כשאיכות השירות חשובה לא פחות מהמוצר

שירות ברמה נמוכה והתקנת מערכות שאינן גמישות לצורכי הלקוח עלולים לפגוע ברוכשי מערכות בתים חכמים. חברת SMART-H מציעה ללקוחותיה שירות אקטיבי. "אנחנו מביאים סטנדרט שירותי חדש ולא מחכים שהלקוח יפנה אלינו", אומר הבעלים והמנכ"ל

איתמר מרילוס, 
 בשיתוף SMART-H
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
כשאיכות השירות חשובה לא פחות מהמוצר
כשאיכות השירות חשובה לא פחות מהמוצרצילום: Shutterstock
איתמר מרילוס, 
 בשיתוף SMART-H
תוכן שיווקי

בשנים האחרונות יותר ויותר בתים חכמים נבנים בישראל. כבר לא מדובר בסמל סטטוס המיועד לאלפיון העליון של החברה, אלא בצורך פונקציונלי שגם מעמד הביניים יכול להרשות לעצמו ונהנה ממנו. היתרונות ברורים: חיסכון כספי לטווח ארוך, נוחות מגורים מקסימלית, בטיחות ומניעת סכנות ועוד. אך אף על פי שחשבון החשמל יורד, הדיירים נהנים משליטה מרחוק בבית ואיכות החיים עולה — יש לא מעט בעיות שעלולות לצוץ בתקופה שלאחר התקנת המערכות. מכיוון שמדובר בתחום שבו פועלות לא מעט חברות, עלולים להיווצר פערים משמעותיים בסטנדרט השירות והמקצועיות, כאשר חלקן מתקינות את הציוד אבל לא דואגות לשמור על שביעות רצון הלקוח לאחר השימוש במוצרים עצמם.

כאן עלולים הלקוחות לגלות שלמרות שהם שילמו את מיטב כספם עבור בית חכם — הם לא נהנים ממנו כמו שציפו, והפתרון שאמור היה להקל על חייהם מתגלה ככאב ראש. כך למשל, אם אחרי כמה שנים מהתקנת המערכת דיירי הבית רוצים לשנות את שעות הפעילות בהדלקה אוטומטית של הדוד הביתי, הם יופתעו לגלות שעליהם להזמין טכנאי שיעלה להם מאות שקלים — זאת משום שהם רכשו מערכת "סגורה", שאינה ידידותית לביצוע שינויים בה באופן עצמאי. או כאשר "המוח" של הבית החכם, שאחראי לאינטגרציה בין מכשירי החשמל, נהרס, ובעת הפנייה לספק על מנת להחליפו — מגלים שהוא פשט את הרגל.

פניות יזומות ללקוחות

בתחום הנחשב לפרוץ, חברת SMART-H חרתה על דגלה שירות אמין ושקוף. החברה פועלת בשוק הבתים החכמים כבר 15 שנה ונחשבת לאחת מהחברות הוותיקות והמנוסות בישראל בתחום. "המטרה שלנו היא לא למכור את השירותים שלנו ו'לזרוק את הלקוח למים העמוקים' לבדו", אומר המנכ"ל והבעלים, אלכס דז'לייב. "אנחנו פונים באופן יזום ללקוחות שלנו כדי לוודא שהם מרוצים מהבית ולא מחכים שהתקלות יגיעו אלינו. כך אנחנו מונעים מהם את הצורך להתמודד לבד עם קשיים. אנחנו עוזרים להם להבין איך המערכת עובדת, מדריכים אותם מהשלב הראשון, ואם הם ירצו אז כמובן גם מספקים שירות לאורך שנים קדימה. חשוב לנו שהכל יעבוד כמו שצריך ולכן אנחנו יוזמים ביקורים בבית הלקוח מדי רבעון, שולחים סקרי שביעות רצון ונוקטים פעולות נוספות שיבטיחו שהלקוחות שלנו יישארו מרוצים מהשירות שאנחנו מספקים".

לדברי ד'זלייב, החברה מקפידה להציע ללקוחות לעשות שימוש במערכות פתוחות שניתנות לתיכנות לבד בלא צורך בהזמנת טכנאי, במקום באלה הסגורות. כך הלקוח שולט בצורה הרבה יותר טובה בטכנולוגיה ומרגיש יותר חופשי לבצע שינויים בלי לחשוב פעמיים. המערכת מתאימה את עצמה לאורח החיים של הלקוח ולא להיפך. "אנחנו מביאים סטנדרט שירותי חדש לתחום הבתים החכמים ולא מחכים שהלקוח יפנה אלינו", מסכם דז'לייב.

חוויית שירות חיובית

"המטרה של החברה היא שכבר מהרגע הראשון שיצרנו קשר עם הלקוח, ממש בשיחה הראשונה, להעניק לו חוויית שירות חיובית. לכן כשאנחנו מאפיינים את הצרכים שלו אנחנו לא 'דוחפים' לו מוצרים שהוא לא צריך ומתאימים לו אך ורק מה שעולה בקנה אחד עם הצרכים שלו. למרות שכיום העלות של בתים חכמים עם אינטגרציה בין מערכות חשמל שונות הפועלות בבית נמוכה מבעבר — היא עדיין עולה לא מעט כסף. העלות יכולה להתחיל מ-10,000 שקל ולהגיע עד 100,000 שקל ואפילו יותר.

"יש הבדל דרמטי בצרכים של לקוחות שונים שיכולים להשפיע מאוד על המחיר. למשל, לפעמים יש גופי חשמל שהעלות שלהם היא יחסית נמוכה אבל מה שמייקר את המחיר זה העיצוב של המפסק. לכן כל פרט קטן הוא בעל משמעות כספית. או למשל התשתית הנדרשת עבור בית במפלס אחד שונה משמעותית מהתשתית של בית דו-מפלסי. כדי שהמערכת תעבוד בצורה אמינה ומשביעת רצון יש חשיבות לתכנון המדויק בבחירת סוג המערכת ותכנון הכיסוי המרחבי".

דז'לייב ממליץ לכל מי שמתלבט לגבי בית חכם לא להסס. "יש כל כך הרבה יתרונות לבית חכם. בראש ובראשונה — בטיחות והצלת חיים. כך למשל, ניתן לקבוע את שעות הפעילות של שקעי החשמל ברחבי הבית. לא פעם אנחנו שומעים בתקשורת על מקרים מצערים שבהם בית התלקח בגלל מוצר שנטען שעות ארוכות והתלהט. אלה כמובן מקרי הקיצון, אבל חשוב להבין שבניית בית חכם עשויה למנוע מצבים כאלה. לצד אלה, חשוב גם לציין את היתרונות היומיומיים, כמו חיסכון בחשמל. למי מאיתנו לא קרה שהוא יצא מהבית ושכח את הדוד או המזגן דולקים וגילה את זה רק עם החזרה הביתה? באמצעות שליטה מרחוק ניתן לשלוט במערכות ולפקח בצורה טובה יותר על מה שקורה בבית. זה נוח, חסכוני ובטוח יותר. לכן, לדעתי, בית חכם הוא השקעה חכמה שיכולה לשנות לחלוטין את החיים".

Smart H
למעבר לאתר >>
טלפון: 077-8051414

בשיתוף Smart H