קוד פתוח: מדריך להייטקיסט |

קבוצת BOS: כשכל משימה היא המצאה של מכונה חדשה

לקבוצת BOS רקורד התקנות מרשים של מערכות אוטומציה מבוססות רובוטיקה מתקדמת, שהיא מפתחת ומרכיבה בהתאם לצורכי הלקוח. מנכ"ל החברה מציג את שיטת העבודה וכיצד היא מתמודדת עם המחסור בכוח אדם טכנולוגי בשוק

אסף לבנון, בשיתוף BOS
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אייל כהן
אייל כהןצילום: נטלי רוז
אסף לבנון, בשיתוף BOS
תוכן שיווקי

באחת מפגישותיו עם לקוח ותיק התבשר אייל כהן, מנכ"ל קבוצת BOS, שהמפעל שבראשו עומד הלקוח מתכוון להחליף את מרבית המכונות בקו הייצור שלו, שכן אלו עובדות כבר 13 שנים. אייל החסיר פעימה, מצפה שהמשפט הבא יהיה "וגם מכם נזמין מכונות חדשות". במקום זאת המשיך הלקוח את דבריו אחרת: "אבל המכונות של BOS ימשיכו לפעול כאן, אני רק צריך שתבצעו אינטגרציה חדשה".

היתה זאת עוד אינדיקציה עבור אייל לכך שהמערכות שבונה החברה שבראשה הוא עומד הן אמינות ומאפשרות ללקוח לרוץ למרחקים ארוכים. "מפת המכונות הפעילות שלנו מצביעה על אורך חיים ממוצע של 15 שנים", הוא אומר. "חשיבותה של אמינות התפעול ברורה לי, שכן תקלה במכונה משביתה קו ייצור, כשאצל מרבית לקוחותינו ברחבי העולם עובדים קווי הייצור 24/7. בבניית המערכות אנחנו בוחרים רכיבים אמינים מאוד ועם אספקת המערכת אנו מספקים ללקוח סט של חלקי חילוף קריטיים ומלמדים את צוות התחזוקה של המפעל לבצע החלפות, כשאלו נדרשות. כך מתאפשר לנו לספק את מרבית התמיכה מצדנו מרחוק. מרכיב השירות הוא מרכיב קריטי בשימור הלקוח. אנחנו נמצאים בכוננות מתמדת ומגיבים מהר".

הקונספט הוא נקודת החוזקה

לקבוצת BOS רקורד של כ-800 התקנות ברחבי העולם של מערכות אוטומציה מבוססות רובוטיקה מתקדמת. הקבוצה מציעה מגוון רחב של מערכות רובוטיות Custom Made ההופכות הליכים ידניים לאוטומטיים על רצפת הייצור של המפעל, במרכזים לוגיסטיים ובמרכזי הרכבות. המכנה המשותף של כל לקוחות BOS הוא הצורך בבניית מכונה או קו בהתאמה אישית, בניגוד למכונה, שהיא מוצר מדף. למעשה, כל משימה חדשה דורשת מ-BOS המצאה חדשה - מכונה שתשרת צרכים ייחודיים של לקוח ספציפי. "מרבית הלקוחות מבקשים הקמה של קו ייצור או בניית מכונה שתקטין את מספר העובדים בקו הקיים או במערך הלוגיסטי של החברה. אצל חלק מהלקוחות המכונה אמורה לבצע הליך שאדם לא מסוגל לבצע. הם באים אלינו כדי שנספק להם פתרון מקיף, ואנחנו מתחילים בהבנת הצרכים ובונים קונספט לפתרון. אחרי התקנת מאות רבות של מערכות שונות ומגוונות - הקונספט הוא נקודת החוזקה שלנו. קשה להפתיע אותנו, אנחנו יודעים איך לגשת למשימה ושולחים ללקוח קונספט שלוקח בחשבון תפוקות נדרשות ושילוב מיטבי של מכונות מדף לצד מכונות Custom Made וכו'. לאחר אישור הקונספט אנחנו מבצעים הערכה תקציבית וחישוב החזר השקעה. לאחר אישור התמחור על ידי הלקוח אנו נכנסים לשלב העבודה: פיתוח, תכנון הנדסי, רכש ייצור, הרכבה, חשמל, בקרה, התקנה והדרכה. על כל אלו אמונים צוותים מקצועיים של כל אחד מהתחומים הללו".

כשמדובר בתמחור, ניתן להניח שמכונה Custom Made תעלה משמעותית יותר ממוצר מדף.
"תמחור הוא המרכיב החשוב ביותר, שכן הוא זה שקובע אם לפרויקט יש היתכנות כלכלית לשני הצדדים. התמחור גם מכמת את סיכוני הפיתוח, שהם מרכיב מרכזי בבניית מכונות Custom Made. שאלת המפתח היא לא כמה תעלה המכונה, אלא תוך כמה זמן תחזיר את ההשקעה בה. בעולם ההשקעות החזר השקעה תוך שלוש שנים נחשב להזדמנות חלומית. בתעשייה - שלוש שנים הן הגבול העליון. כיום אני שם לב שלקוחות מותחים את ה-ROI, שכן בשל המחסור החמור בעובדים בענף - אין ברירה אחרת. יש לקוחות שמגיעים אלינו כשחצי מקו הייצור שלהם מושבת בשל מחסור בעובדים. כך שהם מוכנים לבצע את ההשקעה גם אם ה-ROI גבוה יותר ומופתעים שאנחנו מציעים להם מערכות שיכולות להגיע ל-ROI תוך שנה עד שנתיים וחצי".

הקושי בגיוס עובדים בוודאי הגיע גם אליכם.
"כל השוק מתמודד עם האתגר הזה. לשמחתנו, אנחנו מצליחים גם למשוך וגם להחזיק עובדים מוכשרים, שכן העבודה אצלנו מאתגרת אותם עם מגוון רחב של מכונות, טכנולוגיות תעשיות וצרכים. גם העובדה שאנחנו קבוצה גדולה שנסחרת בנאסד"ק - הופכת אותנו לאטרקטיביים לעובדים. היותנו חברה ציבורית היא גם יתרון משמעותי עבור לקוחותינו: לנו היא מספקת יכולות למימון פיתוח מערכות בהיקף של מיליוני דולרים, ולהם היא מקנה שקט וביטחון. קבוצת BOS למעשה מורכבת משלוש חטיבות המספקות פתרונות סביב עולם המלאי בשלושה ממדים: חטיבת Supply Chain, מפיצה של רכיבים אלקטרוניים בעיקר לתחום הביטחוני, חטיבת RFID, מבצעת אינטגרציה של ציוד למעקב אחר מלאים ברצפת הייצור ובמרכזים לוגיסטיים, וחטיבת ה-Intelligent Robotics עליה דיברנו, האמונה על פיתוח ובנייה של מכונות ה-Custom Made לתהליכים תעשייתיים ולוגיסטיים".

אייל מספק דוגמאות לפרויקטים בולטים של חטיבה זו. "פיתחנו למפעל פלסטיק אמריקאי קו אוטומציה למכסה מגבונים הכולל עשר תחנות של הרכבה, אריזה ומשלב פיתוחים שלנו עם מערכות מדף. עבור חברת FLEX בנינו קו אריזה למוצרים. במערכת זו שילבנו את חטיבת ה-RFID של BOS, שניטרה את המלאי על קו האריזה והתממשקה אל מערכות המידע של הלקוח. בימים אלו אנחנו נמצאים בשלבים מתקדמים של בניית ממיינת לרשת הבגדים קיווי. בסוף הפרויקט תוכל הרשת לבצע בעזרתה מיון ואריזה אוטומטיים של משלוחי בגדים מהמרלו"ג לחנויות ובכך לייתר את ההליך הידני המבוצע כיום".

בשיתוף BOS

מעבר לאתר>>
יצירת קשר במייל>>