זהירות בדרכים - הדור הבא

אם אתם נוסעים ברכב - כדאי שתקשיבו לראיון הזה. אמנם הם מבטיחים שעד שנת 2023 מרבית כלי הרכב בעולם יהיו מוגנים בזכותם, אבל עד אז יש סיכוי לא קטן שהאקר יוכל להשתלט לכם על הבלמים. איך עוצרים את זה? בפרק השני של "בחברה טובה", פודקאסט הסטארט אפים של TheMarker Labels, הבאנו לאולפן את Argus cyber security כדי שיסבירו איך מקבלים חוזה באחת החברות המבטיחות בעולם

דני ספקטור ותומר בנין
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ארגוס
דני ספקטור ותומר בנין
תוכן מקודם

למרות שהוקמו רק בשנת 2013, בחברת Argus cyber security יכולים כבר להכתיר את עצמם כהצלחה מסחררת. חברה שהתחילה משלושה יוצאי יחידת 8200 שחלמו על סטארט אפ בתחום המובייל, אבל גילו שהשוק צפוף וקיבלו את ההחלטה הנכונה - לעבור לתחום הגנת הרכב ולקבל קרוב לחצי מיליארד דולר (במזומן) מענקית ציוד רכב עולמית.

זהירות בדרכים – הדור הבא

0:00
-- : --

בפרק השני של "בחברה טובה", פודקאסט הסטארט אפים של TheMarker Labels, אירחנו באולפן את ניצן כרובי, team leader ב-Argus כדי שיחשוף קצת סודות מאחורי הקלעים. "אנחנו כמו כל שאר חברות אבטחת הסייבר, רק בעולם תוכן אחר לחלוטין", מספר כרובי. "אנחנו לא מאבטחים עוד רשת ארגונית או עוד מערכת של שרת כמו כולם, אלא עובדים על מערכות שעובדות בתוך רכבים. המון יצרניות, ספקיות ותוכן. כל מי שנכנס לפה מעולם הסייבר הקלאסי היה צריך להכיר וללמוד כדי להתחיל, אבל אז אתה מגלה שהתחום הזה הכי צריך את הסייבר בעולם".

כמה כל נהג צריך לפחד מהאקרים שפתאום יפרצו לו לרכב בזמן נסיעה?
"הסיכוי קיים. היום הרכבים על הכביש מאוד מסוכנים מבחינת סייבר. בכל רכב יש בין כמה עשרות בודדות של מחשבים ללמעלה ממאה, וכולם מריצים תוכנות מלפני עשר ועשרים שנה. עדכון התוכנה האחרון ברכב כנראה היה כשמישהו רק חשב לפתח אותו, כלומר ארבע או חמש שנים לפני שהוא עלה על הכביש. אם הרכב הוא משנת 2014 זה אומר שהמחשבים עליו הם משנת 2010 עם כל החולשות ומתקפות הסייבר שהיו קיימות אז".

יצרניות הרכב לא חשבו על זה לפני זה? הם הרי ידעו שיש מחשבים ברכבים. לא גיליתם להם את זה פתאום.
"האמת היא שבאנו וגילינו להם. הייתי בין הראשונים בארגוס, ואחרי שהקמנו את החברה והלכנו ללקוחות להציג להם אותנו, בשנה הראשונה כשפנינו אליהם הייתה חוסר הבנה מוחלטת. הם לא הבינו את הצורך. זה כמו שתלך לחבר'ה שמתעסקים במחשבים עם רשתות בשנת 2000 ותסביר להם שהמחשב מחובר לאינטרנט וצריך אנטי-וירוס, לאף אחד לא היה אכפת. פתאום יום אחד אנשים הבינו שיש האקרים שיכולים להוציא ולמשוך כמה מידע שהם רוצים. עם הזמן היצרניות הבינו את הצורך, הרבה בזכותנו ובזכות מחקרים שאנחנו פרסמנו".

שכנעת אותנו שאתם הדבר הבא. אתם מחפשים עובדים?
"בגדול אנחנו מחפשים לכל הצוותים. אנחנו מחפשים אנשי תוכנה, אוטומציה, בדיקות וטסטינג. יש לנו מערך ענק של בדיקות אוטומטיות להכול, אנחנו לא מאמינים בלבדוק הכול ידנית כי זו עבודה לא אפשרית כשיש 500 מערכות הפעלה שונות. גם אנשי פיתוח עם רקע בסייבר ולינוקס. אנשים עם רקע ב-idc למיניהם. תמיד נשמח לגייס אנשים שמגיעים ממקומות שונים, יש לנו אנשים מאוד מגוונים בחברה, גם צעירים וגם מבוגרים. כאלה שהגיעו מיחידות טכנולוגיות של חיל מודיעין אבל גם המון בוגרי אוניברסטאות וחבר'ה שהגיעו מחברות גדולות אחרות".

אם נסתכל קדימה, אתם נשארים רק בעולם המכוניות?
"אנחנו לא רוצים לאבד את הפוקוס שלנו מהתחום האוטומוטיב, יש עוד הרבה מה לעשות בו".

בואו לעבוד איתנו:
» Configuration Manager
» Sales Director
» QA Engineer
» Software Test Developer
» Linux Security Developer

» למתחם הקריירה בהייטק של דה מרקר - לחצו כאן