רוצים גיוון טכנולוגי אבל חוששים לאבד את הפנסיה? מיקור חוץ נולד בשבילכם

לשמור על הוותק והתנאים בלי להיתקע במקום אחד: במודל מיקור החוץ של SQLink מתאימים לכם תפקיד חדש תוך שלושה חודשים מהעזיבה, ומציעים פתרון חדשני לשוק התעסוקה הדינמי של היום

גיא רונן, בשיתוף SQLink
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הבר לעובדים במשרדי SQLink
הבר לעובדים במשרדי SQLink
גיא רונן, בשיתוף SQLink
תוכן שיווקי

כדי להבין עד כמה שוק העבודה השתנה, צריך להסתכל על סקטורים שנחשבים ליציבים יחסית מבחינת זמן התעסוקה הממוצע. גם שם, ולא רק בסטארט-אפים, אנשי פיתוח, תוכנה ו-IT חשים כיום מיצוי וחושבים על הדבר הבא מהר מתמיד. יש מי שמעדיפים להישאר, ולו כדי לחסוך את כאב הראש שבעצם החזרה לשוק והבירוקרטיה הכרוכה בסיום העסקה ובקליטה מחדש. אחרים בוחרים לנסות את מזלם בחוץ, לא אחת במחיר של פגיעה בוותק הפנסיוני ואף חודשים ללא השתכרות. אבל יש דרך שלישית שמייתרת את הדילמה: העסקה במיקור חוץ וניוד חלק בין משרות.

מודל האאוטסורס של חברת ההייטק SQLink מאפשר כיום ל-2,500 עובדות ועובדים ליהנות ממלוא המעטפת של משאבי האנוש והרווחה התעסוקתית, ממציאת מקום עבודה חדש במהירות לאחר עזיבת תפקיד ומדאגה להשתלמות מקצועית ולכל תנאי ההעסקה. לעובדים שבתהליכי ניוד מציע המודל קדימות של פי שלושה ביחס לכל מועמד אחר, ויכול למצוא להם משרה בתנאים זהים או משופרים בתוך שלושה חודשים מרגע עזיבת התפקיד.

אחד היתרונות הגדולים שבמודל ההעסקה הזה הוא שמירת הוותק, הן המקצועי והן בכל מה שנוגע לקרנות ולפנסיה. זו אחת הסיבות לכך שלא מעט עובדים ב-SQLink נשארים עם החברה גם 10, 15 ואפילו 20 שנה - בהחלט לא טריוויאלי בשוק העבודה התזזיתי של השנים האחרונות.

בר לוי, סמנכ"לית גיוסצילום: ארי גרוסמן

יתרון נוסף הוא ההכשרה המקצועית, בין אם בעת מעבר בין משרות, ובין אם תוך כדי עבודה מסודרת. זאת באמצעות מכללת SQLabs מקבוצת SQLink, אחת מהמכללות האיכותיות ביותר שיש כיום בארץ להכשרות טכנולוגיות והשתלמויות במקצועות ההייטק ובמערכות המובילות של ענקיות הטכנולוגיה. המכללה הוקמה במיוחד עבור עובדי החברה, לקוחות החברה ומועמדים המבקשים לרכוש ידע ויכולות טכנולוגיות הנדרשים למקצועות ההייטק. המצטיינים שבבוגרים אף זוכים להשתלב בתעשייה מיד בתום ההכשרה, בין בהשמה ובין בהעסקה באאוטסורס. ימי עיון וקורסים ייעודיים, הרצאות והסמכות, מיטאפים טכנולוגיים ועוד - כל אלה מוצעים על ידי SQLink לעובדיה המפוזרים אצל המעסיקים השונים, והיא דואגת לעקוב אחריהם ולקבל משובים מהם ועליהם כדי להישאר עם היד על הדופק ולדאוג לרווחתם ולפיתוחם המקצועי.

אבל היתרון הגדול מכולם הוא בהימצאותה של כתובת זמינה וברורה - זו של רכזת משאבי האנוש הצמודה - עבור כל צורכי העובד, מקצועיים ואישיים כאחד. בכך מהווה SQLink מעין חממה שלמה שמלווה את העובדים מקצה לקצה ולכל אורך הדרך: ממתנת ה-Welcome שהם מקבלים ביום הראשון במקום העבודה, דרך ליווי של שגרירים מטעמה בשלבי הקליטה ועד לדאגה לג'וב הבא.

אין יותר סיבה להתפשר

בכל רגע נתון ישנם עובדים בתהליך של ניוד בין משרות. במסגרת תהליך כזה הם עוברים ראיון אצל רכזת הניודים הפנימיים בחברה, אשר בודקת את סיבת הרצון לשינוי על מנת להפיק לקחים ולאתר את המקום המתאים הבא. היא מוודאת מהם הצרכים והרצונות הנוכחיים של כל עובדת ועובד, מהשכר דרך גמישות והיברידיות מבחינת שבוע העבודה ועד לקרבה גיאוגרפית לבית המגורים. היא גם עוברת על קורות החיים המעודכנים ודואגת להבליט את מה שרלוונטי עבור כל מעסיק ומעסיק.

הודות לוותק, למקצועיות ולמוניטין, נהנית SQLink - ודרכה נהנים גם עובדיה והמועמדים מטעמה - מיתרון משמעותי על פני המועמדים האחרים. "אנחנו לא לוקחים כל אחד ובטח שלא מכניסים כל אחד למסלול של ניוד", אומרת בר לוי, סמנכ"לית הגיוס ב-SQLink. "אבל מי שנמצא כמתאים לקריטריונים יודע שהוא מסודר לשנים. שיש לו בית שדואג לא רק להיבט הכלכלי שלו, אלא גם למידת העניין בתפקיד ולקידום המקצועי".

חברת SQLink מעסיקה כיום 80 רכזות גיוס טכנולוגי

"מן הסתם", מוסיפה לוי, "בתהליך של ניוד כדאי שגם העובדת או העובד יגלו מידה מסוימת של גמישות ורספונסיביות. אבל באמת שאין סיבה להתפשר היום על מה שחשוב באמת, או להישאר בגלל שיקולים לא רלוונטיים במקום שלא חשים בו נוח או שלא מסוגלים להגיע במסגרתו להגשמה עצמית. והיום אנחנו רואים יותר ויותר עובדים שמחפשים לא רק את השכר והתנאים אלא גם עניין ותחושת ערך, מנהל הוגן, מנטור שיחנוך אותם, התקדמות מקצועית, משפחתיות, לויאליות וקולגיאליות, וגם הנאה בעבודה".

לוי מחדדת את נושא המוניטין של החברה: "יש לנו מגייסות שעובדות בזה שנים וששמן הולך לפניהן בשוק. יש לנו גם לא מעט לקוחות שפונים אלינו לאיוש משרות, מה שמפשט עוד יותר את התהליך ואת הקליטה החלקה. אנחנו יודעים מראש מיהם האנשים שלנו ומהם הכישרונות והיכולות שהם מביאים איתם, וזה מקל מאוד על הקידום והמעבר מפרויקט לפרויקט".

חברת SQLink מעסיקה כיום 80 רכזות גיוס טכנולוגי, מה שמאפשר התמקצעות מצידן הן בהיבטי הטיפול בעובדות ובעובדים והן בסקטורים השונים של התעסוקה. אין כמעט תחום טכנולוגי שאין לחברה כמה וכמה עובדים בו, ולצידם לקוחות מובילים. כל היבטי הרווחה, הפיתוח המקצועי וגם הפאן לעובדים נמצאים באחריות SQLink לכל אורך ההעסקה. אבל אולי החשוב מכול, החברה חוסכת מעובדיה את החששות ואת כאב הראש הכרוני שמלווה בדרך כלל מעבר בין משרות. בשוק כמו זה של ימינו, גם זה כשלעצמו לא מעט.

אתר

בשיתוף SQLink