"בעזרת הבנה עסקית מעמיקה – אנחנו יודעים לייצר פתרונות טכנולוגיים חכמים"

אמן דיגיטל מיצבה את עצמה בשנים האחרונות כאחת השחקניות המובילות בעולם פיתוח וניהול הנכסים הדיגיטליים. שופרסל, Yellow, בנק הפועלים וישראכרט – הם רק כמה מהארגונים הגדולים שנעזרו בשירותי החברה לייעוץ טכנולוגי-עסקי, פיתוח מוצרים דיגיטליים או אפילו הקמת מחלקת חדשנות שלמה

אגם קדם לוי, בשיתוף קבוצת אמן
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מימין לשמאל: מיכאל שטרן, מנהל פיתוח עיסקי, מיטל קורן- מנהלת אמן דיגיטל, זיו אברמוביץ- סמנכ"ל פיתוח וחדשנות אמן, מתן שרון- מנהל פיתוח, מירי רוזמן- מנהלת סטודיו
מימין לשמאל: מיכאל שטרן, מנהל פיתוח עיסקי, מיטל קורן- מנהלת אמן דיגיטל, זיו אברמוביץ- סמנכ"ל פיתוח וחדשנות אמן, מתן שרון- מנהל פיתוח, מירי רוזמן- מנהלת סטודיוצילום: ניב קנטור
אגם קדם לוי, בשיתוף קבוצת אמן
תוכן שיווקי

"עוד לפני שהלקוח שמע את השם שלנו, הוא פגש אותנו בחיי היומיום שלו באינספור נקודות שונות", אומר בחיוך זיו אברמוביץ, סמנכ"ל פיתוח באמן דיגיטל. "חטיבת הדיגיטל מפתחת ומעצבת את הנוף הדיגיטלי של הרבה מאוד חברות וארגונים גדולים – באמצעות גיבוש, מימוש וניהול של אסטרטגיה דיגיטלית, טכנולוגית ועסקית.

הישראלי המצוי עשוי לפגוש את אמן דיגיטל כשהוא בודק את המאזן בחשבון הבנק שלו, באפליקציית בנק הפועלים, או כשהוא מנהל את כרטיסי האשראי שלו באפליקציית ישראכרט. הוא ייתקל בנכסים הדיגיטליים שפיתחה החברה בהזמנות המקוונות של רשת שופרסל, בתחנות הדלק ובחנויות הנוחות של Yellow, באתרי ואפליקציות ישרוטל וישראייר – ובשלל מועדוני לקוחות שבהם מיליוני חברים.

אמן דיגיטל מהווה מנוע משמעותי בקבוצת אמן, אחת מקבוצות הטכנולוגיה וה-IT המובילות בארץ – המעסיקה למעלה מ-3,500 עובדים ומפעילה שלל מרכזי פיתוח בישראל ובעולם. "החברה מספקת פתרון הוליסטי לנושא הנכסים הדיגיטליים", מסביר אברמוביץ. "אנחנו לא עוסקים רק ב-UI או רק בייעוץ – אלא מבצעים את מלוא הפיצוח והחיבורים בפן העסקי-טכנולוגי".

חטיבת הדיגיטל של קבוצת אמן כוללת כיום למעלה מ-700 עובדים – המתמחים בעולמות הטכנולוגיה, הדיגיטל, העיצוב, העסקים והחדשנות. "אנחנו עוסקים במגוון רחב של עולמות ותהליכים בתחום האסטרטגיה והטרנספורמציה הדיגיטלית. חשוב להבין שהחטיבה שלנו היא One-stop shop שיודעת לבצע גם מחקר, גם חווית לקוח, גם עיצוב, גם פיתוח וגם פיצוח של טרנדים. מניהול פרויקטים, דרך אנימציה ועד לניתוח מערכות – אנחנו חולשים על מלוא ההתמחויות בעולם הדיגיטל".

"בין היתר, אנחנו עוסקים גם בתכנון אסטרטגי", מוסיף אברמוביץ. "הניסיון והמומחיות שלנו מאפשר לנו לסייע לחברות לעצב את האסטרטגיה הדיגיטלית שלהן בצורה חכמה. לא רעיונות מעורפלים שמונחים מהמשרד לכיוון מטה – אלא למידה מהדאטה, מהשטח ומהידע הנצבר שלנו".

מודל פיתוח חדש

בשנים האחרונות, חטיבת הדיגיטל של קבוצת אמן התמודדה עם שורת משימות נרחבות, עבור כמה מהלקוחות המאתגרים ביותר בארץ. "אנחנו מאוד אוהבים אתגרים", אומר אברמוביץ. "מבחינתנו, הסיפוק בעבודה מגיע מהרכבה של פאזל מסובך של אסטרטגיה דיגיטלית – שיכולה לכלול אפליקציה, אתר, פורטל למשתמשים, מערכת CRM או כל כלי דיגיטלי אחר", הוא מסביר. "נכס דיגיטלי הוא כל יתרון טכנולוגי שנותן מענה לצורך עסקי. לפני כמה שנים פנו אלינו נציגים מחברת פז – ששאפו להגביר את רמת המעורבות של לקוחות החברה ולקשר בצורה עמוקה יותר בין תחנות הדלק לחנויות הנוחות. כבר בשלב הפיצוח והתכנון, עזרנו להם לגבש את מערכת היחסים הדיגיטלית בינם לבין הלקוחות – כדי לחזק את תחושת הנאמנות.

"כך נולדה אפליקציית Yellow", ממשיך אברמוביץ. "הפיצוח הזה הגיע אחרי הרבה חודשים של מחקר, אנליזה ומבדקי שמישות. פיתחנו אפליקציה שמהווה למעשה פלטפורמה של ארנק דיגיטלי. האפליקציה מאפשרת לכל אדם לתדלק בצורה אינטראקטיבית במשאבת הדלק של פז – ואחר כך לרכוש מוצרים בחנויות הנוחות של Yellow ולצבור נקודות לרכישות עתידיות. זו דוגמה לנכס דיגיטלי שמתחיל באנליזה ובמחקר – ובסופו של דבר מתורגם לאפליקציה".

מיטל קורן, מנהלת אמן דיגיטל, מספרת כי החברה מייצרת עבור לקוחותיה פתרונות מלאים. "אנחנו מצליחים לייצר נכסים דיגיטליים שמעניקים ללקוח פתרון מקצה לקצה. ברוב המקרים, אנחנו פוגשים את הלקוח בנקודת כאב או באתגר ארגוני שלו – ויודעים כיצד לרתום את הטכנולוגיה, האתר או האפליקציה כך שייתנו מענה לצרכיו העסקיים".

לדברי קורן, אחד היתרונות המרכזיים של אמן דיגיטל טמון בניסיון המעמיק והנרחב של צוות החברה. "אנחנו שחקן גדול ומשמעותי בענף – וצברנו ניסיון מקיף בעבודה עם הלקוחות הגדולים בארץ. הרבה פעמים הלקוחות שלנו לא מגיעים מגופים טכנולוגיים – אלא מיחידות עסקיות. במקרים רבים, הפתרון הטכנולוגי מגיע רק אחרי תהליך מעמיק של פיצוח עסקי".

"אנחנו מתחילים תמיד בלימוד של השוק שבו פועל הלקוח, בחקר של הרגולציה הקיימת ושל התהליכים בשוק", היא מסבירה. "בצורה כזאת אנחנו יודעים לנהל דו-שיח עם הלקוח גם ברמת הטכנולוגיה, התשתיות והאפליקציות – וגם ברמה העסקית של השינויים הרגולטוריים, המערכתיים והעסקיים".

לאחרונה התרחבה אמן דיגיטל גם לאירופה – עם הקמתו של סטודיו חדש שממוקם בליסבון שבפורטוגל. "הסטודיו החדש נועד לסייע לנו לצמוח ולהתרחב אל השוק האירופאי – בעזרת שירותי UI/UX מהשורה הראשונה".

איתור, מיון וליווי של מחלקת החדשנות בבנק הפועלים

אמן דיגיטל מיישמת גם מודלים עסקיים ודפוסי פעולה שונים ומגוונים בשוק. "האסטרטגיה שלנו היא להתחבר ללקוח דרך הפריזמה העסקית שלו ולבנות צוותים מקצועיים נפרדים ונבדלים ע"י יכולות גיוס אטרקטיביות".

יש רצון גדול למאפיינים ולמעצבים לעבוד איתנו בשל האופי המיוחד שמאפשר גיוון של רמת המקצועיות בעבודה על מוצרים שונים, דוגמא לכך היא מחלקת החדשנות בבנק הפועלים, המונה כיום כ-25 מומחים בתחום חווית המשתמש, המחלקה כפופה למנהלת הסטודיו בבנק, אך פועלת בסיוע אמן דיגיטל.

"אנחנו אפיינו עבור הבנק את הצרכים של מחלקת החדשנות – וביצענו עבורם את הסינון של אנשי המקצוע. איתרנו את העובדים המתאימים ביותר, מיינו אותם ועשינו להם מבחנים מקיפים", מספרת קורן. "אבל התפקיד שלנו לא מסתכם בהשמה – אלא במתן מעטפת מקצועית מלאה שכוללת הרצאות, הכשרות ואפילו מעין אקדמיה פנימית משלנו.

 למעבר לאתר אמן דיגיטל >>

בשיתוף קבוצת אמן