קונסיליירי |

משנים את מודל השירותים המקצועיים לסטארט-אפים

קונסיליירי (Consiglieri) מציעה סוג עדכני של ליווי לסטארט-אפים ברגעי המבחן הקריטיים של החברה ולמשקיעים שלומדים את שוק ההיי–טק המקומי. משה לוין, יו"ר פעיל ואחד ממייסדי החברה: "אם נגשים את החזון שלנו, קונסיליירי לסטארט-אפים תהיה מה שמקנזי היא לג'נרל מוטורס"

רננה מור, בשיתוף קונסיליירי
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אילוסטרציה
משנים את מודל השירותים המקצועיים לסטראט-אפיםצילום: Shutterstock
רננה מור, בשיתוף קונסיליירי
תוכן שיווקי

"כשזה מגיע לעולם הסטארט-אפים, לעורכי הדין שמלווים את החברות יש ערך מוסף שאין לו תחליף - ניסיון עצום שגם שועלי היי–טק ותיקים לא יכולים להתחרות בו. גם אם אנחנו מדברים על יזם סדרתי, סביר להניח שהוא או היא הקימו שלוש–ארבע חברות. אבל אדם שליווה 3,000 עסקאות מכל סוג, ומשני צדי השולחן? יש מספר לא גדול של עורכי דין, רואי חשבון וחברי הנהלה מנוסים מאוד, במיוחד פה בסטארט–אפ ניישן, שיכולים להתגאות בכך. אדם כזה הוא מאגר המידע הגדול ביותר של ניסיון עסקי שיש בעולם ואת זה אי אפשר לקחת לעוסקים במקצועות הללו", אומר עו"ד נמרוד ורומן, מנכ"ל ואחד ממייסדי חברת קונסיליירי (Consiglieri), המלווה סטארט-אפים, משקיעים וחברות גדולות המעוניינות להתקשר עם סטארט-אפים או להתנסות בחדשנות. "מצד שני, הצורך של הסטארט-אפים התעדכן והתפתח והציפיות השתכללו בהתאם. נותני השירות המקצועי סובלים ממודל עסקי מיושן וארכאי המאותגר כיום על ידי הלקוחות מחד–גיסא ופתרונות טכנולוגיים ולקוחות משוכללים מאידך גיסא, שלא מקבלים גרירת רגליים. הם צריכים לזוז מהר יותר ורחוק יותר, עוד לפני שסיגלו את הניסיון לנהל את עסקאות המפתח בחיי החברה. לו היה אפשר להנגיש למייסדים, הסובלים תדיר מבדידות אמיתית בתפקידם, מעטפת הוליסטית ואמינה שתיקח בעלות על התהליך ביחד איתם, אז זה מה שיוכל לאפשר להם להשקיע יותר ממרצם וזמנם בעיקר: המוצר, הצוות והתפתחות החברה. מהסיבות הללו החלטנו להקים את קונסיליירי, המלווה סטארט-אפים בכל רבדיה של עסקה חשובה, בפן האישי ובכל צעד, מנהלת את כל נותני השירות ומפעילה את כל המערכת כדי לבחור את התוצרים הנכונים עבור כל לקוח".

החברה הוקמה על ידי נמרוד ורומן – מנכ"ל החברה, משה לוין - יו"ר פעיל עם ניסיון של 20 שנה כמנכ"ל טכנולוג של חברות היי–טק נאסד"קיות ויותר מ-20 שנה נוספות כשותף מנהל בקרנות הון סיכון מובילות, וכן על ידי פרמת עו"ד יגאל ארנון (כיום יגאל ארנון – תדמור לוי), שהינם גם משקיע ושותף אסטרטגי.

אין תחליף לניסיון

עו"ד ורומן (40) התחיל כיזם, אך לאחר כישלון החברה הראשונה שייסד החליט ללמוד את הסטארט-אפים אצל המומחים ביגאל ארנון, שם התמקד בליווי משפטי לחברות ולמיזמים טכנולוגיים. "ליוויתי כ-500 חברות היי–טק מתחילת דרכן ועד הסוף, אם זה גיוסים, אקזיטים או רכישות נוספות. מערכת היחסים עם המייסדים משמעה גם ליווי שלהם בהמשך חייהם, ברגעים היפים (הקמת משפחה, רכישת נכסים וכו') וברגעים הקשים, מה שהופך את העשייה למרתקת ביותר", מספר ורומן. "העבודה בוצעה בצוות ההיי–טק של יגאל ארנון, המרכז את אחת מפרקטיקות ייצוג הסטארט-אפים הגדולות והמובילות בארץ ואנחנו עוד למדים מהעשייה מדי יום".

עו"ד נמרוד ורומן, מנכ"ל ואחד ממייסדי קונסילייריצילום: יורם רשף

עסקי ואישי

בקונסיליירי מתמקדים בליווי הלקוחות בנקודות הקריטיות של עיסוקם, בהן לעתים חסר ניסיון רלוונטי להנהלה, ומציעים מגוון "מוצרי ייעוץ", לרבות:

ליווי סטארט-אפ בשלב העוברי: משלב הרעיון ועד לשלב ה-Term Sheet הראשון להשקעה. שלב זה אורך בערך כחצי שנה וכולל את גיבוש היחסים בין המייסדים, מצגות משקיעים, בנייה של תוכנית עסקית, השמה והקמה של חבר יועצים, סיוע במציאת לקוחות ראשונים ועוד.

ליווי וסיוע בגיוס כסף לסיבוב B ,A ו-C: ליווי אסטרטגי בבניית הסיבוב, ניהול הפנייה למשקיעים, תהליך המשא ומתן וסיוע ליזמים לחשב מסלול אחרי כל גיוס.

ניהול אקזיט מואץ: קונסיליירי מלווה סטארט-אפים שלא ערוכים לאקזיט אבל קיבלו הצעה שקשה לסרב לה, ועוזרת להם לנהל את התהליך הזה במצב חירום. "כיום האקזיט הממוצע עומד על 100 מיליון דולר. אקזיט בסכום של 5-120 מיליון דולר הוא בדרך כלל אקזיט של חברה שלא תכננה או התכוננה למכירה אך קיבלה הצעה שקשה לסרב לה ונאלצה לפעול מהר ובפערי מידע ויכולת ניהול משא ומתן משמעותיים על לא עוול בכפם", אומר עו"ד ורומן.

משה לוין, יו"ר פעיל ואחד ממייסדי קונסילייריצילום: מורן פפקין

רכישת חברות: ורומן מסביר שלא מעט סטארט-אפים ישראליים מעוניינים לרכוש חברות, עוד לפני שסיגלו את הכישורים לנהל רכישות שכאלה. "קוניסליירי מאוכלסת במשפטנים שליוו רוכשים ענקיים בארץ, יש לנו רואה חשבון בתוך החברה, יועצים אסטרטגיים, יועצי HR בכירים וכל נותני השירות הרלוונטיים ליום שלפני ואחרי הרכישה", הוא מספר.

פרידת מייסדים: "פרידת מייסדים היא כמו גירושים, זה יכול להסתיים באסון גדול לחברה", אומר עו"ד ורומן. "אנחנו עובדים בדרך אחרת: אין עורך דין בחדר, וכל אחד מהצדדים מצהיר שהוא רוצה בטובת החברה. מי שנכנס לזה בכוונה כנה, בדרך כלל יוצא עם הסכם פרידה מהר וסיכוי טוב לחברה להמשיך ולצמוח. מנגד, סיכויי ההצלחה של אלו שלא מסיימים את התהליך איתנו לשרוד עם החברה הם קטנים ביותר".

מעל לתחזיות

שנת 2021 עלתה על כל התחזיות של קונסיליירי. "ליווינו אינספור חברות בכל אחד ממוצרי הייעוץ שלנו. 15% מההכנסות שלנו מגיעות מחברות זרות ללא כל קשר לישראל, כך שאנחנו משאירים טביעת רגל גם בשוק הבינלאומי", מסכם עו"ד ורומן, "כל זה למרות שהמוצר שלנו הוא חדשני ולא היה כמותו. זה רק מוכיח עד כמה עולם הסטארט-אפים חיכה לחברה כמו קונסיליירי".

למעבר לאתר קונסיליירי >>

בשיתוף קונסיליירי

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"