"הטכנולוגיה ההיברידית מספקת הזדמנויות חדשות"

אורי ברגמן, מנכ"ל HPE ישראל, מתאר את השינוי הדרמטי שעוברים שירותי הדאטה והתוכנה, את הטרנספורמציה שעברה HPE, כיום ענקית Edge-to-Cloud, ומביא לשולחן דוגמה של מנהיגות המבוססת על עקרון ה־"Say what you do, and do what you say"

גיא רונן, בשיתוף HPE
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
"הטכנולוגיה ההיברידית מספקת הזדמנויות חדשות"
"הטכנולוגיה ההיברידית מספקת הזדמנויות חדשות"
גיא רונן, בשיתוף HPE
תוכן שיווקי

ב-21 שנותיו בחברה, מנכ"ל HPE ישראל, אורי ברגמן, לא זוכר תקופה סוערת כל כך. תקופה של שינויים דרמטיים, שבאים לידי ביטוי הן בשירותים שהחברה מספקת והן בתוכה פנימה. עד כדי כך השתנו הדברים ש-HPE, שזוהתה תחילה כחברת חומרה ולאחר מכן כספקית שירותי דאטה סנטר, היא כיום חברת תוכנה Edge-to-Cloud שמלווה ארגוני אנטרפרייז מכל הסקטורים בתהליכי טרנספורמציה דיגיטלית. חברה שמציעה את הפתרונות החדשניים ביותר שקיימים שוק, בין אם שלה במישרין ובין אם של יתר ענקיות הטכנולוגיה העולמיות.

לקבלת טיפ ניהול אישי מאורי ברגמן הקליקו כאן >>

גולת הכותרת היא המודל ההיברידי. "הענן הוא לא מטרה", מצטט ברגמן את נשיא ומנכ"ל HPE העולמית, אנטוניו נרי. "בסוף זו החוויה של הלקוח. ואת החוויה האופטימלית אפשר לספק בכל מיני דרכים. קודם כל, זה כבר מזמן לא קלאוד (Cloud), אלא מולטי קלאוד (Multi Cloud), עם צורך בשירותים מפלטפורמות ציבוריות שונות. מעבר לזה, לא הכל מתאים וצריך לעבור לענן. לפעמים לגמישות שהוא מספק יש מחיר יקר מדי, התשלומים נערמים גם בלי שבהכרח יודעים למה וקשה לצאת. לפעמים אי אפשר לעשות מיגרציה מסיבות רגולטוריות, ואגב — זה לא ישתנה גם בעידן הריג'נים הגדולים שעומדים להיפתח בישראל. הפתרון שלנו מאפשר לצרוך באופן חלק את סל השירותים המלא, אם זה ב-GCP של גוגל, AWS של אמזון, Azure של מיקרוסופט או און-פרם, דרך מרקטפלייס ידידותי למשתמש.

"אנחנו יודעים לנהל את כל סביבת ה-IT שכוללת מספר פלטפורמות ענן, אם הן ציבוריות, אם באתר מרוחק כזה או אחר ואם אצלך ב-On Premise. אנחנו יכולים לקחת סביבה הוליסטית של IT, לנהל אותה על כל רבדיה או עבור Workload או צורך עסקי מסוים, ולהבטיח חלופות מתקדמות יותר של ניהול סילו בתוך מערך ה-IT, למשל: Storage as a Service או AI/ML as a Service. בכל רכיב כזה יש קונקטיביות לכל פלטפורמות הקלאוד עם מערכת ניהול אחת לכל החגיגה".

את המודל ההיברידי מגישה HPE דרך פלטפורמת HPE GreenLake, ש"מפרקת" את השירותים ומנגישה אותם ללקוחות As-a-Service. היא גם היתה מחלוצות ה-Pay-per-use — תשלום רק על הצריכה העננית בפועל, כשעדיין מובטחים לו שרתים ברמה מספקת למקרה של עומס פתאומי. משמעות נוספת להיברידיות היא שלא כל פקודה או רכיב דאטה מגיעים לענן — יש אפליקציות שהעיבוד בהן נדרש ב-Edge. לשם כך מסתייעת HPE לא אחת בסנסורים ובפתרונות IoT מתקדמים.


מה עושים עם כל הדאטה הזה?
ישראל, אומר ברגמן, היא כוח משמעותי מאוד ב-HPE העולמית, וזאת משתי סיבות: ראשית, בשל היקף החברות שפועלות כאן ומקבלות שירותים מ-HPE ישראל, עם הזדמנות לשותפויות ורכישות. שנית, לאור התפקיד המיוחד שממלאת הסטארט-אפ ניישן, המשתקף היטב גם בתוך HPE העולמית. "בכל מהלך של טרנספורמציה פנימית, עם כל תוספת לפורטפוליו וכניסה לעולמות חדשים, אנחנו מצליחים כמעט תמיד להקדים את העולם. גם כי השוק הוא אדפטיבי יותר ומתקדם, וגם כי בתרבות הארגונית, במנטליות שלנו, אנחנו לגמרי שם".

באותו הקשר הוא מתגאה ברכישה של זרטו (Zerto) הישראלית, העוסקת בהגנה מתקיפות כופר ובשירותי DR, התאוששות מאסון בסייבר. זוהי עדות להשקעה מתמשכת של HPE בתחום התוכנה בתוך ומחוץ לפלטופורמה של HPE GreenLake.

אורי ברגמן, מנכ"ל HPE ישראלצילום: סיון פרג'

לפני כן נרכשו על ידי HPE מספר חברות, בהן גם CRAY, המתמחה במערכות עתירות ביצועים ומחשבי–על. "האתגר הגדול כיום הוא מה עושים עם כל הדאטה שנצבר, איך מטפלים בו באופן המהיר והיעיל ביותר, איך מבצעים אנליטיקות וממקסמים את הערך לצרכים עסקיים. הרכישות שלנו מכוונות בדיוק לאזורים האלו — דאטה, רישות ואבטחת מידע". הוא רומז כי צפויות עוד חדשות בנושא בהמשך.

כאמור, השינוי לא מתחולל רק בחוץ —הוא מורגש היטב גם ב-HPE עצמה: החל מכוח האדם והכישורים הנדרשים, מה שבא לידי ביטוי בראיונות ובגיוסים, בשימור הטאלנטים לצד ריענון הכרחי של השורות ואפילו בסביבת העבודה; דרך המערכות הטכנולוגיות החדישות; ועד לאקוסיסטם ולדפוס העבודה מול השותפים. בנקודה האחרונה ברגמן מזכיר את הגמישות שמאפשרת לפלטפורמה של HPE לקלוט את השירותים מכל הספקיות הרלוונטיות, אם זו SAP,‏ VMWare ועוד ועוד. "אז אנחנו מתפתחים ומרחיבים את הגישה הלקוחית, מאמצים שיטות מכירה חדשות, מעמיקים עבודה עם שותפים, כי אלה הם המקומות שבהם אנחנו יכולים לעשות את השינוי, לחנך, לדרוש, לקדם", הוא אומר, אם כי גם כאן הדברים משתנים: "היום הלקוחות שמחים שמאתגרים אותם, שאומרים להם מה חסר ולאן צריך ללכת".

ברגמן מעיד כי הוא והצוותים עומדים כיום בקשר לא רק עם אנשי ה-IT אלא גם מול ה-C Level. "אני מדבר עם מנכ"לים, עם סמנכ"לי כספים. זה פחות כדי לסגור עסקה ויותר כדי להבין את הצרכים. הטכנולוגיה היא סוגיית ליבה ארגונית וחייבת להיות מקושרת לצד העסקי. גם זה משפיע על הגיוסים וסוג העובדים שאנחנו מחפשים". הוא מציין במיוחד את הצוות האסטרטגי בהובלתו של נועם קפלן, "סיירת מטכ"ל של HPE ישראל", שקיבלה מעין מעמד של סטארט-אפ נשכני בתוך הארגון כדי להוביל את השינוי ולחשוב מחוץ לקופסה בעולמות האסטרטגיים של החברה.

ברגמן מכהן כמנכ"ל HPE ישראל מאז פוצלה מ-HP ב-2015. הוא לא מרבה להתראיין, אבל הפעם היה לו חשוב להעביר את מסר הטרנספורמציה הדיגיטלית לארגונים. "אני מאמין ב-Say what you do and do what you say, וחשוב שדרגי ההנהלה בארגונים יכירו את הפתרונות וההזדמנויות שהעולם החדש מספק להם. חשוב שיידעו שזה לא חלום או חזון עתידי — זה כאן ועכשיו, נגיש וידידותי מאי פעם. ומי שלא יעלה על הרכבת, ימצא את עצמו במוקדם או במאוחר בעמדת נחיתות משמעותית מול המתחרים".

לקבלת טיפ ניהול אישי מאורי ברגמן הקליקו כאן >>
למעבר לאתר חברת HPE >>

בשיתוף HPE