קוד פתוח: מדריך להייטקיסט |

"אנחנו מציעים שינוי אדיר, וחברות הביטוח מבינות את זה"

תעשיית ביטוח החיים, התעשייה האחרונה שלא עברה מהפך טכנולוגי, פתחה את השערים בפני הסטארט—אפ הישראלי ATIDOT. השילוב של גורמים פיננסיים בכירים ויזמים ישראלים מוכיח את עצמו, וכעת החברה מרחיבה את פעילותה ומגייסת עשרות טאלנטים ישראלים

רננה מור
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צוות עתידות
צוות עתידותצילום: עומר שטיין
רננה מור
תוכן מקודם

אחרי שנים בתלפיות וב-81, החליט דרור קצב לעזוב את הצבא. בשנת 2016 התחיל, יחד עם קבוצת חברים, לעבוד על הסטארט־אפ Atidot (עתידות). היזמים זיהו שוק עצום, שנשאר חסין לפלטפורמות טכנולוגיות שונות, על אף שהוא מנהל את רוב הכסף בעולם. "עולם ה-Life Insurance גדול פי 10 מתחום ביטוחי הרכב ויש לו נגיעה הרבה יותר גדולה בחיים של אנשים", אומר קצב, מנכ"ל ומייסד Atidot. הרעיון של Atidot הוא להשתמש ב-Data Science בשילוב עם טכנולוגיות מתקדמות של בינה מלאכותית על מנת למקסם את הפוטנציאל הפיננסי הגלום בפוליסות לטווח הארוך, עבור המבוטח וגם עבור חברת הביטוח. "חברת הביטוח מעניקה לנו גישה לתיק, ואנחנו מנהלים אותו עבור המבוטח בצורה מיטבית", מסביר קצב, "עד היום בחברות הביטוח זה היה 'הסוכן יחזור אליך'. אנחנו מציעים שינוי אדיר בתפיסת הלקוח, וחברות הביטוח מבינות את זה".

"יצרנו תחום שלא היה קיים. אין כמעט חברות טכנולוגיות שפועלות לשנות את חברות הביטוח מבפנים", אומרת שירה ורשבסקי, סמנכ"ל השיווק בחברה. "על הרקע הזה זכינו בפרסים יוקרתיים בתחום ואנחנו זוכים להרבה סיקור ולהתעניינות עצומה מצד התעשייה, מאנליסטים ומשחקנים טכנולוגיים גדולים. מצד שני זה גם קשה, כי כשמגדירים תחום חדש זה מגיע עם המון אתגרים. אנחנו למעשה צריכים לשנות תפיסות שמרניות שקיימות אצל חברות ביטוח זה עשרות שנים".

שואפים להכפיל את הצוות הישראלי הקיים

המודל של Atidot דומה לזה של Hippo או Next Insurance, לפיו המטרה היא לשפר את ההזדמנויות ולזהות בעיה עוד לפני שהיא הופכת לבעיה אמיתית. בעולמות ביטוח החיים מדובר בשינוי דרמטי, שרותם את עולמות הביג דאטה, AI ו-ML לטובת שיפור ההישגים בתיקי הלקוחות ומכאן גם להגדלת התיקים שמנהלות חברות הביטוח. בשונה מהחברות האלו, עתידות פועלת בשיתוף פעולה עם חברות ביטוח החיים המסורתיות על מנת לקבל גישה ללקוחות קיימים. האינטרס המשותף של חברת הביטוח והלקוחות הוא הפיצוח של Atidot, והסיבה המרכזית לשיתוף הפעולה והפתיחות של תעשיית ביטוחי החיים השמרנית.

מעורבות בתהליך כולו

Atidot פועלת בעיקר בשווקים האמריקאי והבריטי שבהם מוצרי ביטוח חיים כמו פנסיה או ביטוח מנהלים הם בגדר בחירה, בניגוד לישראל, שבה פנסיה היא חובה ושוק ביטוחי החיים מובנה מאוד עם פחות תחרות. כיום מנהלת החברה כ-65,000 פוליסות, 250 מיליון דולר של פרמיה, ועובדת עם מספר גדל של חברות ביטוחי החיים, בהן חברות אמריקאיות המדורגות ברשימת עשר המובילות בארצות הברית ובעולם.

דרור קצב, מנכ"ל ומייסד Atidot

"אנחנו סטארט-אפ קטן בתחום ענק, ועובדים עם אנשים מאוד בכירים בשוק הביטוח האמריקאי. המודל שבנינו - שמאיץ את שינוי האסטרטגיה של חברת ביטוח ענקית שמנהלת כל כך הרבה כסף ומשפיעה על חיים של מיליוני אנשים - הוא מרתק. אתה מוצא את עצמך מדבר עם אנשים שמופיעים בכותרות העיתונים הכלכליים והמעורבות של כולם בתהליך גדולה ומשמעותית מאוד, זה לא קיים בהרבה מקומות", אומר קצב. "ב-Atidot לא עושים רק Backend, המתכנתים שלנו מעורבים בכל תהליך קבלת ההחלטות, ואלה הטאלנטים שאנחנו מחפשים".

דרושים: בעלי תשוקה לפיננסים

השנה Atidot מתכננת להרחיב משמעותית את פעילותה, ולכן שואפת להכפיל את הצוות הישראלי הקיים. נכון להיום הצוות בארץ מגוון, עם עובדים ועובדות שמגיעים מרקעים שונים, לדוגמה יוצאי יחידת 8200 לצד עולמות הפיננסים. "אנחנו מחפשים אנשים מעולמות טכנולוגיים אבל עם אהבה לפיננסים, ועם רצון להשפיע ולהיות מעורבים בכל התהליך ולא רק בחלק הקטן שלהם", אומר קצב. מבחינתו, גיוס בישראל הוא חלק מההצלחה של Atidot, "חלק מהקסם פה הוא לחבר טכנולוגיה וטאלנטים ישראלים, עם תעשייה מאוד מסורתית ושונה באופי שלה", הוא אומר. "יש ערך בלהביא טאלנט ישראלי למשוואה הזו, עם יצירתיות, יכולת הבנייה למוצרים טכנולוגיים מתוחכמים וגם היכולת לפקפק בפרדיגמה הקיימת. ויש גם אלמנט של ציונות, בהחלט".

מעבר לאתר>>