קבוצת ITS: איך מגשרים על הפער בין הפיתוח לייצור?

ניסיון עשיר הופך את קבוצת ITS לבולטת בתחום הפיתוח, התכנון, הייצור וההרכבה של מכונות אלקטרו-מכניות סדרתיות וקווי ייצור מתוחכמים. מנהלי החברה מסבירים מהן יכולות הליבה והתרבות שהתוותה החברה כדי לתמוך בתפיסות הפיתוח, שיטות העבודה והתמיכה בלקוחות

אסף לבנון
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מכונת הדפסהצילום: בני גם זו לטובה
אסף לבנון
תוכן מקודם

כבר כ-30 שנה קבוצת ITS מתמקדת בפיתוח, תכנון, ייצור והרכבה של מכונות אלקטרו-מכניות סדרתיות וקווי ייצור מתוחכמים למגוון רחב של לקוחות, ביניהם ניתן למנות גורמי ביטחון כצה"ל, רפא"ל והתעשייה האווירית, וחברות היי–טק ותעשיה מתקדמת כמו HP, Orbotech, Agfa, Orbit FR, Massivit, Triton, Netafim ואחרות.

עמוד השדרה של קבוצת ITS הם מהנדסי הפיתוח שלה, כולם עתירי ידע וניסיון, המהווים את הכוח המניע את החברה על מחלקותיה השונות: מחלקת עיבוד שבבי מתקדמת לתמיכה בייצור והאצת תהליכי פיתוח וייצור אבי טיפוס; ומחלקות הרכבה, תכנון וייצור ארונות חשמל, וחיווט ואינטגרציה מלאה למכונות סדרתיות, הנארזות ונשלחות ישירות ללקוח הסופי. החברה פועלת באוריינטציה ובגישה של פיתוח והנדסה משולבים, תפיסה המאפשרת לה לתת ערך מוסף משמעותי ללקוחותיה. בין הצלחותיה ניתן למנות את Diptech, החברה הראשונה בעולם להדפסה דיגיטלית על זכוכית שהוקמה על ידיי ITS פיתוח, וייצור של יותר מ-300 מכונות הדפסה לנור מקרופרינטרס שבהמשך נמכרה ל-Scitex. בנוסף, ITS סייעה בפיתוח בתחילת דרכה של חברת Kornit וייצרה עבורה כ-1,500 מכונות, שיתוף פעולה שהוכיח את הצלחתו כאשר היזם שהקים את Kornit בחר ב-ITS שוב כדי ללוות אותו ב-Triton, חברה חדשה שהקים.

"הערך המוסף שאנחנו מציעים ללקוחותינו מושג באמצעות גישור הפער בין הפיתוח לייצור הסדרתי", אומר יו"ר הקבוצה, גרא עירון. "היכולת לקחת אחריות מלאה עד להבשלת המוצר לייצור וקיצור זמן ההגעה לשוק (TTM), ההתמחות בתהליכי Design For Manufacture, הניסיון הרב בפרויקטי פרוטוטייפ ובמצבים של High-Mix Low-Volume עם יכולת גבוהה בטיפול ובהבשלה של מכונות בשלבי הפיתוח השונים - כל אלו מאפשרים זאת. מהבחינה האנושית אני יכול להעיד שהשקיפות והגמישות המאפיינות את פעילות ITS מחלחלות לרצפת היצור שלנו ומאפשרות יצירת דיאלוג בונה ושיתוף פעולה ברמה גבוהה בין צוותי ההרכבה והאינטגרציה למחלקות ההנדסה ופיתוח - ובעיקר עם הלקוח. כשלקוח מגיע אלינו הוא יודע ש-ITS לוקחת אחריות מלאה על התוצאה מתחילת התכנון ועד הבשלת המוצר לייצור".

ITS מעסיקה יותר ממאה עובדים בשלושה אתרים בישראל: בכפר סבא, בפארק אפק שבראש העין ובחיפה. בנוסף מפעילה החברה צוות בסין, העוסק בהנדסה, רכש ופיקוח על יצרנים ושותפים אסטרטגיים ביבשת. מנכ"ל ITS, בן ראובן, מספר שהעובדים בארץ ובחו"ל מבצעים את תפקידם בגישה פתוחה, עם פירמידת ניהול שטוחה ויחס אישי וקרוב. "כך ניתן להתמודד בהצלחה יתרה עם אתגרי הפיתוח והייצור", הוא מסביר. "אנחנו מקפידים על תמיכה מקצועית צולבת של מחלקות הפיתוח, ההנדסה, הייצור וההרכבה, ועל גמישות, תגובות מהירות ליישום שינויים והתאמות, לקיחת אחריות ומתן מענה כולל לצורכי הלקוח".

למי יכולה ITS לסייע?
ראובן: "היכולות הייחודיות שלנו רלוונטיות ומתאימות לחברות היי-טק בשלות המפתחות מכונות חדשות, לחברות סטארט-אפ הנמצאות בתחילת דרכן וזקוקות לשותף טכנולוגי מנוסה שיסייע להן, ולחברות בתעשייה הזקוקות לקווי ייצור מתוחכמים ויעילים. גם חברות המתמודדות עם אתגרים טכנולוגיים הדורשים ניסיון והתמחות בפיתוח, הנדסה, ידע מעמיק בטכנולוגיות ייצור, ויכולת גבוהה לתכנון ולייצור ואינטגרציה של מערכות מולטי-דיסציפלינריות מורכבות ימצאו אצלנו מענה. ITS מסייעת גם לחברות הנמצאות ב'משבר טכנולוגי' ומספקת להן תמיכה טכנית והנדסית יחד עם מעטפת תפעולית מלאה".

מהם השירותים הבולטים שאתם מספקים ללקוחות אלו?
עירון: "החל מייעוץ ראשוני לצוותי הפיתוח שלהם, דרך שלבי הפיתוח המוקדמים של תכנון מכונות ומערכות אלקטרו-מכניות ועד לפיתוח, תכנון, ייצור, הרכבה ואינטגרציה של מכונות אלקטרו-מכניות, מערכות מולטי-דיסציפלינריות וקווי יצור מתוחכמים. השירות של ITS כולל רכש ברמה גבוהה, היערכות לייצור בגמישות רבה לצורכי הלקוח, התאמת כושר הייצור לדרישותיו, תגובות מהירות לשינויי קונפיגורציה, יישום שינויים מנדטוריים ואריזה ומשלוח ישירות ללקוח הסופי. בתום הפרויקט גם נספק שירותי התקנה ואינטגרציה באתר הלקוח, תמיכה ואספקת חלקי שירות ותחזוקת מכונות".

חברת הבת Positech

פעילות נוספת של קבוצת ITS מתבצעת בחברת הבת Positech הממוקמת בחיפה, שעוסקת בפיתוח, תכנון וייצור אבי-טיפוס ומוצרים סדרתיים של מערכות מדויקות ומותאמות אישית לתעשיות הביטחון, התעופה וההיי-טק. Positech מתמחה בפיתוח, תכנון וייצור של מערכות אלקטרו-מכניות מדויקות, לינאריות וסובבות (stages & pedestals), מערכות מיוצבות עם יכולות נעילה ועקיבה, ובעלת תקן AS9100D לתכנון וייצור.

"תפיסת התכנון במערכות המדויקות של Positech מתבססת על מנועי Direct drive מותאמים למוצר", מסביר אדי קיגל, סמנכ"ל החברה וה-CTO שלה. "המערכות מותקנות ופועלות בהצלחה בתנאים מורכבים וקשים באוויר, בים וביבשה. ITS ו–Positech מפתחות ומייצרות מגוון רחב של מוצרים, דוגמתHeavy wide, accurate Gantry and Linear modules מפרופילי / יציקה פלדה במשקל מעל 6 טון, לסקנרים ולמערכות הדפסה ועד ל- Stages מבוססי גרניט ברמת דיוק גיאומטרי של מיקרונים".

09-7903000 
לאתר של ITS
לאתר של POSITECH