קוד פתוח: מדריך להייטקיסט |

Pentera: מגינים על העולם, נשארים בישראל

מוצר האבטחה שפיתחה Pentera הביא את החברה לצמוח בקצב מהיר. לצד ההצלחה מבטיחים מנהליה: "לעובדינו המעולים אין תקרת זכוכית, החברה תישאר עצמאית, בכל תרחיש עתידי"

אסף לבנון
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צוות פנטרה
צוות פנטרהצילום: ערן בארי
אסף לבנון
תוכן מקודם

"החזון שלנו מכוון גבוה מאוד. ההתמודדות עם הגשמתו מחדדת אותנו והופכת אותנו למקצוענים. אנחנו מרגישים שאנחנו עושים את הדבר האמיתי, וכך גם העובדים שלנו. לאנשים כיף להיות חלק מחברה שנמצאת בתהליך צמיחה מואץ. יש אצלנו שילוב של פיתוח טכנולוגיה ברמה הגבוהה ביותר לצד תרבות ארגונית ששמה את הדגש על העובדים ומעצימה אותם". כך מסכם ד"ר אריק ליברזון, המייסד וה- CTO של פנטרה Pentera.

כשנתיים לאחר הקמת החברה, חבר ליברזון לאמיתי רצון, מנכ"ל החברה, במטרה להביא לעולם פלטפורמה ייחודית, שבכוחה לבחון בכל עת ובלחיצת כפתור את עמידות הגנת הרשת של הארגון. כ-3 שנים לאחר שפנטרה יצאה לשוק באופן רשמי, עושה החברה בדיוק את זה עבור מעל ל-300 חברות בכ- 30 מדינות. בין לקוחותיה הבולטים ארגוני ענק כמו Caterpillar, City National Bank, Skanska, BNP Paribas, Chipotle, Toyota, Mango, ארגון הבריאות הלאומי הבריטי (NHS) ועוד.

"אנחנו מייצרים את המוצר היחיד בעולם המאפשר ללקוח לראות כל הזמן את פרספקטיבת ההאקר", אומר ליברזון. "המוצר מתנהג כמוהו, תוקף איך שהוא היה תוקף ובעקבות זאת ניתן לדעת היכן צריך לעבות את ההגנה. המטרה היא להראות ללקוח וקטורי תקיפה אמיתיים, לא בציר התיאורטי. בעזרת טכנולוגיית Automated Security Validation שפיתחנו, מעין מוח מיוחד שבוחר איך לתקוף, יודעת הפלטפורמה איך לקדם את התקיפה, באיזו טכניקה, באיזו רמת חשאיות ובאיזה חתך: אינטרנטי, תשתיתי, רשתי, תקשורתי או מערכת ההפעלה. במרחב הסייבר נוצרות כל הזמן פגיעויות חדשות, כך שמשימת החוקרים המוכשרים שלנו, היא לגלות ולנתח אותן, ולבסוף, לשלב את הטכניקות האלו במוצר. לבנות תוכנה שצריכה לקבל החלטות באופן עצמאי בשטח, זה אתגר מוצרי ופיתוחי גדול מאוד. הפלטפורמה צריכה להתנהג כמו תוקף אמיתי, בצורה בטוחה ובסופו של יום, להראות ללקוח מה היא הצליחה להשיג על מנת שהאחרון יוכל לחסן את הרשת".

"כל זה חייב גם להיעשות בצורה פשוטה", מוסיף ליברזון. "לקוח מתקין את המוצר בדקות בודדות- לוחץ על כפתור - והתקיפה רצה באופן עצמאי. ממש Plug and Play. לשמחתנו, אף אחד לא מצליח להתחרות איתנו במגרש הזה, בעיקר בגלל חסמי הכניסה הטכנולוגים הגבוהים שהצבנו כבר בראשית הדרך, כשבחרנו לא להסתפק בסימולציות ובהיותו של המוצר ללא סוכנים Agentless".

הנהלת פנטרהצילום: ערן בארי

בגרסה האחרונה של המוצר השיקה פנטרה יכולת פורצת דרך שנקראת Ransomware Emulation. זו מאפשרת לארגונים לבצע מתקפות כופרה כנגד עצמם, ולהבין באופן אותנטי עד כמה חסין הארגון כנגד קבוצות Ransomware כדוגמת MAZE או REvil, שמנסות ללא הרף להצפין מידע של ארגונים, על מנת להרוויח כסף כנגד שחרורו.

גאים ב-DNA הישראלי

לצד האתגרים הטכנולוגיים העצומים בהם עומדת Pentera, ניצב בפני החברה אתגר נוסף: ביסוסה וקידומה של תרבות ארגונית המטפחת את העובדים, שרואה בכל אחד מהם שחקן משמעותי בקבוצה. שני המנהלים מעידים ש"בחברה יש כוח אדם סופר איכותי בכל החזיתות, הנבחר לאחר סינון קפדני". בהתאם, הם מספרים שאחוז שימור העובדים עומד על מעל ל-95%. "מי שנכנס לחברה הוא מאוד איכותי וכנראה יישאר איתנו לאורך זמן כי יהיה לו כיף מאוד", אומר ליברזון. "בלי יכולות הצטיינות שכאלו לא היינו מגיעים בכזאת מהירות לקצב מכירות של עשרות מיליוני דולרים בשנה ולגיוס של כ 70 לקוחות חדשים בכל רבעון".

Pentera היא אחת החברות הצומחות ביותר בפורטפוליו של קרן ההשקעות Insight Partners, שהשקיעה בחברה 25 מליון דולר בסבב B (אוגוסט 2020). "בניגוד למודל הרווח עד לאחרונה, המשקיעים שלנו לא מעוניינים להעביר אותנו לסיליקון ואלי, אלא אוהבים ומעריכים את הניהול הישראלי של החברה" אומר המנכ"ל אמיתי רצון. "הטכנולוגיה המו"פ והנהלת השיווק, יושבים בישראל. גם שדרת הניהול המורחבת שלנו היא ברובה ישראלית. הרוב המכריע של מנהלינו התחילו מלמטה, כמפתחים, אנשי שיווק או אנשי מכירות, והפכו כעבור שנה או שנתיים לראשי צוותים ומובילי תחומים. ל-Pentera יש DNA ישראלי - ואנחנו גאים בזה מאוד".

"החיבור ביני לבין אריק הוא חלק גדול מסוד ההצלחה." מוסיף רצון. "אנחנו לא הסיפור הקלאסי של שני יזמים מ-8200 שראו מספיק בצבא ועכשיו מנסים את מזלם בעולם הגדול ללא ניסיון מקדים. בהנהלת החברה יושבים מנהלים מנוסים מאוד, שעשו תפקידים בכירים בחברות מוכרות וטובות כמו פאלו אלטו, צ'ק פוינט, אימפרבה, SuperDerivatives, ומלאנוקס, הגיעו לאקזיטים, מכרו חברות ו/או הובילו תחומים גדולים בארגונים מובילים. Pentera נבנתה מהיסוד עם אספירציה ליצור את "החברה המושלמת", בין היתר, על סמך צלקות העבר וההצלחות של הנהלתה המנוסה. כולנו אנשים שעשו וראו והגיעו למשימה המשותפת שנקראת פנטרה בתחילת/ אמצע שנות הארבעים שלהם. השילוב בינינו בוגר, כיפי ומנצח".

מה לגבי הנפקה?
"לאור ההצלחה והצמיחה האקספוננציאלית של החברה עד כה, עתידה של החברה בידיה ולא אצה לנו הדרך. פנטרה נבנית נכון ובריא על מנת לצאת להנפקה בתוך 24-36 חודשים, כשנבסס לחלוטין את מעמדנו כמובילי השוק הגלובלים וכשנתקרב ל- 100 מיליון דולר בהכנסות שנתיות. אני מעריך שהחברה תהיה שווה כ 5 מיליארד דולר בתוך 3 שנים ותהפוך לאחת מחברות הסייבר הגדולות בישראל ובעולם. העתיד עבור 150 עובדינו הקיימים וה- 100 שמתוכננים להצטרף אלינו במהלך 2022 לא יכול להיות ורוד יותר", מסכם רצון.

לאתר החברה>>