לי אתגר, למידה ויכולת להתקדם. האג'נדה שלהם התאימה לי. נכנסתי לעבוד בחברה כמהנדס מן השורה בדיוק בפתחו של פרויקט מאתגר מאוד: אחת מהחברות המובילות בתעשיית השבבים רצתה לפרוץ לשוק האוטומוטיב וביקשה מהחברה להנדס עבורה שבב למכוניות אוטונומיות. זה היה אתגר לא נורמלי! אף אחד לא עשה את זה קודם, כך שגם לא היה מישהו להסתמך עליו וללמוד ממנו. אבל בעזרת ניהול נכון ואנשים עם יכולות מקצועיות מאוד גבוהות - לא רק שהוצאנו את זה לפועל, אלא לקח לנו שנה וחצי לסיים פרויקט שבחברות אחרות היה לוקח 4-5 שנים".

עוד מוסיף רוני לוין כי כיום, לאחר כמה שנים ב-Inomize, מקצועיות העשייה לא מפליאה אותו, שכן לדבריו מדובר בחברה לא סטנדרטית. "יש כאן את ההנהלה הכי טובה איתה עבדתי. אנשים שיודעים לנהל. תוך עשור הם הפכו סטארט-אפ לאחד מה-Design Houses הגדולים ביותר בתחום. החברות הכי גדולות בעולם עושות איתנו עסקים. כל פרויקט עומד לגופו והוא עולם ומלואו, מה שמאפשר לנו לפרוץ דרך בכל פעם מחדש". רוני, שמאז שנכנס לחברה כבר הספיק להתקדם לתפקיד מנהל קבוצת הוריפיקציה, המונה כיום כ 40 עובדים מוסיף כי "ההנהלה נותנת לכל מהנדס להתבטא ולהוציא לפועל את החלום ההנדסי שלו. נותנים לך משימה וכשאתה שואל באיזו צורה לעשות אותה עונים לך: "אתה המומחה, סומכים עליך". יחד עם זאת, מדובר בארגון עם היררכיה ברורה, מטרות ברורות וכלים ברורים - כך שיש סדר. כחבילה - זה החלום של מהנדס".

מה עוד כוללת ה'חבילה' הזאת?
"מעבר לנושא המקצועי ולנושא השכר - יש עוד אלמנטים שלא כולם תמיד מביאים בחשבון: כמה נוח לך בעבודה, אם אתה מגיע בבוקר עם חיוך, כל נושא ה-Work/Life Balance.  ב-Inomize נותנים את החבילה הכי טובה שפגשתי".

"שנתיים כאן זה לפחות כפול ניסיון"

"בהתחלה לא רציתי לעבוד בחברת פרויקטים, כלומר חברה שעובדת עבור חברה אחרת", מודה אודי בראל. עם למעלה מ-20 שנות ניסיון בפיתוח, בעיקר של שבבי ASIC, הוא הרשה לעצמו להיות בררן, ובצדק. אבל ב-Inomize התעקשו עליו. צביקה שקד, ממייסדי החברה, איתר אותו וביקש שרק יבוא להקשיב מה יש לחברה להציע. "כשהגעתי ראיתי חבורה מאוד רצינית, טובה, אנשים ממש איכותיים", מספר בראל. "הם נגעו בנקודה שהייתה חשובה לי - היכולת לחזור לעברי כמתכנן שבבים מן המניין ולהתרחק קצת מניהול עובדים, דבר שעשיתי כבר שנים. רציתי לתרום יותר, לעבוד בידיים, מה שאנחנו קוראים Hands on. זה היה חסר לי במהלך השנים ודגדג לי באצבעות. הצטרפתי כמוביל פרויקט בחברה - תפקיד בו גם מובילים את הפרויקט אבל גם עושים בו עבודה משמעותית. עבדתי על שבב שעושה עיבוד תמונה ברכב אוטונומי. זה היה פרויקט מסובך, מאתגר ומאוד מעניין. הגאווה בסוף הייתה לראות שהשבב עובד ולדעת שאתה חלק מהקבוצה שפיתחה אותו".

"כל פרויקט עומד לגופו והוא עולם ומלואו, מה שמאפשר לנו לפרוץ דרך בכל פעם מחדש"צילום: Rawpixelimages | Dreamstime.com

בראל כבר הבין ש'נפל טוב', אבל ל-Inomize היו תוכניות עוד יותר גדולות עבורו. ב-2016 התמזגה החברה עם Verisense, חברת טכנולוגיה ירושלמית שעסקה בתחום אימות השבבים ופיתוח פרוייקטי FPGA. שנה לאחר מכן קיבל אודי הצעה ממנהליו להיות סמנכ"ל הפיתוח בחברה שנרכשה. שוב הוא לא היה בטוח שמדובר במקום הנכון עבורו. "בדקתי את הרקע של Verisense והופתעתי לגלות רמה מקצועית גבוהה משמעותית ממה שהנחתי שיש לחברה בתחום הזה. אם לא הייתי מרוצה מסוג האנשים ויכולותיהם המקצועיות והאנושיות - לא הייתי מסכים למעבר הזה". מאז, הוא נוסע בכל בוקר למשרדי Verisense בירושלים ומספר שלתחושתו עמדת ההשפעה שלו משמעותית מאוד. "אני משפיע על אילו פרויקטים יעשו בחברה, עם אילו לקוחות נעבוד. אני מעורב הרבה יותר בתהליך קליטת העובדים וכמובן שגם בפרטים ההנדסיים של הפרויקטים - שזה חלק שחסר למהנדסים שגדלו לצד הניהולי והפכו להיות בעיקר אדמיניסטרטורים".

את המוביליות שחווה הוא דואג להעביר הלאה, לזהות את העובדים המובחרים הנמצאים תחת ניהולו ולקדמם. תהליך שהחברה ייסדה, בו היא קולטת עובדים חסרי ניסיון, מספקת להם הכשרה מקיפה והופכת אותם לעובדים מן המניין - מכניס בקביעות דם חדש למערכת. "אנחנו מחפשים עובדים עם פוטנציאל, בודקים אותם, מראיינים ועושים להם מבחנים. את חסרי הניסיון בעלי הפוטנציאל אנחנו מכשירים לווריפיקציה ו-Design על ידי קורס פנימי שנבנה פה. מדובר בלימודים אינטנסיביים שאורכים 3.5 חודשים. בסוף הקורס החניכים הופכים להיות עובדי החברה. אם מסתכלים במסדרונות Verisense - רואים שרוב האנשים כאן הם בוגרי הקורס הזה. חלקם כבר הגיעו לרמה של מובילי צוותים".

איך אתה מסביר את הקידומים המהירים האלו?
"בחברות גדולות עובדים על פרויקט למשך זמן מאוד ארוך. ב-Verisense וב-Inomize קיימים המון פרויקטים עם טווחי זמן שונים. וכשיש הרבה פרויקטים בשנה - יש הרבה יותר הזדמנויות. המהנדסים גם משתפשפים מהר בגלל כמות העבודה. הם מתוודעים להרבה יותר טכנולוגיות ואפליקציות. שנתיים כאן זה לפחות כפול ניסיון מבחברות סטנדרטיות יותר, פשוט כי העובד מתנסה בהרבה יותר פרויקטים".

תמיד שמחים לשחרר את החבל

אודי בראלצילום: יח"צ

"החלום שלי כשאני מגייס אדם הוא שהעובד יגיע עם כל סט היכולות - מקצועיות וניהוליות", אומר דודי וולף, מנהל הפיתוח העסקי של Inomize. "אנחנו תמיד שמחים לשחרר את החבל ולקדם אנשים שמפגינים מקצועיות וכישורים ניהוליים. ככה הייתי רוצה לראות את אנשינו: בעלי סט יכולות כמה שיותר גדול ורחב. בגלל שאנחנו עובדים עם כל-כך הרבה חברות ועל מוצרים רבים - העובדים שלנו חייבים להיות רחבים ולהחזיק בסל כלים משמעותי, שחלק גדול ממנו הם רוכשים אצלנו, במהלך העבודה. היכולות הללו מאפשרות לעובד להתקדם אצלנו לרמה של ראש צוות ואחר כך להיות מנהל בכיר יותר. תמיד נשמח לקדם את מי שראוי, כי זה מקטין את העומס על מנהלי הפיתוח. ככל שהעובדים רוצים ויכולים להעמיס על עצמם יכולות ניהול ופיתוח טכנולוגיות - העומס בפירמידה כלפי מעלה קטן יותר. לנו זה טוב ואנחנו מאוד בעד זה".

אודי בראל מאשר את דבריו של דודי וולף ומספר על חברה שטוחה. "יש מספר סמנכ"לים ומנהלים בכירים ומתחתיהם יש הרבה ראשי צוותים ומנהלי פרויקטים. אין היררכיה נוספת. זה מאפשר לפתיחות טובה יותר של העובדים וההנהלה. תקשורת חופשית ודלת פתוחה. הרבה יותר נחמד מאשר להיות חלק מחברה ענקית. אני מרגיש שאני שומע וששומעים אותי, גם כעובד מן המניין וגם כמנהל. קיימת גם גמישות שמועילה לעבודה - כדי לקבל החלטה לא צריך ועדה של עשרה מנהלים. הרבה יותר קל להזיז דברים".

"Inomize היא חברה שיודעת להסתכל על הבן-אדם ולא רק על קובץ קורות החיים ששלח", מוסיף רוני לוין. "היא נותנת הזדמנויות לאנשים, ומספקת להם את סביבת העבודה האופטימליות שעוזרת לכל מהנדס לממש ולהגשים את עצמו. יש לנו עובדות חרדיות שהן מהנדסות מצוינות ומנהלות. אנחנו כל הזמן לומדים. זה כמו ללמוד באוניברסיטה ולעבור כל יום מבחן, אבל כזה שאנחנו יודעים שנעמוד בו. אף פעם לא משעמם לנו. בשורה התחתונה: Inomize יודעת לתת להיי-טקיסטים את מה שהם מחפשים".

>> רוצים לעבוד ב-Inomize? היכנסו לעמוד החברה שלנו